1922-07-23 Tarnovia Tarnów - Cracovia II 1:2: Różnice pomiędzy wersjami

|                            kolejka = 4
|                              etap =
|                              sezon = 1922
|                          rozgrywki = krakowska Klasa B (Cracovia II)
|                          rozgrywki = baraże o mistrzostwo okręgu klasy B (Cracovia II)
|                              dzien = 23
|                            miesiac = 7
Linia 21: Linia 21:
|    serie_rzutow_karnych_gospodarz =
|          serie_rzutow_karnych_gosc =
|                            sedzia = Jakub Seidner z Krakowa
|                            sedzia = [[Sędziowie piłkarscy|Jakub Seidner]] z Krakowa

|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Sport 1922-07-28 foto 2.jpg|thumb|Relacja z meczu w lwowskim tygodniku ''Sport'']]
|      Tytul_artykulu =
|              Autor = A. S.
|              Tresc = 23 lipca. Mistrz. podokręg. klasy B. okręgu krak. Boisko Tarnovii. Gra na ogół mało interesująca, spodziewaliśmy się po Cracovii o wiele więcej, do pauzy przewaga Cracovii, po pauzie gra równa. Sędzia p. Seidner z Krakowa dostrajał się do ogółu.

|              Tresc =

Gra otwarta z małą przewagą techniczną Cracovii. Obustronne ataki, z których dwa wieńczą dwie bramki dla Cracovii. Tarnovia mimo kilku dobrze przeprowadzonych ataków przepuszcza dogodne sytuacje.

Po pauzie lekka przewaga Tarnovii, która pod sam koniec gry nie schodzi z połowy Cracovii i na kilka minut przed końcem strzela honorową bramkę. Rogów 2:0 dla Tarnovii. Sędziował p. Seidner z Krakowa, niestety bardzo słabo; przeoczył stronniczo kilka foulów Cracovii, a co więcej, że i na polu karnem. (Czyż dlatego sędzia taki słaby, bo... Tarnovia przegrała?).

}}

*[[:Grafika: Wiadomości Sportowe 1922-07-24 foto 6.jpg|Wynik meczu w tygodniku ''Wiadomości Sportowe'']]

[[Kategoria:1922 krakowska Klasa B (Cracovia II)]]
{{mecze z sezonu|1922|Cracovia II|baraże o mistrzostwo okręgu klasy B (Cracovia II)}}

Źródło: Sport nr 20 z 28 lipca 1922

Gra otwarta z małą przewagą techniczną Cracovii. Obustronne ataki, z których dwa wieńczą dwie bramki dla Cracovii. Tarnovia mimo kilku dobrze przeprowadzonych ataków przepuszcza dogodne sytuacje. Po pauzie lekka przewaga Tarnovii, która pod sam koniec gry nie schodzi z połowy Cracovii i na kilka minut przed końcem strzela honorową bramkę. Rogów 2:0 dla Tarnovii. Sędziował p. Seidner z Krakowa, niestety bardzo słabo; przeoczył stronniczo kilka foulów Cracovii, a co więcej, że i na polu karnem. (Czyż dlatego sędzia taki słaby, bo... Tarnovia przegrała?).
Źródło: Przegląd Sportowy nr 30 z 28 lipca 1922 [1]