2023-09-10 Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 4:3

Sosnowiec, Nowy Stadion Zimowy, niedziela, 10 września 2023, 18:00

4
:
3

(2:1; 1:1; 1:1)

Sędzia: Rafał Noworyta, Mateusz Bucki (główni) - Maciej Byczkowski, Michał Kłosiński (liniowi)

57:55 Younan

12 min. 8 min.

Mocarski

"Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia. "Pasy" zaczęły sezon w Tauron Hokej Lidze" -

W Sosnowcu, a nie w Krakowie nastąpiła inauguracja sezonu w wykonaniu hokeistów Comarch Cracovii. „Pasy” nie rozegrały piątkowego meczu z Energą Toruń – rozbita została osłona pleksi za bramka i gospodarze nie byli w stanie naprawić usterki. Zostali już ukarani walkowerem 0:5 i 2 tys. zł grzywny.

Sezon inaugurowali więc w nowej hali w Sosnowcu, w której Zagłębie zagrało pierwszy mecz. Krakowianie zaczęłi spokojnie, na początku gry bramkę mógł zdobyć Vildumetz, ale Spesny był czujny. Już pierwszą grę w przewadze wykorzystali goście. Latal znalazł sposób na bramkarza i było 0:1. „Pasy” nie utrzymały jednak korzystnego wyniku do końca tercji – w ciągu 82 sekund Krasanovsky został pokonany dwukrotnie. Pierwszy gol padł po strzale „od zakrystii”, drugi po kontrataku i sytuacji dwóch na jednego. Na początku drugiej odsłony goście odrobili straty – Latal znalazł się przed sosnowiecką bramką i pewnie strzelił do siatki. W 31 min sam na sam z bramkarzem był Vildumetz, ale przegrał ten pojedynek.

Na początku ostatniej odsłony goście mieli szansę na wyrównanie, znów grając 5 na 4. Uderzał Younan, ale Szturc zablokował strzał. Wtedy „Pasy” się obroniły, ale przy kolejnej karze straciły gola. W końcówce to goście grali w przewadze, ale nie umieli jej wykorzystać. Cracovia jednak walczyła do końca i w 58 min Younan zdobył kontaktową bramkę. Przez ostatnie 22 sekundy „Pasy” grały 6 na 4, ale nic już nie wskórały.
Źródło: gazetakrakowska.pl 10 września 2023 [1]

"Wymarzona inauguracja Zagłębia" -

Wymarzona inauguracja Zagłębia

W pierwszym meczu w ramach TAURON Hokej Ligi na nowym „Stadionie Zimowym” Zagłębie Sosnowiec pokonało Comarch Cracovię 4:3. Spotkanie obejrzał komplet publiczności. Krakowianie po walkowerze z piątkowego meczu i dzisiejszej porażce okupują w tym momencie ostatnie miejsce tabeli THL.

Pierwszą odsłonę spotkania od odważniejszych ataków rozpoczęligospodarze. Sosnowiczanie starali się sforsować szyki defensywne Cracovii, jednak bez efektu. Goście z Krakowa nastawili się na grę z kontry, po jednym z takich kontrataków ukarany został Marek Charvát.Gdy wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą w osłabieniu, głupio stracili krążek, co wykorzystał bezlitośnie Martin Látal, który tym samym zdobył pierwszą bramkę dla Cracovii w nowym sezonie.

Sosnowiczanie nie chcieli odpuścić i do końca pierwszej tercjiraz po raz starali się stwarzać zagrożenie pod bramką Krasanovskiego. Potrzeba było do tego niekonwencjonalnych środków, aż w końcu w 19. minucie Kotlorz sprytnie zza bramki wcisnął gumę do krakowskiej świątyni. Chwilę później kolejny błąd krakowskiej obrony na bramkę zamienił Lindgren po dwójkowej akcji z Valtolą.

W drugiej tercji przespali się defensorzy gospodarzy i bardzo łatwo doprowadzili do wyrównania. Pozostawiony bez opieki Látal zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i mieliśmy 2:2. W kolejnych minutach to „Pasy” przejmowały inicjatywę, jednak nie potrafiły jej zamienić na bramki. Sosnowiczan kilka razy uratował Spěšný.

W 33. minucie hokeiści Zagłębia po raz kolejny wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą Patryka Krężołka, który huknął nie do obrony szybko po wygranym wznowieniu w tercji ofensywnej. Krakowianie starali się odpowiedzieć jednak sosnowiecka defensywa do końca drugiej odsłony nie dała się już zaskoczyć.

W ostatniej odsłonie znów jako pierwsi uderzyli sosnowiczanie, Krasanovskiego udało się zaskoczyć Olliemu Valtoli, który po raz kolejny punktował w tym sezonie. Do końca spotkania „Pasy” starały się odnaleźć sposób na sosnowiecką defensywę, jednak dobrze radzili sobie obrońcy Zagłębia.

Gościom udała się ta sztuka i na dwie minuty przed końcem bramkę kontaktową zdobył Younan. Chwilę później Rudolf Roháčekzdecydował się na ściągnięcie bramkarza i wprowadzenie szóstego zawodnika.Jednak i to nie przyniosło efektów. Sosnowiczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a Cracovia po piątkowym walkowerze zanotowała drugą porażkę i jest w tym momencie na końcu tabeli THL.
Kamil Przegendza
Źródło: Hokej.net 10 września 2023 [2]

Skrót

To był nasz pierwszy mecz i jego przebiegł był bardzo wyrównany. Było mnóstwo sytuacji, zarówno z jednej, jak i drugiej strony. W trzeciej tercji walczyliśmy o wyrównanie i wielka szkoda, że to trzecie trafienie przyszło tak późno. Później ściągnęliśmy bramkarza i przez ponad dwadzieścia sekund graliśmy w sześciu na czterech, ale nie udało się już dogonić wyniku.

O tę jedną bramkę rywale byli lepsi, ale i my zagraliśmy dobry mecz. Wiadomo, że musimy poprawić błędy, ale było to pierwsze spotkanie i będziemy nad tym dalej pracować.

Źródło: Hokej.net [3]