Badía (76' Valencia)
Papadopulos

"Cracovia rozpoczyna walkę w grupie spadkowej. Na początek Piast Gliwice" -

Cracovia rozpoczyna walkę w grupie spadkowej. Na początek Piast Gliwice

W sobotnim (godz. 15.30) meczu Cracovii z Piastem Gliwice na ławce trenerskiej zabraknie Michała Probierza. Zastąpi go asystent Grzegorz Staszewski.

Cracovia rozpoczynała sezon od meczu z Piastem (1:1). Od tego czasu zespół z Krakowa bardzo się zmienił. Połowy zawodników, którzy wtedy zagrali albo już nie ma w Cracovii, albo są rezerwowymi. Szansę na grę mają: Michał Helik, Sergei Zenjov, Miroslav Covilo, Milan Dimun, Mateusz Wdowiak i Krzysztof Piątek. Porównując zaś z ostatnim meczem z gliwiczanami (0:1 na wyjeździe) to w „11” ostali się Helik, Javi Hernandez i Piątek. Widać więc, jaka rewolucja nastąpiła w zespole. Czy dzisiejsza Cracovia jest lepsza niż na początku rozgrywek?

- Na pewno jest to inny zespół – mówi szkoleniowiec „Pasów”. - Szybko sklecany. Tamten mecz skończył się dla nas szczęśliwym remisem, gdy Vassiljew nie wykorzystał rzutu karnego. Piast jest też teraz innym zespołem, poczynając od trenera. Doszło do niego z Legii dwóch zawodników, którzy byli w zeszłym roku mistrzami Polski.

„Pasy” mają dobrą pozycję wyjściową przed startem walki w grupie spadkowej, ale muszą dmuchać na zimne.

- Dla nas to jest następny mecz do tego, by się utrzymać – mówi Probierz. - Chcemy zająć 9. miejsce, ale życie uczy pokory. Dziwią mnie komentarze, w których słyszałem, że eksperci dziwią się, że w meczu z Zagłębiem Probierz nie wystawił juniorów. Chcemy wygrywać, traktować poważnie rozgrywki. Jeden czy drugi chłopak może dojść do kadry, ale nic na siłę. Juniorzy też mają swoje rozgrywki. Chcę, by byli jak najwyżej, koniecznie w pierwszej szóstce, bo tylko ona się utrzymuje, nie możemy sobie pozwolić, byśmy stracili pozycję.

Do dyspozycji szkoleniowca pozostają prawie wszyscy. Do treningów wrócił Deniss Rakels. Jedynie Niko Datković ma uraz, który wykluczy go z gry na 1,5 tygodnia.
Źródło: gazetakrakowska.pl 13 kwietnia 2018 [1]

"Cracovia zaczęła występy w grupie spadkowej od pokonania Piasta Glwice" -

Cracovia zaczęła występy w grupie spadkowej od pokonania Piasta Glwice

Cracovia wygrała z Piastem Gliwice 2:1 w 31. koeljce ekstraklasy.

Cracovia rozpoczęła zmagania w grupie spadkowej. Trener Michał Probierz zaufał w większości tym samym ludziom, co w ostatnim meczu z Zagłębiem, ale zmienił skrzydłowych – za Sergeia Zenjova i Denissa Rakelsa zagrali Antonini Culina i Mateusz Wdowiak. Nie prowadzi jednak drużyny, ukarany przez Komisję Ligi za zachowanie podczas meczu z Zagłębiem. Drużyną kierował drugi z jego asystentów Grzegorz Staszewski, bo pierwszy z asystentów – Grzegorz Kurdziel, też był na trybunach (podobna kara za mecz z Zagłębiem). Pierwszą akcję gospodarzy zakończył właśnie ten ostatni w 4 min, strzelając z 17 m – jego strzał spokojnie obronił bramkarz. W rewanżu zatrudnił Michala Peskovica Denis Gojko – z tym samym skutkiem. Po chwili główkował Krzysztof Piątek, ale Jakub Szmatuła ładnie obronił. Drugi ze skrzydłowych – Culina też chciał się pokazać, ale uderzył nad spojeniem słupka i poprzeczki. W 17 min goście byli bardzo bliscy powodzenia – po rzucie z autu piłka trafiła do Michala Papadopulosa, ten momentalnie strzelił i futbolówka minimalnie minęła słupek. Krakowianie musieli mieć się na baczności, bo każda akcja gliwiczan nosiła w sobie zarodek groźnej sytuacji podbramkowej. Gospodarze przycisnęli gości w samej końcówce pierwszej połowy. W końcu na prawym skrzydle Javi Hernandez ograł jak chciał Mikkela Kirkeskova, dograł na drugą stronę, piłkę złapał Ołeksij Dytiatjew, wycofał do Michala Siplaka, który znów posłał ją na pole karne. Tam zgrał futbolówkę Krzysztof Piątek, a Milan Dimun z bliska ulokował ją w siatce.

