1921-05-26 Makkabi Kraków - Cracovia 0:5: Różnice pomiędzy wersjami

|                        sklad_gosc =
}}
}}
===Opis meczu===
Kraków 26 maja. Mistrzostwo klasy A. Gra obu drużyn stała na wysokim poziomie przy nadzwyczajnym tempie. Mimo, że znaczna wyższość ataku Cracovii przyniosła tejże wydatne zwycięstwo, jednak gra nie była nigdy jednostronną. Z uznaniem podnieść należy, że Makkabi widząc swoją  nieuchronną porażkę, nie ograniczyła się jedynie do obrony, przeciwnie ataki jej utrzymywały widzów w napięciu do samego ostatniej chwili. Cracovia - głównie w pierwszej połowie - pokazała piękną grę kombinacyjną. Atak i pomoc pracują doskonale. Z przebiegu gry powiedzieć możemy, iż w 11 minucie strzela Kałuża po rzucie narożnym pierwszego, a w 14 min. z ładnego podania [[Stanisław Mielech|Mielecha]] drugiego goala. Z kombinacji [[Bolesław Kotapka|Kotapka]] - [[Józef Kałuża|Kałuża]] - [[Adam Kogut|Kogut]] uzyskuje ten ostatni trzecią bramkę z rzędu w 18 min. Wkrótce potem upada [[Stefan Fryc|Fryc]] tak ciężko na ziemię, iż musiano go znieść z boiska. Wypadek ten - aczkolwiek [[Stefan Fryc|Fryc]] wkrótce wraca - deprymuje widocznie obie drużyny, i tempo znacznie słabnie. Po pauzie uzyskuje [[Adam Kogut|Kogut]] czwartą bramkę w 27 minucie, w parę minut potem przebija się [[Józef Kałuża|Kałuża]] przez obronę, strzelając ostatniego gola. Zbyt energiczna gra [[Ludwik Gintel|Gintela]] po przerwie przyprawia Schneidera I o upadek, wskutek którego musiał on opuścić boisko. Makkabi jest zmuszone zakończyć zawody w 10 ludzi. Sędziował p. Obrubański.<br>
Kraków 26 maja. Mistrzostwo klasy A. Gra obu drużyn stała na wysokim poziomie przy nadzwyczajnym tempie. Mimo, że znaczna wyższość ataku Cracovii przyniosła tejże wydatne zwycięstwo, jednak gra[[Grafika:1921-05-26_Makkabi_Kraków_-_Cracovia_0-5.jpg||thumb|350px]] nie była nigdy jednostronną. Z uznaniem podnieść należy, że Makkabi widząc swoją  nieuchronną porażkę, nie ograniczyła się jedynie do obrony, przeciwnie ataki jej utrzymywały widzów w napięciu do samego ostatniej chwili. Cracovia - głównie w pierwszej połowie - pokazała piękną grę kombinacyjną. Atak i pomoc pracują doskonale. Z przebiegu gry powiedzieć możemy, iż w 11 minucie strzela Kałuża po rzucie narożnym pierwszego, a w 14 min. z ładnego podania [[Stanisław Mielech|Mielecha]] drugiego goala. Z kombinacji [[Bolesław Kotapka|Kotapka]] - [[Józef Kałuża|Kałuża]] - [[Adam Kogut|Kogut]] uzyskuje ten ostatni trzecią bramkę z rzędu w 18 min. Wkrótce potem upada [[Stefan Fryc|Fryc]] tak ciężko na ziemię, iż musiano go znieść z boiska. Wypadek ten - aczkolwiek [[Stefan Fryc|Fryc]] wkrótce wraca - deprymuje widocznie obie drużyny, i tempo znacznie słabnie. Po pauzie uzyskuje [[Adam Kogut|Kogut]] czwartą bramkę w 27 minucie, w parę minut potem przebija się [[Józef Kałuża|Kałuża]] przez obronę, strzelając ostatniego gola. Zbyt energiczna gra [[Ludwik Gintel|Gintela]] po przerwie przyprawia Schneidera I o upadek, wskutek którego musiał on opuścić boisko. Makkabi jest zmuszone zakończyć zawody w 10 ludzi. Sędziował p. Obrubański.<br>

1921-05-25 Cracovia II - Korona Kraków 8:1

Kraków 26 maja. Mistrzostwo klasy A. Gra obu drużyn stała na wysokim poziomie przy nadzwyczajnym tempie. Mimo, że znaczna wyższość ataku Cracovii przyniosła tejże wydatne zwycięstwo, jednak gra

nie była nigdy jednostronną. Z uznaniem podnieść należy, że Makkabi widząc swoją nieuchronną porażkę, nie ograniczyła się jedynie do obrony, przeciwnie ataki jej utrzymywały widzów w napięciu do samego ostatniej chwili. Cracovia - głównie w pierwszej połowie - pokazała piękną grę kombinacyjną. Atak i pomoc pracują doskonale. Z przebiegu gry powiedzieć możemy, iż w 11 minucie strzela Kałuża po rzucie narożnym pierwszego, a w 14 min. z ładnego podania Mielecha drugiego goala. Z kombinacji Kotapka - Kałuża - Kogut uzyskuje ten ostatni trzecią bramkę z rzędu w 18 min. Wkrótce potem upada Fryc tak ciężko na ziemię, iż musiano go znieść z boiska. Wypadek ten - aczkolwiek Fryc wkrótce wraca - deprymuje widocznie obie drużyny, i tempo znacznie słabnie. Po pauzie uzyskuje Kogut czwartą bramkę w 27 minucie, w parę minut potem przebija się Kałuża przez obronę, strzelając ostatniego gola. Zbyt energiczna gra Gintela po przerwie przyprawia Schneidera I o upadek, wskutek którego musiał on opuścić boisko. Makkabi jest zmuszone zakończyć zawody w 10 ludzi. Sędziował p. Obrubański.

Źródło: Przegląd Sportowy [1]