Linia 13: Linia 13:
|                                rok = 2014
|                            godzina = 18:30
|                            miejsce = Kraków
|                            miejsce = Kraków, [[Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego|ul. Siedleckiego 7]]
|                  bramki_gospodarz = 8
|                        bramki_gosc = 3
Linia 26: Linia 26:
|        bramki_w_karnych_gospodarz =
|              bramki_w_karnych_gosc =
|                            sedzia = Maciej Pachucki oraz Patryk Kasprzyk i Marek Syniawa
|                            sedzia = Maciej Pachucki (główny) - Patryk Kasprzyk, Marek Syniawa (liniowi)
|                            widzow = 1200
|                            widzow = 550
|                strzelcy_gospodarz = 17:51 [[Jarosław Kłys|Kłys]] ([[Adam Řehák|Řehák]]) 5/5<br><br>19:44 [[Milan Kostourek|Kostourek]] ([[Adam Řehák|Řehák]], [[Michal Žvatora|Žvatora]]) 5/5<br>23:28 [[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]] ([[Patryk Noworyta|Noworyta]],[[Adrian Kowalówka|A.Kowalówka]])<br><br>37:04 [[Milan Kostourek|Kostourek]] ([[Michal Žvatora|Žvatora]]) 5/5<br>41:06 [[Patryk Noworyta|Noworyta]] ([[Aron Chmielewski|Chmielewski]]) 5/4<br>41:27 [[Petr Dvořak|Dvořak]] ([[Milan Kostourek|Kostourek]], [[Jarosław Kłys|Kłys]]) 5/5<br>54:48 [[Michał Piotrowski|Piotrowski]] ([[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]], [[Patryk Noworyta|Noworyta]]) 5/5<br>58:46[[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]]([[Aron Chmielewski|Chmielewski]], [[Adrian Kowalówka|A.Kowalówka]])4/5
|                strzelcy_gospodarz = 17:51 [[Jarosław Kłys|Kłys]] ([[Adam Řehák|Řehák]])<br><br>19:44 [[Milan Kostourek|Kostourek]] ([[Adam Řehák|Řehák]], [[Michal Žvatora|Žvatora]])<br>23:28 [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]] ([[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]], [[Patryk Noworyta|Noworyta]])<br><br>37:04 [[Milan Kostourek|Kostourek]] ([[Jarosław Kłys|Kłys]])<br>41:06 [[Patryk Noworyta|Noworyta]] ([[Aron Chmielewski|Chmielewski]]) 5/4<br>41:27 [[Petr Dvořak|Dvořak]] ([[Milan Kostourek|Kostourek]], [[Jarosław Kłys|Kłys]])<br>54:48 [[Michał Piotrowski|Piotrowski]] ([[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]], [[Patryk Noworyta|Noworyta]])<br>58:46 [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]] ([[Aron Chmielewski|Chmielewski]], [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]) 4/5
|                            wyniki = 1:0<br>1:1<br>2:1<br>3:1<br>3:2<br>4:2<br>5:2<br>6:2<br>7:2<br>8:2<br>8:3
|                      strzelcy_gosc = <br>19:05 Filip Stoklasa (Luchnikow) 5/5<br><br><br>35:40 Gleb Luchnikow (Stoklasa,Bychawski) 5/4<br><br><br><br><br>59:58 Filip Stoklasa (Luchnikow, Wróbel) 5/5
|                      strzelcy_gosc = <br>19:05 Stoklasa (Łucznikow)<br><br><br>35:40 Łucznikow (Stoklasa, Bychawski) 5/4<br><br><br><br><br>59:58 Stoklasa (Łucznikow, Wróbel)
|      strzelcy_w_karnych_gospodarz =
|                  wyniki_w_karnych =
|            strzelcy_w_karnych_gosc =
|                    kary_gospodarz = 20 min (w tym D. Laszkiewicz 2+10)
|                    kary_gospodarz = 20 min (w tym Laszkiewicz 2+10)
|                          kary_gosc = 10 min.
|                  trener_gospodarz = [[Rudolf Rohaček]]
|                        trener_gosc = Miroslav Ihnačak
|                     bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] (57:30 [[Mateusz Kulig|Kulig]])
|                 bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] (57:30 [[Mateusz Kulig|Kulig]])
|                     I_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A.Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]]
|                 I_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]
|                     II_piatka_gospodarz = [[Michal Žvatora|Žvatora]]<br>[[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Milan Kostourek|Kostourek]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]<br>[[Adam Rehak|Řehák]]
|               II_piatka_gospodarz = [[Michal Žvatora|Žvatora]]<br>[[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Milan Kostourek|Kostourek]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]<br>[[Adam Rehak|Řehák]]
|                   III_piatka_gospodarz = [[Patryk Wajda|Wajda]]<br>[[Bartosz Dąbkowski|Dąbkowski]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D.Laszkiewicz]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]
|               III_piatka_gospodarz = [[Patryk Wajda|Wajda]]<br>[[Bartosz Dąbkowski|Dąbkowski]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]
|                     IV_piatka_gospodarz = [[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Łukasz Sznotala|Sznotala]]<br>[[Marcin Wiśniewski|Wiśniewski]]<br>[[Tomasz Cieślicki|Cieślicki]]
|               IV_piatka_gospodarz = [[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Łukasz Sznotala|Sznotala]]<br>[[Marcin Wiśniewski|Wiśniewski]]<br>[[Tomasz Cieślicki|Cieślicki]]
|                 bramkarz_gosc = Witkowski (41:06 Okoličany)
|                     bramkarz_gosc = Witkowski (41:06 Okoličány)
|                 I_piatka_gosc = Vrána<br>Bychawski<br>Luchnikow<br>Salamon<br>Stoklasa
|                     I_piatka_gosc = Vrána<br>Bychawski<br>Łucznikow<br>Salamon<br>Stoklasa
|               II_piatka_gosc = Valečko<br>Banaszczak<br>Meidl<br>Akins<br>Fabry
|                     II_piatka_gosc = Valečko<br>Banaszczak<br>Meidl<br>Akins<br>Fábry
|               III_piatka_gosc  = Kantor<br>Wardecki<br>Dołęga<br>Wróbel<br>Kłaczyński
|                   III_piatka_gosc  = Kantor<br>Wardecki<br>Dołęga<br>Wróbel<br>Kłaczyński
|               IV_piatka_gosc = Owczarek<br>Stępień<br>Bajon<br>Stasiewicz
|                     IV_piatka_gosc = Owczarek<br>Stępień<br>Bajon<br>Stasiewicz
|              Autor = raf_jedynka
|              Tresc = ''W pierwszym spotkaniu po odwieszeniu rozgrywek zdobywcy Pucharu Polski, bez kontuzjowanych Słabonia i Kalusa pewnie pokonali drużynę z Bytomia i wskoczyli na fotel wicelidera rozgrywek. Mecz rozstrzygnął się na początku trzej tercji kiedy to podopieczni Rudolfa Rohačka ze stanu 4:2 odskoczyli na 6:2 odbierając rywalom jakiekolwiek szanse na zdobycz w Krakowie.''
|              Tresc = '''W pierwszym spotkaniu po odwieszeniu rozgrywek zdobywcy Pucharu Polski, bez kontuzjowanych Słabonia i Kalusa pewnie pokonali drużynę z Bytomia i wskoczyli na fotel wicelidera rozgrywek. Mecz rozstrzygnął się na początku trzej tercji kiedy to podopieczni Rudolfa Rohačka ze stanu 4:2 odskoczyli na 6:2 odbierając rywalom jakiekolwiek szanse na zdobycz w Krakowie.'''

