2017-09-22 PGE Orlik Opole – Comarch Cracovia 1:6

1
:
6

(0:2; 0:3; 1:1)

Sędzia: Sebastian Kryś (główny) - Przemysław Gabryszak, Daniel Lipiński (liniowi)

44:52 Bryniczka (Kruczek, Urbanowicz)

10 min. 6 min.

Łatwa wygrana „Pasów” z debiutem w tle

Hokeiści Comarch Cracovii bez problemów uporali się z gospodarzami meczu w Opolu, wygrywając 6:1.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków Cracovii. W 6 min goście wykorzystali grę w przewadze i Tomas Sykora dał im prowadzenie. W trzy minuty później Teddy Da Costa podwyższył na 2:0. Przewaga gości w tej tercji była przygniatająca, o czym świadczy liczba strzałów 18-4. Gdyby nie bramkarz gospodarzy Michał Kieler, Cracovia prowadziłaby znacznie wyżej.

W drugiej odsłonie trwała dominacja gości, którzy w odstępie pięciu minut zdobyli trzy gole. Swoją drugą bramkę zdobył Da Costa. W trzeciej tercji goście zwolnili tempo, gospodarzom przy stanie 0:6 udało się strzelić kontaktowego gola.

W Cracovii zadebiutował 19-letni napastnik Eryk Sztwiertnia, który hokeja uczył się grać w Czechach, ostatnio występował w klubie Frydek Mistek.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 22 września 2017 [1]

"Pewna wygrana Cracovii w Opolu" -

Pewna wygrana Cracovii w Opolu

Hokeiści PGE Orlika Opole nie dotrzymywali kroku mistrzowi Polski i już po dwóch tercjach przegrywali pięcioma bramkami. Ostatecznie Comarch Cracovia zwyciężyła na Toropolu 6:1. - Przez dwie tercje graliśmy praktycznie na jedną bramkę. Opole ograniczało się do kilku kontrataków ale nic z tego groźnego nie wynikło - mówi po meczu Petr Šinágl, napastnik Comarch Cracovii. - Dobrze jeździliśmy na łyżwach, odpowiedzialnie wracaliśmy do gry w obronie. Myślę, że to dla nas bardzo udany mecz a trzecia tercja to spokojne kontrolowanie wyniku spotkania i pewne trzy punkty - dodał.