2017-11-24 Anteo Naprzód Janów – Comarch Cracovia 1:7

Janów (Katowice), piątek, 24 listopada 2017, 19:00

1
:
7

(0:1; 0:4; 1:2)

Sędzia: Tomasz Heltman (główny) - Sebastian Adamoszek, Przemysław Gabryszak (liniowi)

57:16 Drzewiecki (Urbanowicz)

6 min. 6 min.

Spacerek „Pasów” w Janowie

Hokeiści Comarch Cracovii nie mieli większych problemów z wygraniem meczu w Janowie. „Pasy” długo rozkręcały się, dopiero pod koniec tercji, grając w przewadze, zdobyły gola. Potem uwidoczniła się wyższość krakowian, którzy w drugiej tercji zdobyli cztery gole, kilka razy ostrzeliwali słupek i poprzeczkę bramki Janowa. W trzeciej tercji „Pasy” zwolniły tempo akcji i honorowego gola zdobyli gospodarze. Swój pierwszy punkt za asystę zanotował 17-letni Antoni Dziurdzia, dla którego był to dopiero drugi mecz w ekstraklasie.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 24 listopada 2017 [1]

"Pewne zwycięstwo Cracovii w Janowie" -

Pewne zwycięstwo Cracovii w Janowie

Mistrzowie Polski, hokeiści Comarch Cracovii bez problemów pokonali Anteo Naprzód Janów 7:1 w wyjazdowym spotkaniu rozgrywany na Jantorze.

Początek spotkania był dość wyrównany. Już w pierwszej minucie gospodarze stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia, lecz Łuba zatrzymał strzał Słodczyka. W kolejnych minutach obaj bramkarze mieli sporo okazji do wykazania się, lecz na pierwszą bramkę trzeba jednak było poczekać do samej końcówki tercji. „Pasy" błyskawicznie wykorzystały swoją pierwszą przewagę w meczu. Mocny strzał oddał Peter Novajovský i krążek znalazł drogę do bramki.

W drugiej odsłonie zespół Mistrzów Polski osiągnął już znacznie bardziej widoczną przewagę, która została udokumentowana kolejnymi trafieniami. Bramki w drugiej tercji zdobywali Domogała, Sykora, Zygmunt i Noworyta, a gdyby nie świetna postawa Elżbieciaka w bramce Anteo Naprzodu, wynik mógłby być jeszcze wyższy.

Na całkowity brak pracy w piątkowym meczu nie mógł narzekać Michael Łuba. Golkipier "Pasów" również był dobrze dysponowany, jednak raz musiał wyjąć krążek z bramki. Na początku trzeciej tercji, jak się później okazało, jedyną bramkę dla Anteo Naprzodu zdobył podczas gry w przewadze Marcin Jaros. Kolejny okres gry 5 na 4 nie został już jednak dobrze rozegrany przez gospodarzy. Ze świetną kontrą wyszli Šinágl i Domogała, a ten ostatni zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Wynik spotkania w końcówce ustalił Filip Drzewiecki.

- Od drugiej tercji tak naprawdę przejęliśmy inicjatywę na całym lodowisku i zdobyliśmy kilka bramek. Później już kontrolowaliśmy mecz do ostatniej syreny. W pierwszej tercji też mieliśmy parę dogodnych sytuacji, ale nie udało się ich wykorzystać. Dobrze, że udało się nam też strzelić bramkę do szatni w pierwszej tercji - powiedział Adam Domogała, napastnik Comarch Cracovii.