Przez długi czas w pierwszej tercji można było odnieść wrażenie, że krakowianie mają spory problem z potraktowaniem na serio decyzji o odwieszeniu rozgrywek. Biało-czerwoni bardzo niemrawo atakowali bramkę Witkowskiego i to przyjezdni stwarzali groźniejsze sytuacje. W końcu pod koniec 18. minuty poirytowany niemocą kolegów Jarosław Kłys uderzył niespodziewanie sprzed niebieskiej i zaskoczył bramkarza Polonii. Goście szybko odpowiedzieli po akcji Stoklasy z Luchnikowem, ale na przerwę drużyny zjeżdżały przy prowadzeniu Mistrzów Polski, bo na 16 sekund przed syreną trafił Milan Kostourek.
Linia 73: Linia 73:
Pod koniec drugiej tercji gracze Pasów mieli jeszcze okazję na grę w podwójnej przewadze, ale bramka na 5:2 padła już w trzecich dwudziestu minutach. Na 12 sekund przed końcem kary dla Valečko, Patryk Noworyta trafił z klepy spod niebieskiej. W bramce gości nastąpiła zmiana ale Okoličany zachował czyste konto tylko przez 19 sekund... Kostourek wyłożył krążek Dvořakowi i bohater dogrywki w finale Pucharu Polski trafił na 6:2. Od tego momentu sprawa zwycięstwa była już rozstrzygnięta. Biało-czerwoni trafili jeszcze dwukrotnie, w tym raz grając w osłabieniu. Wynik spotkania na dwie sekundy przed końcową syreną ustalił Stoklasa, ale Mateusz Kulig, który stał wtedy w bramce nie miał większych szans na skuteczną interwencję.

Już w niedzielę Cracovia zagra z Podhalem w Nowym Targu, a następne ligowe starcie na lodowisku w Krakowie we wtorek 7 stycznia. Rywalem biało-czerwonych będzie Aksam Unia Oświęcim.}}

(2:1; 2:1; 4:1)

Sędzia: Maciej Pachucki (główny) - Patryk Kasprzyk, Marek Syniawa (liniowi)

19:44 Kostourek (Řehák, Žvatora)
23:28 S. Kowalówka (A. Kowalówka, Noworyta)

59:58 Stoklasa (Łucznikow, Wróbel)

20 min (w tym Laszkiewicz 2+10) 10 min.

Powrót na lód

Drugie dwadzieścia minut toczone było już w znacznie szybszym tempie. W 24. minucie było 3:1. Pierwsza piątka szybko rozegrała zamek, a Sebastian Kowalówka sprytnie zmienił kierunek lotu krążka po strzale Patryka Noworyty spod niebieskiej. Goście jeszcze raz złapali kontakt, wykorzystując okres gry w przewadze, ale na drugą przerwę hokeiści zjechali przy wyniku 4:2. W 38. minucie Milan Kostourek wykorzystał bowiem sytuację sam na sam z Witkowskim.