Linia 13: Linia 13:
|                                rok = 2013
|                            godzina = 18:00
|                            miejsce = Bytom
|                            miejsce = Bytom, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów
|                  bramki_gospodarz = 2
|                        bramki_gosc = 4
Linia 26: Linia 26:
|        bramki_w_karnych_gospodarz =
|              bramki_w_karnych_gosc =
|                            sedzia = Zbigniew Wolas oraz Grzegorz Klich i Piotr Matlakiewicz
|                            sedzia = Zbigniew Wolas (główny) - Grzegorz Klich, Piotr Matlakiewicz (liniowi)
|                            widzow = 800
|                strzelcy_gospodarz = <br><br><br>56:01 Gleb Lucznikov (Stoklasa) 5/5<br><br>57:33 Gleb Lucznikov (Stoklasa) 5/5
|                strzelcy_gospodarz = <br><br><br>56:01 Łucznikow (Stoklasa)<br><br>57:33 Łucznikow (Stoklasa)
|                            wyniki = 0:1<br>0:2<br>0:3<br>1:3<br>1:4<br>2:4
|                      strzelcy_gosc = 9:46 [[Michał Piotrowski|Piotrowski]] ([[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]], [[Sebastian Witowski|Witowski]]) 5/5<br>33:19 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Patryk Noworyta|Noworyta]], [[Damian Słaboń|Słaboń]]) 5/5<br>40:34 [[Damian Słaboń|Słaboń]] ([[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]]) 5/4<br><br>56:21 [[Michał Piotrowski|Piotrowski]] ([[Daniel Laszkiewicz|D.Laszkiewicz]],[[Sebastian Witowski|Witowski]])5/5
|                      strzelcy_gosc = 9:46 [[Michał Piotrowski|Piotrowski]] ([[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]], [[Sebastian Witowski|Witowski]])<br>33:19 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Patryk Noworyta|Noworyta]], [[Damian Słaboń|Słaboń]])<br>40:34 [[Damian Słaboń|Słaboń]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]) 5/4<br><br>56:21 [[Michał Piotrowski|Piotrowski]] ([[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]], [[Sebastian Witowski|Witowski]])
|      strzelcy_w_karnych_gospodarz =
|                  wyniki_w_karnych =
|            strzelcy_w_karnych_gosc =
|                    kary_gospodarz = 14 min.
|                    kary_gospodarz = 12 min.
|                          kary_gosc = 8 min.
|                  trener_gospodarz =
|                  trener_gospodarz = Miroslav Ihnačák
|                        trener_gosc = [[Rudolf Rohaček]]
|                      bramkarz_gospodarz = Witkowski (Szydłowski)
|                      bramkarz_gospodarz = Witkowski
|                      I_piatka_gospodarz = Vrana<br>Owczarek<br>Salamon<br>Stoklasa<br>Iuchnikov
|                      I_piatka_gospodarz = Owczarek<br>[[Patrik Vrána|Vrána]]<br>Łucznikow<br>Salamon<br>Stoklasa
|                    II_piatka_gospodarz = Kantor<br>Maciejewski<br>Strużyk<br>Puzio<br>Stasiewicz
|                    II_piatka_gospodarz = Maciejewski<br>Kantor<br>Strużyk<br>Wróbel<br>Stasiewicz
|                    III_piatka_gospodarz = Flašar<br>Hoda<br>Radwan<br>Bajon<br>Kłaczyński
|                    III_piatka_gospodarz = Flašar<br>Hoďa<br>Wieczorek<br>Puzio<br>Kłaczyński
|                    IV_piatka_gospodarz = Szczepaniec<br>Wieczorek<br>Wróbel
|                    IV_piatka_gospodarz = Szczepaniec<br>Bajon<br>Radwan
|                bramkarz_gosc = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] ([[Robert Kowalówka|R. Kowalówka]])
|                bramkarz_gosc = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]]
|                I_piatka_gosc = [[Adrian Kowalówka|A.Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]]
|                I_piatka_gosc = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]
|                II_piatka_gosc = [[Michal Žvatora|Žvatora]]<br>[[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]]<br>[[Milan Kostourek|Kostourek]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]
|              III_piatka_gosc = [[Łukasz Sznotala|Sznotala]]<br>[[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D.Laszkiewicz]]
|              III_piatka_gosc = [[Łukasz Sznotala|Sznotala]]<br>[[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]]
|                IV_piatka_gosc = [[Oskar Lehmann|Lehmann]]<br>[[Tomasz Cieślicki|Cieślicki]]<br>[[Sebastian Witowski|Witowski]]
|              Autor = raf_jedynka
|              Tresc = ''Po szybkim i emocjonującym meczu Cracovia wywozi z Bytomia komplet punktów. Skuteczna gra pierwszej formacji stopniowo zbudowała przewagę, która od początku trzeciej tercji wynosiła trzy bramki. W końcówce zrobiło się nieco nerwowo jednak mistrzowie Polski utrzymali korzystny wynik. Już we wtorek derby małopolski. Do Krakowa przyjedzie MMKS Podhale Nowy Targ. Początek spotkania od godziny 18,00.''
|              Tresc = Po szybkim i emocjonującym meczu Cracovia wywozi z Bytomia komplet punktów. Skuteczna gra pierwszej formacji stopniowo zbudowała przewagę, która od początku trzeciej tercji wynosiła trzy bramki. W końcówce zrobiło się nieco nerwowo jednak mistrzowie Polski utrzymali korzystny wynik. Już we wtorek derby małopolski. Do Krakowa przyjedzie MMKS Podhale Nowy Targ. Początek spotkania od godziny 18,00.}}

