2:3
18:51 Němec (Gosztyła)

31:58 Dudaš
41:01 Woroszyło

39 min. (w tym Livingston 5+20) 32 min. (w tym Gosztyła 10)

Comarch Cracovia na podium Turnieju Tatrzańskiego

Hokeiści Comarch Cracovii uczestniczyli w Pucharze Tatrzańskim, trzydniowym turnieju w Popradzie. W meczu o trzecie miejsce wygrali z HC Poprad, wicemistrzem Słowacji 3:2.

To był dobry przedsezonowy sprawdzian dla „Pasów”, które mają po części nową drużynę. W spotkaniu z gospodarzami goście objęli prowadzenie po tym jak Nemec wpakował krążek pod poprzeczkę w końcówce I tercji. Na początku drugiej Comarch Cracovia straciła prowadzenie, bo najpierw Mesar strzałem z bliska pokonał Pieriewozczikowa, a niebawem miejscowi wykorzystali grę w przewadze. „Pasy” nie załamały się i zaledwie po 2 minutach to one wykorzystały przewagę. Z kolei na początku ostatniej odsłony Woroszyło dał przyjezdnym prowadzenie. Gospodarze rzucili się do ataków. Krakowianie przetrwali grę w osłabieniu, kapitalnie obronił strzał Brejcaka. Trener miejscowych Petr Mikula poprosił o czas. Miejscowi atakowali z pasją, zwłaszcza, że znowu grali 5 na 4, po karze dla rywali. W końcu i gospodarze złapali karę i sprawa zwycięstwa „Pasów” stała się oczywista.

Krakowianie najpierw w grupie przegrali z HC 21 Preszów 4:5 po karnych (1:2, 1:1, 2:1), karne 0:1, a gole dla krakowskiej ekipy strzelili: Kapica, Nemec, Kamiński i Jezek. W drugim meczu z kolei po karnych pokonali HC Pusteral 2:1 (0:0, 1:1, 0:0), karne 1:0, po golach Kapicy i Nemca, który wykonał decydującego karnego.

Przyszło im więc grać z gospodarzami o trzecią lokatę.
Źródło: gazetakrakowska.pl 22 sierpnia 2021 [1]