Przybyla (testowany)
Mazanec (testowany)

"Porażka "Pasów" po rzutach karnych" -

Porażka "Pasów" po rzutach karnych

W pierwszym swoim meczu w ramach Pucharu Tatrzańskiego hokeiści Comarch Cracovii przegrali po rzutach karnych z HC 21 Przeszów 4:5. Krakowianie przegrywali po 51 minutach 2:4, jednak w ostatniej fazie spotkania doprowadzili do serii "najazdów".

Podopieczni Rudolfa Roháčka nie najlepiej zaczęli to spotkanie. Po upływie niecałych 7 minut hokeiści "Pasów" przegrywali już 0:2 i musieli impulsywnie ruszyć do ataku. Zaowocowało to w 10 minucie spotkania. Zagranie Erkia Němca wykorzystał Damian Kapica i zmniejszył straty do odrobienia.

W drugiej odsłonie spotkania Erik Němec w 27 minucie spotkania doprowadził do wyrównania. Niestety ekipa ze stolicy Małopolski długo nie utrzymała wyrównanego wyniku. Zaledwie 118 sekund później Tomáš Klíma ponownie wyprowadził zespół ze słowackiej ekstraligi na prowadzenie.

Po upływie nieco ponad minuty po rozpoczęciu trzeciej tercji Aurel Nauš podwyższył prowadzenie gospodarzy na 4:2. Krakowianie jednak się nie poddali. Momentalnie ruszyli do ataku, lecz Michał Jaracz w 44 minucie otrzymał karę dwóch minut za podcięcie rywala i krakowianie ponownie musieli wycofać się do tercji obronnej. Na ich szczęście wybronili je bez zarzutu i chwilę później w 52 minucie mogli cieszyć się z trafienia Łukasza Kamińskiego.

Gdy na zegarze widniało nieco ponad 6 minut do końca trzeciej odsłony Aleš Ježek doprowadził do eksplozji w boksie "Pasów". Trenera Comarch Cracovii jednak nie wystarczał remis i cały czas starał się motywować swoich zawodników do zdobycia jeszcze jednego trafienia. Na niespełna 3 minuty przed końcem karę dwóch minut otrzymał Jakub Šaur i Rudolf Roháček zdecydował się na wzięcie przerwy. Osłabienie krakowian nie doprowadziło do utraty bramki. Nastąpiła seria rzutów karnych. W niej "Pasy" nie wykorzystały ani jednego z trzech najazdów i przegrali w rzutach karnych 0:1.