Rybak
Krężołek

"Comarch Cracovia walczyła jak równy z równym z liderem" -

Comarch Cracovia walczyła jak równy z równym z liderem

Comarch Cracovia wygrała pierwszy mecz w Katowicach 5:4, co było sporą niespodzianką. Lider ekstraklasy zanotował 13 kolejnych wygranych, do piątkowego meczu. Był w opałach, ale ostatecznie przedłużył serię.

Krakowianie wiedzieli, że nie mogą podjąć otwartej walki ze znacznie wyżej notowanym rywalem. Zaczęli ostrożnie, a katowiczanie przystąpili do ofensywy. Michael Łuba musiał zwijać się jak w ukropie, broniąc strzały Grzegorza Pasiuta, Patryka Wronki i Bartosza Fraszki. Zamiast gola dla gości, zobaczyliśmy bramkę dla gospodarzy. „Pasy” wygrały wznowienie, a Stepan Csamango strzałem z przestrzeni międzybulikowej pokonał Kevina Lindskouga, krążek jeszcze otarł się o obrońcę.

To podrażniło katowiczan, ale mimo wielu prób, nie znaleźli sposobu na Łubę. Druga odsłona też zaczęła się od ich ataków, aktywny był Jasse Rohtla, ale krakowski golkiper rozgrywał świetne spotkanie. Gospodarze przetrwali okres gry w osłabieniu, kiedy to Wronka i Fraszko byli bliscy zdobycia gola. Potem wynik podwyższyć mógł Emil Svec, ale górą był bramkarz. Rywale wreszcie dopięli swego na 2 min przed końcem tercji po trójkowym ataku gola zdobył Wronka.

Źródło: Gazeta Krakowska 2 listopada 2018 [1]

"Seria GieKSy wciąż trwa" -

Seria GieKSy wciąż trwa

Hokeiści Tauronu KH GKS-u Katowice nie zwalniają tempa. Dziś odnieśli 14. zwycięstwo z rzędu, pokonując na wyjeździe Comarch Cracovię 2:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył Mikołaj Łopuski.

Krakowianie zdawali sobie sprawę z tego, że w starciu z liderem Polskiej Hokej Ligi nie mogą zagrać otwartego hokeja. Zaczęli więc ostrożnie i mieli ogromne wsparcie w osobie swojego golkipera Michaela Łuby, który obronił kąśliwe uderzenia Grzegorza Pasiuta, Patryka Wronki i Bartosza Fraszki.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 12. minucie, gdy Kevina Lindskouga pokonał Štěpán Csamangó.

Podopieczni Toma Coolena rozpoczęli pogoń za wynikiem, jednak mieli ogromne problemy ze znalezieniem sposobu na Michaela Łubę. Golkiper „Pasów” bronił pewnie, ale pod koniec drugiej odsłonie skapitulował po uderzeniu Patryka Wronki, który zwieńczył efektowną akcję gości.

O losach spotkania przesądził Mikołaj Łopuski, który w 57. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z krakowskim golkiperem.