Mecz poprzedniego dnia:

2022-05-13 Cracovia - Wisła Płock 3:0

"Cracovia. Awans oddalił się od "Pasów", ulegli Chełmiance" -

Cracovia. Awans oddalił się od "Pasów", ulegli Chełmiance

To kolejny trzecioligowy mecz dla „Pasów” o wszystko, zresztą dla Chełmianki też. I goście pokpili sprawę, a gospodarze po wygranej zrównali się z nimi punktami (obie drużyny maja 57, lepszy bilans ma Cracovia II). Cracovia II spadła z pozycji lidera, bo swój mecz wygrała Siarka i ona teraz przewodzi w tabeli z 60 punktami, a „Pasy” są 2.

Oba zespoły zdawały sobie sprawę z wagi spotkania i nikt nie chciał zaryzykować. Pierwsi groźniej zaatakowali gospodarze – Wójcik strzelał jednak obok słupka. Potem Bednara mocno uderzył z 23 m, ale piłka po odbiciu się od jednego z obrońców nieznacznie minęła słupek. Ze strony „Pasów” strzelał Ożóg, ale za każdym razem bramkarz łapał piłkę.

Jednak do trzech razy sztuka. Pomocnik Cracovii zdecydował się na strzał z okolic pola karnego, futbolówka odbiła się od jednego z rywali i zaskoczyła Ciołka. 1:0 dla „Pasów”.

W drugiej połowie rolę się odwróciły – to gospodarze zaczęli celnie strzelać. Najpierw do remisu doprowadził Dziubiński, który wykorzystał podanie Skoczylasa i wślizgiem wepchnął piłkę przy słupku do bramki. Niebawem miejscowi objęli prowadzenie za sprawą Kanarka, który wykorzystał dogranie piłki z wolnego. 3 min później do wyrównania mógł doprowadzić Bociek, ale obrońcy wybili piłkę z linii bramkowej. Miejscowi nie rezygnowali, Wilk świetnie obronił strzał Wójcika. W 4 min doliczonego czasu gry okazję do wyrównania miał Jodłowski, ale chybił.
Źródło: gazetakrakowska.pl 14 maja 2022 [1]

"Chełmianka – Cracovia II 2:1. Lider pokonany i stadion odczarowany" -
dziennikwschodni.pl

Chełmianka – Cracovia II 2:1. Lider pokonany i stadion odczarowany

Tylko raz w tym roku przed własną publicznością wygrali piłkarze Chełmianki. Raz do soboty, bo wieczorem cieszyli się z wygranej numer dwa. I to z nie byle kim, a liderem tabeli grupy czwartej III ligi. Drużyna Tomasza Złomańczuka przegrywała do przerwy z Cracovią II 0:1, ale odwróciła losy spotkania i pokonała „Pasy” 2:1.

W pierwszej połowie „czystych” okazji na bramki raczej nie było. Po stronie gospodarzy próbowali: Krystian Wójcik, czy Jakub Bednara, ale bez powodzenia. Najgroźniejszy u gości był za to Robert Ożóg, który sprawdzał czujność Sebastiana Ciołka po strzałach z dystansu. Golkiper biało-zielonych nie dał się jednak zaskoczyć.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, szczęście jednak uśmiechnęło się do ekipy z Krakowa. Ożóg raz jeszcze strzelił zza pola karnego i pewnie po raz kolejny nic by z tego nie było, gdyby nie rykoszet od jednego z rywali. Zmylony Ciołek tym razem musiał sięgnąć do siatki, a podopieczni trenera Złomańczuka stracili gola do szatni, który stawiał ich w kiepskiej sytuacji.

Druga połowa? Na tablicy wyników aż do 70 minuty nic się nie zmieniało. Na szczęście nadal pozostawało jeszcze sporo czasu, żeby odwrócić losy spotkania i Chełmianka potrafiła świetnie ten czas wykorzystać. Najpierw po akcji Dawida Skoczylasa do wyrównania doprowadził Adrian Dziubiński. A po chwili Przemysław Kanarek celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Dzięki temu w przeciągu kilku minut gospodarze skromną stratę zamienili na prowadzenie.

