47:47 Sawicki (Majoch)
1:0
2:0
3:0

16 min. 22 min. (w tym Radziszewski 2+10)

Hokej: Przerwana seria „Pasów”

Osłabione „Pasy”, grające bez kontuzjowanych Krystiana Dziubińskiego, Damiana Kapicy, Macieja Kruczka, Kaspra Bryniczki, przegrały zasłużenie w Katowicach. Gospodarze byli bardziej aktywni stworzyli więcej sytuacji bramkowych, gości często z opresji ratował Rafał Radziszewski. Dobrze u gospodarzy zagrał drugi atak, który zdobył dwa gole. Krakowianie fatalnie grali w przewagach, w drugiej tercji przez ponad dwie minuty mieli na lodzie przewagę dwóch zawodników, a jednak gola nie zdobyły. Tak więc nie udał się „Pasom” wygrać jedenastego meczu z rzędu.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 17 listopada 2017 [1]

"Ważne zwycięstwo nad Mistrzem Polski" -

Ważne zwycięstwo nad Mistrzem Polski

Hokeiści Tauronu KH GKS-u Katowice pokonali Comarch Cracovię 3:0 i są o krok od awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski. Po bramce i asyście zanotowali Marek Strzyżowski oraz Bartosz Fraszko, a czyste konto zachował Kamil Kosowski.

W wypełnionej po brzegi Satelicie katowiczanie pokonali Comarch Cracovię 3:0.

Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Już w 17. sekundzie groźny strzał oddał Andrej Themar, a po nim Rafała Radziszewskiego próbowali pokonać jeszcze m.in. Patryk Wronka, Mikołaj Łopuski czy Radosław Sawicki. Wynik meczu otworzył w 18. minucie Marek Strzyżowski, który mocnym strzałem wykończył akcję rozpoczętą przez Bogusława Rąpałę.

W drugiej tercji gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na tafli i w 31. minucie powiększyli prowadzenie. Jakub Grof oddał strzał po którym lot krążka zmienił Bartosz Fraszko a ten wylądował w samym okienku zasłoniętego Rafała Radziszewskiego i w Satelicie nastąpił kolejny wybuch radości. W drugiej części środkowej tercji gra się wyrównała. GieKSa była w opałach m.in. dwukrotnie grając w podwójnym osłabieniu, ale skuteczna gra obronna "GieKSy" nie pozwoliła mistrzom Polski na zdobycie bramki.

W trzeciej tercji TAURON KH GKS nie zwalniał tempa i od wznowienia gry szturmował bramkę Cracovii. W 48. minucie piękną akcję GieKSy wykończył Radosław Sawicki, który otrzymał podanie od Majocha i pewnym strzałem z najbliższej odległości powiększył prowadzenie na 3:0. W ostatnich minutach katowiczanie kontrolowali wydarzenia na tafli i odnieśli cenne zwycięstwo przed fantastycznie dopingującą publicznością w Satelicie.