Słowak groźny był też po przerwie, w 55 min minął kilku rywali i strzelił na bramkę Szmatuły. Po tym uderzeniu bramkarz miał kłopoty. Goście byli skuteczni. Pięknym uderzeniem z 25 m popisał się Sasa Zivec, po ograniu Michała Siplaka ulokował piłkę w „okienku”. Gospodarze nie pozostali dłużni – krótko po straconej bramce Diego Ferraresso wrzucił piłkę z autu do Sergeia Zenjova, ten uruchomił Piątka, a najlepszy strzelec Cracovii pięknym uderzeniem w „okienko” zdobył 16. gola w sezonie. Gospodarze chcieli iść za ciosem i zaczęli obstrzał gliwickiej bramki. M.in. uderzał głową Miroslav Covilo, ale nie trafił. W 77 min Deniss Rakels zmarnował 200-procentową okazję na bramkę po podaniu Zenjova – z kilku metrów przestrzelił! Goście momentalnie odpowiedzieli za sprawą Karola Angielskiego, który strzałem z kilku metrów chciał zaskoczyć Peskovicia, ale bramkarz Cracovii spisał się świetnie, broniąc uderzenie. W 83 min szansę na gola miał Piątek, ale piłka po strzale głową odbiła się od poprzeczki.

Cracovia – Piast Gliwice 2:1 (1:0) Bramki: 1:0 Dimun 44, 1:1 Zivec 59, 2:1 Piątek 66.

Cracovia: Pesković – Ferraresso, Helik, Dytiatjew, Siplak – Wdowiak (62 Zenjov), Dimun, Hernandez, Covilo, Culina (67 Rakels) – Piątek (90+3 Brock-Madsen).

Piast: Szmatuła – Konczkowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov – Gojko (56 Angielski), Heteley (82 Bukata), Zivec, Jodłowiec, Badia (76 Valencia) – Papadopulos.

Sędziował: Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Dytiatjew (57, faul) - Papadopulos (41, faul), Kirkeskov (79, faul). Widzów: 2100.
Źródło: gazetakrakowska.pl 7 kwietnia 2018 [2]

"Cracovia wygrała z Piastem" -

Cracovia wygrała z Piastem

1-0 Milan Dimun 44

1-1 Sasa Żivec 59

2-1 Krzysztof Piątek 66

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Dityatjev (8żk) - Papadopulos, Kirkeskov. Widzów 2147.

CRACOVIA: Peskovic - Ferraresso, Helik, Dityatjev, Siplak - Dimun, Covilo - Wdowiak (63 Zenjov), Hernandez, Culina (67 Rakels) - Piątek (90+3 Brock-Madsen).

PIAST: Szmatuła - Konczkowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Hateley (81 Bukata), Żivec - Badia (76 Valencia), Jodłowiec, Gojko (56 Angielski) - Papadopulos.

Pod nieobecność zdyskwalifikowanego na 2 mecze Michała Probierza, drużynę Pasów prowadził Grzegorz Staszewski.

Pierwsi szansę bramkową mieli goście, ale Gojko jej nie wykorzystał. Niebawem bramce Piasta zagroził Piątek, później okazję miał dla gliwiczan Papadopulos. Do przerwy przewagę uzyskała jedna Cracovia. W 44. minucie z lewej strony dośrodkował Siplak, Piątek przebił głową na dalszy słupek, Helik wygarnął piłkę wychodzącą na aut bramkowy, podał na 3. metr, gdzie Dimun ubiegł obrońcę i strzelił do pustej bramki.

Piast wyrównał w 59. minucie. Żivec przymierzył z ok. 25 m w lewe "okienko" i było 1-1.

Siedem minut później krakowianie ponownie objęli prowadzenie. Zenjov zagrał krótko w pole karne, a Piątek z prawej strony, z kilkunastu metrów, posłał "bombę" pod poprzeczkę. To jego 16. trafienie w ekstraklasie w tym sezonie.

W 70. i 77. minucie Pasy nie wykorzystały dwóch doskonałych okazji. Najpierw Covilo główkował tuż nad poprzeczką, a następnie Rakels huknął z 10 m za wysoko.

