4:2
5:2

26:15 Chmielewski (Kozłowski)

41:08 Kozłowski (Chmielewski) 5/4

18 min. (w tym Strzyżowski 10) 16 min.

Uraz Dvořaka

Pierwsze ligowe starcie po traumatycznej klęsce jakiej zaznali Sanoczanie w finale turnieju o Puchar Polski przyniosło im zwycięstwo. Cracovia przystępowała do meczu 39. kolejki bez sześciu kontuzjowanych graczy i już na początku pierwszej tercji straciła też Petra Dvořaka. Bohater finałowego spotkania zjechał z lodu z urazem kręgosłupa i bez wątpienia dyspozycja czeskiego napastnika mistrzów Polski wydaje się ważniejsza niż konsekwencje straty punktów w spotkaniu w Sanoku.

Już w 14 sekundzie Tomasz Kozłowski powędrował na ławkę kar za zahaczanie i z przewagi jaką uzyskali gospodarze Cracovia nie mogła się otrząsnąć przez dobre kilka minut. W końcu mecz się wyrównał, ale w ósmej minucie po starciu przy bandzie na lód upadł Petr Dvořak. Po interwencji sztabu medycznego czeski napastnik mistrzów Polski zjechał z lodu wprost do szatni i nie powrócił do gry już do końca spotkania. Miejsce Dvořaka w drugim ataku zajął Cieślicki, ale pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Bramki padły w drugiej części gry. Wynik spotkania otworzył Mahbod, który w 24. minucie na raty pokonał Rafała Radziszewskiego. Dwie minuty później krążek drugi raz znalazł się w bramce „Radzika”. Wydawało się że stojący w polu bramkowym Milovanovič zbijał krążek ręką, a po chwili ten znalazł się w bramce... Po analizie wideo sędzia Kępa uznał bramkę, a trafienie zaliczono Mermerowi. Pasy odpowiedziały po niespełna minucie. Kozłowski dograł do Arona Chmielewskiego, który na jednej nodze objechał obrońcę i trafił pod poprzeczkę bramki Murraya. Niestety w 33. minucie gospodarze trafili po raz trzeci. Strzelcem bramki Dutka, który tak jak w finale pucharu trafił spod niebieskiej.

Początek trzeciej tercji przyniósł kolejną kontaktową bramkę dla Pasów. Pierwsza piątka w nieco ponad trzydzieści sekund zdyskontowała przewagę jednego zawodnika na lodzie (kara dla Dutki). Chmielewski zrewanżował się Tomaszowi Kozłowskiemu za asystę i gracz zastępujący w pierwszym ataku Damiana Słabonia nie miał problemu z pokonaniem Murraya. Wynik „na styku” utrzymywał się do 50. minuty, choć dwukrotnie biało-czerwoni grali w tym czasie w osłabieniu. Niestety w połowie tercji Kostecki otrzymał prostopadłe podanie od Milovanoviča i wykorzystał sytuację sam na sam z „Radzikiem”.

113 sekund przed końcem tercji trener Rudolf Rohaček wziął czas, po którym do wznowienia pod bramką Murraya Pasy stanęły bez Radziszewskiego w bramce. Jednak próba odwrócenia wyniku nie powiodła się. Krążek przejęli sanoczanie i Kostecki trafił po raz drugi, tym razem na pustą bramkę. Zwycięstwo pozwoliło zajmującej drugie miejsce w tabeli ekipie z Sanoka zwiększyć przewagę nad Mistrzami Polski do ośmiu punktów. Cracovia ma jednak o dwa spotkania rozegrane mniej.

Następny mecz ligowy Cracovia miała rozegrać w piątek 17 stycznia na własnym lodzie. Jednak na wniosek jastrzębian mecz 40. kolejki zostanie rozegrany na Jastorze. W konsekwencji za miesiąc (14 lutego) ostatnie spotkanie pomiędzy JKH i Cracovią w ramach 49. kolejki zagramy przy Siedleckiego.
Źródło: TerazPasy.pl 14 stycznia 2014 [1]

Skrót

Gratuluje Sanokowi wygranej. To było maksimum, co mogliśmy zagrać przy tym składzie personalnym. Druga piątka dostała cztery bramki, do innych nie mam pretensji. Przy stanie 3-2 powinniśmy to inaczej rozegrać.

Miroslav Fryčer, trener Sanoka

Obserwowałem już kilka meczów Sanoka w zapisie wideo. Ten był najlepszy. Będziemy ze sztabem czynić starania o wzmocnienie zespołu, bo prawdziwy sezon zaczyna się w play-off. Mamy niską drużynę, potrzeba nam dużych i twardych graczy.

Tomasz Demkowicz, II trener Sanoka

Na pewno cieszy zwycięstwo, skuteczność oraz gra szybkim krążkiem, podaniami. To przełożyło się na ładne akcje i zwycięstwo. Cieszy, że mało było indywidualnych akcji.

Źródło: Hokej.net [2]

Hokeiści po meczu

Rafał Dutka, hokeista Sanoka

Mieliśmy więcej dobrych momentów niż złych. Tym gorszym była z pewnością pierwsza tercja. Chyba wyszliśmy na nią za bardzo spięci, za bardzo chcieliśmy się pokazać nowemu trenerowi.