|              Autor = Michmat
|              Tresc = '''Zwycięstwem hokeistów Comarch Cracovii nad Polonią Bytom zakończył się rozegrany dziś w Bytomiu mecz 7. kolejki Ekstraligi. Dla drużyny bytomskiej była to już siódma porażka z rzędu. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli napastnik gospodarzy Gleb Łucznikow oraz Michał Piotrowski z zespołu z Krakowa.'''

Przed rozpoczęciem meczu spiker poinformował zgromadzonych w bytomskiej hali kibiców o tragicznej śmierci w wypadku drogowym byłego zawodnika Polonii Tomasza Stasiowskiego. Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona zmarłemu. Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim zmarłego.

Pierwsza odsłona pojedynku należała do gości, którzy jedyną bramkę w tej części gry zdobyli w 10. minucie. Michał Piotrowski wykorzystał świetne zagranie pod linię niebieską współpartnera z drużyny, uciekł zawodnikom Polonii, a następnie uderzeniem od słupka wygrał pojedynek z Tomaszem Witkowskim. Beniaminek PHL dobrą sytuację stworzył sobie cztery minuty później, gdy po dwójkowej akcji Gleba Łucznikowa z Filipem Stoklasą ten drugi trafił w Rafała Radziszewskiego.

Niezła w wykonaniu gospodarzy była druga tercja w której niebiesko-czerwoni często niepokoili golkipera Pasów. W 26. minucie sędzia przyznał grającej w osłabieniu Cracovii rzut karny po faulu Krzysztofa Kantora na będącym w sytuacji sam na sam Milanie Kostourku. Sam poszkodowany nie znalazł jednak sposobu na Witkowskiego. W 32. minucie ładną akcję stworzyli Jakub Stasiewicz z powracającym po kontuzji Markiem Wróblem, ale na posterunku był Radziszewski broniąc strzał tego drugiego. Chwilę później podopieczni Rudolfa Rohaczka prowadzili już dwoma bramkami. Aron Chmielewski wyjechał zza bramki Polonii i przez nikogo nie atakowany wrzucił gumę do siatki miejscowych.

Ostatnie dwadzieścia minut goście rozpoczęli od gry w przewadze (wykluczenie Davida Hody), którą udało im się zamienić na trzecią bramkę. Bytomianie nie zdołali wybić krążka z własnej tercji obronnej, co bezlitośnie wykorzystał Damian Słaboń trafiając już w 34. sekundzie tej odsłony. Minutę później Milan Kostourek przestrzelił w sytuacji sam na sam z Witkowskim. Z kolei w 46. minucie podczas przewagi gospodarzy w słupek krakowskiej świątyni trafił uderzeniem z niebieskiej Patrik Vrana a dobitka z bliska Dawida Maciejewskiego była niecelna. W rewanżu golkiper Polonistów świetnie powstrzymał atakujących w osłabieniu krakowian broniąc strzał z bliska Sebastiana Kowalówki. Bramkarz Polonii w 54. minucie po raz kolejny zatrzymał w tym spotkaniu Milana Kostourka wygrywając z nim pojedynek jeden na jednego. Na niespełna cztery minuty przed zakończeniem trzeciej tercji w końcu z bramki cieszyli się miejscowi. Strzał Filipa Stoklasy zdołał obronić Radziszewski, ale przy dobitce z najbliższej odległości Gleba Łucznikowa był bezradny. Odpowiedź Cracovii przyszła już po 20 sekundach, gdy Michał Piotrowski z bliska pokonał Witkowskiego. Zespół Miroslava Ihnaczaka po kolejnych 72 sekundach zdołał strzelić jeszcze jedną bramkę. Defensywę rywali ponownie rozmontował duet Łucznikow - Stoklasa. Napastnicy gospodarzy wymienili między sobą kilka podań w efekcie czego Łucznikow posłał gumę w odsłoniętą część bramki.}}

=== Skrót ===
{{#ev:youtube|knXoLuiCDzs}}

Aktualna wersja na dzień 12:40, 20 wrz 2023

Miroslav Ihnačák
7 kolejka, 1 runda, etap I, Polska Hokej Liga - hokej mężczyzn
Bytom, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, niedziela, 6 października 2013, 18:00