1926-04-18 Cracovia - BBSV Bielsko 1:1: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 25: Linia 25:
|                            sedzia = Molkner
|                            sedzia = Molkner
|                            widzow =  
|                            widzow =  
|                strzelcy_gospodarz = Chruściński (40')
|                strzelcy_gospodarz = [[Zygmunt Chruściński|Chruściński]] (40')
|                            wyniki = 1:0<BR>1:1
|                            wyniki = 1:0<BR>1:1
|                      strzelcy_gosc = <BR>Ziembiński (65')
|                      strzelcy_gosc = <BR>Ziembiński (65')
Linia 35: Linia 35:
|                        trener_gosc =  
|                        trener_gosc =  
|              ustawienie_gospodarz =  
|              ustawienie_gospodarz =  
|                    sklad_gospodarz =  
|                    sklad_gospodarz = grali .in. <BR> [[Antoni Malczyk|Malczyk]]<BR>Zastawniak<BR>[[Józef Nawrot|Nawrot]]<BR>[[Stanisław Wójcik|Wójcik]]<BR>[[Rudolf Hyla|Hyla]]<BR>[[Edward Strycharz|Strycharz]]<BR>[[Zygmunt Chruściński|Chruściński]]<BR>[[Leon Sperling|Sperling]]
|                    ustawienie_gosc =  
|                    ustawienie_gosc =  
|                        sklad_gosc =  
|                        sklad_gosc = grali .in. <BR> Folga <BR> Pfӧrtner<BR>  Monczka <BR> Stürmer <BR> Ziembiński
}}
}}
=== Zapowiedź meczu ===
=== Zapowiedź meczu ===
Linia 104: Linia 104:
|              Autor =  
|              Autor =  
|              Tresc =  
|              Tresc =  
Mimo towarzyskiego ich charakteru, powyższe za¬wody należały do wcale interesujących, a to dzięki żywemu tempu i dość dobrej grze Bielszczan. Okazali  się oni przeciwnikiem, który w mistrzostwie tegorocznym powinien zająć lepsze, jak zwyczajne miejsce w tabeli. Na usprawiedliwienie Cracovii podnieść należy fakt, iż wystąpiła ona do tego meczu bez dwóch, najlepszych graczy,t.j. Kałuży i Gintla, przez co całość na tem bardzo szwankowała i w napadzie białoczerwonych zupełnie się nie kleiło. Gra wyrównana przy lekkiej przewadze Cracovii.
Mimo towarzyskiego ich charakteru, powyższe zawody należały do wcale interesujących, a to dzięki żywemu tempu i dość dobrej grze Bielszczan. Okazali  się oni przeciwnikiem, który w mistrzostwie tegorocznym powinien zająć lepsze, jak zwyczajne miejsce w tabeli. Na usprawiedliwienie Cracovii podnieść należy fakt, iż wystąpiła ona do tego meczu bez dwóch, najlepszych graczy,t.j. Kałuży i Gintla, przez co całość na tem bardzo szwankowała i w napadzie białoczerwonych zupełnie się nie kleiło. Gra wyrównana przy lekkiej przewadze Cracovii.
Niebezpieczne momenty stwarzał pod bramką Cracovii Fryc, nieco za ostro grający jeszcze na własnem polu karnem. Wyróżnili się z Cracovii Nawrot i Chruściński, u Bielszczan zasługują na wyróżnienie Stűrmer, Folga i Pfӧrtner w obronie. Bramki zdobyli: dla Cracovii Chruściński, dla B. B. S. V. zaś Matzner. Sędzia p. Molkner zbyt czuły, jak zwykle dla miejscowych.
Niebezpieczne momenty stwarzał pod bramką Cracovii Fryc, nieco za ostro grający jeszcze na własnem polu karnem. Wyróżnili się z Cracovii Nawrot i Chruściński, u Bielszczan zasługują na wyróżnienie Stűrmer, Folga i Pfӧrtner w obronie. Bramki zdobyli: dla Cracovii Chruściński, dla B. B. S. V. zaś Matzner. Sędzia p. Molkner zbyt czuły, jak zwykle dla miejscowych.



Wersja z 10:50, 28 lut 2021

pierwotnie planowany jako mecz klasy A - rozegrany na towarzyski z powodu stanu murawy
grano 2x35 minut


Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 18 kwietnia 1926, 15:00

Cracovia - BBSV Bielsko

1
:
1

(0:0)



Herb_BBSV Bielsko


Skład:
grali .in.
Malczyk
Zastawniak
Nawrot
Wójcik
Hyla
Strycharz
Chruściński
Sperling

Sędzia: Molkner

bramki Bramki
Chruściński (40') 1:0
1:1

Ziembiński (65')
Skład:
grali .in.
Folga
Pfӧrtner
Monczka
Stürmer
Ziembiński



Zapowiedź meczu

Uwagi

Za zgodą kapitanów obu drużyn zamiast planowanego meczu klasy A rozegrano jedynie mecz towarzyski. Powodem były nieustające od soboty opady deszczu. Podmokła murawa została zniszczona przedpołudniem w rozegranym gościnnie na stadionie Cracovii meczu Jutrzenka Kraków - Wawel Kraków. Mecz mistrzowski rozegrano 4 lipca.