To wcale nie oznaczało jednak, że emocje na stadionie w Chełmie dobiegły końca. Goście nie mieli już nic do stracenia i ruszyli w poszukiwaniu wyrównania. Na boisko zrobiło się więcej miejsca i obie drużyny mogły jeszcze wpisać się na listę strzelców. Krystian Wójcik przegrał pojedynek z bramkarzem rywali, a Kacper Jodłowski w samej końcówce spudłował. I ostatecznie trzy punkty zdobyli piłkarze trenera Złomańczuka, którzy tym samym zrównali się z sobotnim rywalem punktami. A z okazji skorzystała Siarka Tarnobrzeg. Po wygranej w Białej Podlaskiej zespół Sławomira Majaka znowu wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli.
Łukasz Gładysiewicz
Źródło: dziennikwschodni.pl 14 maja 2022 [2]

Mecze sezonu 2021/22 (Cracovia II)

Jutrzenka Giebułtów 2021-07-10 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 6:0  Tomasovia Tomaszów Lubelski 2021-08-07 Tomasovia Tomaszów Lubelski - Cracovia II 2:5  Czarni Połaniec 2021-08-15 Cracovia II - Czarni Połaniec 1:1  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2021-08-18 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 0:1  Wólczanka Wólka Pełkińska 2021-08-22 Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:1  Unia Tarnów 2021-08-28 Unia Tarnów - Cracovia II 1:2  Korona Rzeszów 2021-09-04 Cracovia II - Korona Rzeszów 3:1  Avia Świdnik 2021-09-08 Avia Świdnik - Cracovia II 1:0  Stal Stalowa Wola 2021-09-12 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 4:0  Wisła Sandomierz 2021-09-19 Wisła Sandomierz - Cracovia II 1:3  Błękitni Modlnica 2021-09-22 Błękitni Modlnica - Cracovia II 3:7  Podlasie Biała Podlaska 2021-09-25 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 3:0  Podhale Nowy Targ 2021-10-02 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 5:0  Garbarnia II Kraków 2021-10-06 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 3:2  Chełmianka Chełm 2021-10-09 Cracovia II - Chełmianka Chełm 4:2  ŁKS Łagów 2021-10-17 ŁKS Łagów - Cracovia II 1:1  Wisłoka Dębica 2021-10-23 Wisłoka Dębica - Cracovia II 2:0  Orlęta Radzyń Podlaski 2021-10-30 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 4:1  Siarka Tarnobrzeg 2021-11-07 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0  Sokół Sieniawa 2021-11-13 Cracovia II - Sokół Sieniawa 3:0  Tomasovia Tomaszów Lubelski 2021-11-20 Cracovia II - Tomasovia Tomaszów Lubelski 5:1  Cracovia_herb 2022 Trening Noworoczny  Okocimski Brzesko 2022-01-15 Cracovia II - Okocimski Brzesko 5:1  Termalica II Bruk-Bet Nieciecza 2022-01-29 Cracovia II - Termalica II Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Rekord Bielsko-Biała 2022-02-19 Rekord Bielsko-Biała - Cracovia 1:2  Unia Tarnów 2022-03-05 Cracovia II - Unia Tarnów 1:0  Czarni Połaniec 2022-03-12 Czarni Połaniec - Cracovia II 0:3  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2022-03-19 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0  Wólczanka Wólka Pełkińska 2022-03-26 Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:1  Unia Tarnów 2022-04-02 Cracovia II - Unia Tarnów 1:0  Korona Rzeszów 2022-04-10 Korona Rzeszów - Cracovia II 0:2  Avia Świdnik 2022-04-16 Cracovia II - Avia Świdnik 1:2  Stal Stalowa Wola 2022-04-22 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 0:2  Wisła Sandomierz 2022-04-27 Cracovia II - Wisła Sandomierz 0:0  Podlasie Biała Podlaska 2022-04-30 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 0:6  Podhale Nowy Targ 2022-05-07 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:2  Chełmianka Chełm 2022-05-14 Chełmianka Chełm - Cracovia II 2:1  ŁKS Łagów 2022-05-22 Cracovia II - ŁKS Łagów 0:1  Wisłoka Dębica 2022-05-28 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:1  Orlęta Radzyń Podlaski 2022-06-04 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 3:1  Siarka Tarnobrzeg 2022-06-11 Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 2:3  Sokół Sieniawa 2022-06-18 Sokół Sieniawa - Cracovia II 2:1