Mecz następnego dnia:

1921-06-12 Czarni Lwów - Cracovia 0:2

Opis meczu:

Mistrzostwo klasy A. Sobota, 11 czerwca.

Na dość ryzykowną próbę odważyła się Cracovia, wstawiając do swej 1-ej drużyny 6-ciu graczy z rezerwy i narażając się temsamem na możliwą utratę, przynajmniej jednego punktu w mistrzostwie. Jutrzenka jednak grała o całą klasę, gorzej niż w ostatnich zawodach towarzyskich z Cracovią.

Napad Cracovii, prowadzony umiejętnie przez Kałuże, kombinował ładnie, szczególnie w pierwszej połowie gry. Jedynie Alfus nie dostrajał się do reszty graczy: wstawienie też jego na niezwykłe dlań miejsce lewego łącznika (po pauzie na skrzydle) było mniej szczęśliwe i odbierało mu swobodę ruchów. Dobrym natomiast okazał sie Pychowski jako prawy, a bardzo dobrym Styczeń jako środkowy pomocnik. Gra toczyła sie przeważnie po stronie Jutrzenki, rzadko dochodzącej do ataku. W 31 minucie strzela pierwszą bramkę. Kałuża; w 35 minucie Unger odbija ostry strzał Alfusa, lecz w tej chwili Reyman wpycha piłkę do bramki. W 44 minucie Alfus z podania Kałuży zdobywa trzecią bramki.

Po pauzie przedziera się Kałuża w 3 minucie przez linię obrony i po pięknym solowym biegu strzela czwartą i ostatnią bramkę. Od tej chwili wszystkie strzały środkowej trójki Cracovii, pudłującej w okropny sposób, padają poza bramkę, lub kończą się w rękach przytomnego i śmiałego bramkarza Jutrzenki Ungera, któremu można rokować piękną przyszłość. Rzutów narożnych 5:1 na korzyść Cracovii. Sędziował p. Ziemiański.

Źródło: Przegląd Sportowy [1]