1926-05-16 Jutrzenka Kraków - Cracovia 1:6

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Herb_Jutrzenka Kraków


pilka_ico
krakowska Klasa A , 6 kolejka
stadion Jutrzenki, niedziela, 16 maja 1926

Jutrzenka Kraków - Cracovia

1
:
6

(0:2)Herb_CracoviaSędzia: Andrzej Rutkowski z Krakowa

bramki Bramki
Krumholz Nawrot x2
Wójcik x2
Kubiński
(s.)

Spis treści

Opis meczu

Przegląd Sportowy

Relacja z meczu w warszawskim tygodniku Przegląd Sportowy cz.1
Relacja z meczu w warszawskim tygodniku Przegląd Sportowy cz.2
Zawody niedzielne przyniosły dobra frekwencję tylko na boisku Jutrzenki, boisko Wisły świeciło natomiast pustkami. Wina tego jest, że oba kluby urządziły zawody o jednej i tej samej godzinie czyniąc sobie nawzajem niepotrzebną konkurencję.
Cracovia - Jutrzenka 6:1 (2:0). Wysokocyfrowe, jednak w zupełności zasłużone zwycięstwo Cracovii nad nader słabym w dzisiejszych zawodach przeciwnikiem. Drużyna Jutrzenki osłabiona brakiem Ofena i Grünberga jest dzisiaj drużyną nie do poznania. Zmieniający się skład ataku, luka w pomocy przez przesunięcie dobrego pomocnika Pitzelego I do obrony, wykazują brak jakiegokolwiek systemu w tej drużynie, grającej najzupełniej chaotycznie. Jedynie wyróżnić można nieco Krumholza w ataku, grającego jednak zupełnie solo, Pitzelego w obronie i Mellera w bramce. Cracovia (bez Gintla) grała naogół - z wyjątkiem obrony - dobrze. Atak z jedynie słabym Wójcikiem na łączniku kombinował pięknym starym stylem Cracovii; najskuteczniejszym był Nawrot, którego forma w dzisiejszych zawodach znacznej uległa zwyżce. Ze skrzydłowych lepszym był Kubiński. W pomocy w pierwszym rzędzie wymienić należy Zastawniaka i lepszą grę Chruścińskiego. Najsłabszym w tej linji był Strycharz. W bramkarzu posiada dzisiaj Cracovia jedną ze swych najlepszych pozycji. Sędziował p. Rutkowski.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 20 z 20 maja 1926

Czas

W sobotę 16 b.m. odbył się dalszy ciąg rozgrywek o mistrzostwo okręgowe (…) „Cracovia” odprawiła gładko „Jutrzenkę” na jej własnem boisku 6:1 (2:0). Bramki uzyskali: Nawrot 2, Wójcik 2, Kubiński 1 i jedna „samobójcza”. Dla „Jutrzenki” Krumholz.
Źródło: Czas nr 112 z 19 maja 1926 [1]

Sport Wielkopolski

Relacja z meczu w poznańskim tygodniku Sport Wielkopolski
W zawodach o mistrzostwo kl. A Cracovia znajdująca się obecnie w znakomitej formie bije Jutrzenkę w wysokim stosunku 6:1 (2:0).
Źródło: Sport Wielkopolski nr 11 z 19 maja 1926