Opis meczu

Sport Wielkopolski

Relacja z meczu w poznańskim tygodniku Sport Wielkopolski
(...) Cracovia rozegrała zawody towarzyskie z B. B. S. V., które skończyły się wynikiem remisowym 1:1.
Źródło: Sport Wielkopolski nr 7 z 21 kwietnia 1926



Przegląd Sportowy

Relacja z meczu w warszawskim tygodniku Przegląd Sportowy
Cracovia - BBSV. 1:1 (0:0). Zawody przyjacielskie 2x35 min. Z powodu zniszczonego przedpołudniowemi zawodami boiska mecz ten rozegrano jako przyjacielski. Cracovia bez Kałuży i Gintla, Chruściński na środku ataku, którego miejsce zajął w pomocy Strycharz. BBSV. bez Lubicza.

Wytrzymali na niepogodę widzowie odnieść musieli wrażenie, jak gdyby niektórzy gracze Cracovii - w pierwszym rzędzie Sperling - lekceważyli sobie grę. Przecież to nie szło o punkty! Mile natomiast rozczarowała sympatyczna drużyna bielszczan. Poziom jej gry jest dość wysoki i liczyć się należy, że BBSV. może w toku mistrzostw niejedną nieprzyjemną niespodziankę przeciwnikom zgotować. Wedle dzisiej okazanej gry należy się jej miejsce w górnej połowie tabeli. Wybitnych gwiazd drużyna ta nie posiada, ważniejszem jednak jest, że wszystkie linje są dobrze „wybalansowane” i żadna pozycja nie wykazuje wybitnie słabej obsady. Najwybitniejszym może jest Folga w bramce, bezsprzecznie jeden z najlepszych graczy w swoim „fachu”. Obrona pewna o silnym wykopie, nie uciekająca się - jak zresztą cała drużyna - do obrony środkami niedozwolonemi. Pomoc z dobrym środkowym Monczką zadowalniająca, słabszym był atak z niezwykle ruchliwym i pilnym Stürmerem w środku.

Malczyk w bramce Cracovii nie powrócił do swej dawnej - aczkolwiek zawsze zmiennej - formy. W pomocy Zastawniak bez zarzutu, Hyla pracowity jak zawsze, zaś Strycharz miał ciężkie zadanie na środku pomocy. W ataku zawiódł w zupełności Wójcik, przez co i skrzydło - Kubiński - ucierpiało. Forma Wójcika z tygodnia na tydzień spada w gwałtownym tempie. Na lewym łączniku czuł się młody Nawrot w ciężkiem terenie niedzielnym kiepsko; Sperling unikał zawalania sobie spodenek błotem, co mu się też w zupełności udało. „Odbijał” się za to na dryblowaniu trwającym tak długo, aż piłkę zabrał przeciwnik. Kubiński i Chruściński bez zarzutu.

Przebieg gry: zaraz w pierwszych minutach stwarza BBSV. groźną sytuację pod bramką Cracovii. Nogi graczy, poprzeczka, bramkarz i jego szczęście są zaporą nie do przebycia. Ostatecznie sytuacja ulega wyjaśnieniu. W dalszym przebiegu - równorzędność przeciwników. Podyktowanego za rękę i dwukrotnie przez Sperlinga strzelanego karnego broni pięknie Folga. Po pauzie uzyskuje w 5 min. Chruściński nieuchronnego goala. Wyrównanie następuje w 30 minucie przez Ziembińskiego. Monotonję zawodów przerywa w 35 minucie gwizdek p. Molknera.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 16 z 22 kwietnia 1926


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Mimo towarzyskiego ich charakteru, powyższe zawody należały do wcale interesujących, a to dzięki żywemu tempu i dość dobrej grze Bielszczan. Okazali się oni przeciwnikiem, który w mistrzostwie tegorocznym powinien zająć lepsze, jak zwyczajne miejsce w tabeli. Na usprawiedliwienie Cracovii podnieść należy fakt, iż wystąpiła ona do tego meczu bez dwóch, najlepszych graczy,t.j. Kałuży i Gintla, przez co całość na tem bardzo szwankowała i w napadzie białoczerwonych zupełnie się nie kleiło. Gra wyrównana przy lekkiej przewadze Cracovii. Niebezpieczne momenty stwarzał pod bramką Cracovii Fryc, nieco za ostro grający jeszcze na własnem polu karnem. Wyróżnili się z Cracovii Nawrot i Chruściński, u Bielszczan zasługują na wyróżnienie Stűrmer, Folga i Pfӧrtner w obronie. Bramki zdobyli: dla Cracovii Chruściński, dla B. B. S. V. zaś Matzner. Sędzia p. Molkner zbyt czuły, jak zwykle dla miejscowych.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 108 z 20 kwietnia 1926


Nowy Dziennik

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
Ponieważ sędzia uznał boisko za niezdatne do rozgrywki mistrzowskiej zgodziły się obie drużyny na rozegranie zawodów przyjacielskich. Cracovia wystąpiła bez Gintla i Kałuży. Bielszczanie przedstawili się z jak najlepszej strony i pokazali wcale piękną grę zagrażając często bramce biało-czerwonych. Z trudem też udało się Chruścińskiemu skierować centrę Kubińskiego w siatkę Bielszczan. Po przerwie przewaga Cracovii, która nie umie jednak wyrazić jej cyfrowo, a nawet pozwala sobie z przeboju, z winy obrony, zrobić bramkę.

