Dudkiewicz
Bajon

"Comarch Cracovia nie miała żadnych problemów z pokonaniem Polonii Bytom" -

Comarch Cracovia nie miała żadnych problemów z pokonaniem Polonii Bytom

Różnica w sile Comarch Cracovii i Polonii jest kolosalna więc przed meczem można się było zastanawiać, nie czy gospodarze wygrają, ale ile bramek zdobędą.

Bramki padały seriami, dwie w odstępie minuty i sekundy, kolejne dwie dzieliła 1,27 min. Jednak skuteczność gospodarzy pozostawiała wiele do życzenia.

W bramce miejscowych stanął rezerwowy zwykle Robert Kowalówka w miejsce Michaela Łuby. Krakowianie w 9 min mogli objąć prowadzenie, ale Damian Kapica trafił w słupek. Niebawem strzelił jednak precyzyjnie pod poprzeczkę i „Pasy” wygrywały. Po upływie 61 sekund „poprawił” Stepan Csamango. Przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna, kolejne gole padły po strzałach z bliska. W 30 min doszło do nieprzyjemnego incydentu. Adam Domogała rzucił na bandę Macieja Rybaka, a że uczynił to w sposób nieprzepisowy - otrzymał karę meczu.

Zawodnik Polonii ucierpiał i został zniesiony z lodowiska na noszach. Miejscowi w końcówce II tercji dwukrotnie grali w przewadze, ale nie potrafili tego wykorzystać. Za to w ostatniej odsłonie dwukrotnie rozmontowali defensywę przyjezdnych i wygrali w przekonujący sposób.
Źródło: Gazeta Krakowska 4 stycznia 2019 [1]

"„Pasy” z pewnym zwycięstwem" -

„Pasy” z pewnym zwycięstwem

Nie było niespodzianki w meczu Comarch Cracovii z Węglokoksem Kraj Polonią Bytom. Podopieczni Rudolfa Roháčka wygrali 6:0, a przy czterech golach swój udział miał Mateusz Bepierszcz.

Bytomianie opór Cracovii postawili zaledwie przez 12 minut. Później błąd Aleksandra Bodory wykorzystał Damian Kapica i uderzeniem z bekhendu otworzył wynik spotkania. Krakowianie poszli za ciosem i 61 sekund później na 2:0 podwyższył Štěpán Csamangó, który zmienił lot krążka po wrzutce Michala Vachovca.

Po zmianie stron krakowianie dołożyli kolejne dwie bramki, a zasłużone gratulacje od swoich partnerów odebrali Michal Vachovec i Kasper Bryniczka. Warto zaznaczyć, że dla tego drugiego było to pierwsze trafienie zdobyte po ciężkiej kontuzji, jakiej nabawił się przed Mistrzostwami Świata Dywizji IA w Budapeszcie.

Goście mieli ogromne problemy z zawiązaniem składnej akcji. Dość powiedzieć, że po dwóch tercjach sędziowie statystycy doliczyli się zaledwie siedmiu strzałów w ich wykonaniu! Ba, bramki nie zdobyli także podczas pięciominutowej gry w przewadze, która nastąpiła po faulu Adama Domogały na Macieju Rybaku.

W trzeciej odsłonie zwycięstwo „Pasów” przypieczętowali zawodnicy drugiego ataku: Štěpán Csamangó i Mateusz Bepierszcz. Dla tego drugiego był to czwarty punkt w meczu, bo oprócz gola zaliczył też trzy asysty.

Na sam koniec dodajmy, że dla bytomian była to już 15. porażka z rzędu.