2017-08-27 Brynäs IF - Comarch Cracovia 8:0

2 kolejka, etap faza grupowa, Liga Mistrzów - hokej mężczyzn
Gävle, niedziela, 27 sierpnia 2017, 14:30

8
:
0

(2:0; 3:0; 3:0)

Sędzia: Jari-Pekka Pajula i Andreas Harnebring (Liniowi: Jimmy Dahmén i Daniel Persson)

Hokejowa LM: Wysoka porażka Comarch Cracovii

Cracovia przegrała drugi mecz w Lidze Mistrzów. Tym razem ze szwedzkim Brynäs IF aż 0:8.

Liga szwedzka uznawana jest za drugą najlepszą na Starym Kontynencie. Pod względem atrakcyjności ustępuje jedynie KHL. Jej wicemistrz nie dał szans mistrzowi Polski. Różnicę jakości na lodowisku w Gävle było widać aż nadto. Cracovia była bezradna i poniosła najwyższą porażkę w krótkiej historii startów w Champions League. Przed rokiem, również w Szwecji, przegrała z Farjestad 0:7.

Na inaugurację tego sezonu Ligi Mistrzów krakowianie po niezłej grze przegrali w piątek w Monachium z tamtejszym Red Bullem 2:6. Podobnego występu nie udało im już się powtórzyć w niedzielę.

W pierwszych sekundach starcia z Brynäs nie mogli wyjść z własnej tercji i już w 3. minucie stracili pierwszą bramkę.

– Bez ryzyka. Nie potrzebujemy strzelić gola – usłyszeli chwilę później hokeiści Pasów od trenera Rudolfa Rohačka przed rozpoczęciem... okresu gry w przewadze.

Na początku drugiej odsłony, gdy przegrywali tylko 0:2, ruszyli odważniej do ataku. Sytuacje sam na sam zmarnowali jednak Adam Domogała i Teddy Da Costa. Kiedy gospodarze zauważyli, że Cracovia może zagrozić ich bramce, natychmiast podkręcili tempo. Raz za razem zatrudniali Rafała Radziszewskiego. Krakowianie łapali kolejne kary i tracili kolejne gole. Po dwóch tercjach było 0:5, a całe spotkanie zakończyło się ich porażką 0:8.

Następne dwa mecze mistrzowie Polski rozegrają przed własną publicznością w hali przy Siedleckiego. 1 września ich rywalem będzie Red Bull, dwa dni później okazja do rewanżu z Brynäs.