Piast mógł wyrównać w 78. minucie, ale strzał Angielskiego z 3 m intuicyjnie, w fenomenalnym stylu, obronił Peskovic.

Z kolei w 82. minucie szansę na kolejnego gola miał Piątek, z 3 m główkował jednak w poprzeczkę.

Dwie minuty później goście reklamowali karnego sugerując, że Siplak faulował Żivca. Ani sędzia, ani VAR tego jednakowoż nie potwierdził.

Gospodarze wygrali zasłużenie, byli lepsi także statystycznie: 12:7 w strzałach, 5:2 w celnych, 51:49% w posiadaniu piłki.

st

Źródło: Sportowe Tempo 14 kwietnia 2018 [3]

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2017/18

Sandecja Nowy Sącz 2017-06-24 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:0  MFK Karviná 2017-06-28 Cracovia - MFK Karviná 2:2  Pogoń Szczecin 2017-06-30 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1  Zagłębie Lubin 2017-07-05 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:0  Chrobry Głogów 2017-07-08 Chrobry Głogów - Cracovia 1:2  Piast Gliwice 2017-07-15 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Stal Mielec 2017-07-16 Cracovia - Stal Mielec 2:0  Lechia Gdańsk 2017-07-22 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Gwarek Tarnowskie Góry 2017-07-24 Cracovia - Gwarek Tarnowskie Góry 4:0  Korona Kielce 2017-07-31 Korona Kielce - Cracovia 4:2  Puszcza Niepołomice 2017-08-01 Cracovia - Puszcza Niepołomnice 2:1  Lech Poznań 2017-08-06 Cracovia - Lech Poznań 0:2  GKS Tychy 2017-08-09 GKS Tychy - Cracovia 1:1 k.1:4  Wisła Kraków 2017-08-12 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2017-08-18 Cracovia - Górnik Zabrze 3:3  Śląsk Wrocław 2017-08-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  GKS Katowice 2017-09-02 GKS Katowice - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2017-09-09 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Legia Warszawa 2017-09-17 Legia Warszawa - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2017-09-21 Cracovia - Zagłębie Lubin 0:3  Wisła Płock 2017-09-25 Cracovia - Wisła Płock 1:3  Arka Gdynia 2017-09-29 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  Pogoń Szczecin 2017-10-16 Cracovia - Pogoń Szczecin 3:0  Sandecja Nowy Sącz 2017-10-21 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2017-10-28 Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1  Zagłębie Lubin 2017-11-05 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Piast Gliwice 2017-11-18 Piast Gliwice - Cracovia 1:0  Lechia Gdańsk 2017-11-24 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1  Korona Kielce 2017-12-04 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Lech Poznań 2017-12-10 Lech Poznań - Cracovia 1:0  Wisła Kraków 2017-12-13 Cracovia - Wisła Kraków 1:4  Górnik Zabrze 2017-12-18 Górnik Zabrze - Cracovia 0:4  Cracovia_herb 2018 Trening Noworoczny  Puszcza Niepołomice 2018-01-13 Cracovia - Puszcza Niepołomice 2:0  Zagłębie Sosnowiec 2018-01-17 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 2:2  Siarka Tarnobrzeg 2018-01-20 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:1  Stal Mielec 2018-01-20 Stal Mielec - Cracovia 1:3  Akademija Pandew 2018-01-24 Cracovia - Akademija Pandew 4:1  Krylja Sowietow Samara 2018-01-27 Cracovia - Krylja Sowietow Samara 2:0  Mladost Lučani 2018-01-31 Cracovia - Mladost Lučani 1:1  Spartak Subotica 2018-02-03 Cracovia - Spartak Subotica 3:2  Śląsk Wrocław 2018-02-10 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:1  Jagiellonia Białystok 2018-02-17 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:0  Legia Warszawa 2018-02-24 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Wisła Płock 2018-02-27 Wisła Płock - Cracovia 0:1  Arka Gdynia 2018-03-04 Cracovia - Arka Gdynia 2:1  Pogoń Szczecin 2018-03-10 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:3  Sandecja Nowy Sącz 2018-03-18 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2018-03-31 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 2:0  Zagłębie Lubin 2018-04-07 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:2  Piast Gliwice 2018-04-14 Cracovia-Piast Gliwice 2:1  Lechia Gdańsk 2018-04-23 Lechia Gdańsk-Cracovia 0:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2018-04-29 Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:2  Śląsk Wrocław 2018-05-04 Cracovia - Śląsk Wrocław 3:3  Arka Gdynia 2018-05-08 Arka Gdynia - Cracovia 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2018-05-12 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:1  Pogoń Szczecin 2018-05-19 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:4