Zawody grane 2x35 minut miały charakter prawdziwie przyjacielski i gracze obu drużyn nie wysilali się zbytnio na uzyskanie wyniku. Bielszczanie grali z większą ambicją, niż Cracovia.
W Cracovii grał tylko Chruściński normalnie, reszta nie umiała znaleźć się na rozmokłym i błotnistym terenie. Z B. B. S.V. wybijał się Pfӧrtner w obronie i Stűrer w ataku.

Sędzia p. Molkner.
Źródło: Nowy Dziennik nr 89 z 21 kwietnia 1926


Mecze sezonu 1926

Legia Kraków 1926-02-14 Legia Kraków - Cracovia 2:9  BBSV Bielsko 1926-02-28 BBSV Bielsko - Cracovia 1:1  Makkabi Kraków 1926-03-07 Cracovia - Makkabi Kraków 10:0  Wawel Kraków 1926-03-14 Cracovia - Wawel Kraków 5:0  Wisła Kraków 1926-03-21 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Jutrzenka Kraków 1926-03-28 Cracovia - Jutrzenka Kraków 5:0  Pogoń Lwów 1926-04-04 Cracovia - Pogoń Lwów 3:1  Pogoń Lwów 1926-04-05 Pogoń Lwów - Cracovia 0:1  Makkabi Kraków 1926-04-11 Makkabi Kraków - Cracovia 4:6  BBSV Bielsko 1926-04-18 Cracovia - BBSV Bielsko 1:1  Wawel Kraków 1926-04-25 Wawel Kraków - Cracovia 1:4  Slawia Sofia 1926-05-03 Slawia Sofia - Cracovia 2:0  OFK Beograd 1926-05-04 Beogradski SK - Cracovia 2:1  Makkabi Kraków 1926-05-13 Cracovia - Makkabi Kraków 3:2  Jutrzenka Kraków 1926-05-16 Jutrzenka Kraków - Cracovia 1:6  Vasas Budapeszt 1926-05-23 Cracovia - Vasas Budapeszt 3:6  Vasas Budapeszt 1926-05-24 Cracovia - Vasas Budapeszt 0:2  Wawel Kraków 1926-06-03 Cracovia - Wawel Kraków 3:3  BBSV Bielsko 1926-06-13 BBSV Bielsko - Cracovia 1:3  Wisła Kraków 1926-06-20 Cracovia - Wisła Kraków 3:2  Cracovia_herb 1926-06-27 Cracovia - Cracovia II 7:2  BBSV Bielsko 1926-07-04 Cracovia - BBSV Bielsko 5:0  Makkabi Kraków 1926-07-11 Cracovia - Makkabi Kraków 7:1  Garbarnia Kraków 1926-08-08 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:2  ŁKS Łódź 1926-08-15 Cracovia - ŁKS Łódź 5:1  Zwierzyniecki Kraków 1926-08-22 Cracovia - Zwierzyniecki Kraków 3:2  Soła Oświęcim 1926-08-22 Soła Oświęcim - Cracovia 1:6  Pogoń Lwów 1926-08-29 Pogoń Lwów - Cracovia 3:1  Warta Poznań 1926-09-05 Cracovia - Warta Poznań 2:2  Lublinianka Lublin 1926-09-11 Cracovia - Lublinianka Lublin 9:1  Lublinianka Lublin 1926-09-12 Cracovia - Lublinianka Lublin 12:0  Pogoń Lwów 1926-09-26 Cracovia - Pogoń Lwów 1:3  ŁKS Łódź 1926-10-03 ŁKS Łódź - Cracovia 0:2  BBSV Bielsko 1926-10-10 BBSV Bielsko - Cracovia 1:4  Legia Warszawa 1926-10-17 Legia Warszawa - Cracovia 2:6  Pogoń Lwów 1926-10-31 Pogoń Lwów - Cracovia 2:2  Hasmonea Lwów 1926-11-01 Hasmonea Lwów - Cracovia 3:5  Uniwersytet Jagielloński 1926-11-04 Cracovia - Uniwersytet Jagielloński 5:6  Hasmonea Lwów 1926-11-07 Cracovia - Hasmonea Lwów 5:1  Czarni Lwów 1926-11-14 Cracovia - Czarni Lwów 4:3  AKS Chorzów 1926-11-21 Cracovia - AKS Królewska Huta 3:1  Wawel Kraków 1926-11-28 Cracovia - Wawel Kraków 4:0  Klub Turystów Łódź 1926-12-05 Cracovia - Klub Turystów 7:1