|                            godzina = 15:00
|                            miejsce = Kraków
|                            miejsce = Kraków, [[stadion Cracovii]]
|                        bramki_gosc = 1
|          serie_rzutow_karnych_gosc =
|                            sedzia =
|                            sedzia = Eugeniusz Borkusz z Wałbrzycha
|                            widzow =
|                strzelcy_gospodarz = [[Dariusz Kasperek|Kasperek]] (20')<BR> [[Dariusz Kasperek|Kasperek]] (35')
|                strzelcy_gospodarz = [[Dariusz Kasperek|Kasperek]] (20'- głową)<BR> [[Dariusz Kasperek|Kasperek]] (35'- głową)
|                            wyniki = 1:0<BR>2:0<BR>2:1
|                      strzelcy_gosc = <BR><BR>Pietruszka (37')
Linia 34: Linia 33:
|                        trener_gosc =
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = [[Marek Holocher|Holocher]]<BR> Włodarczyk<BR> Wójtowicz<BR> [[Krzysztof Baliga|Baliga]]<BR> Krawczyk<BR> [[Marek Orzeł|Orzeł]] (65' [[Adam Mikoś|Mikoś]])<BR> Bargieł<BR> [[Stanisław Owca|Owca]] (46' [[Mateusz Jelonek|Jelonek]])<BR> [[Janusz Cisowski|Cisowski]]<BR> [[Dariusz Kasperek|Kasperek]]<BR> [[Marek Graba|Graba]]
|                    sklad_gospodarz = [[Marek Holocher|Holocher]]<BR> [[Wiesław Włodarczyk|Włodarczyk]]<BR> Wójtowicz<BR> [[Krzysztof Baliga|Baliga]]<BR> Krawczyk<BR> [[Marek Orzeł|Orzeł]] (65' [[Adam Mikoś|Mikoś]])<BR> [[Ryszard Bargieł|Bargieł]]<BR> [[Stanisław Owca|Owca]] (46' [[Mateusz Jelonek|Jelonek]])<BR> [[Janusz Cisowski|Cisowski]]<BR> [[Dariusz Kasperek|Kasperek]]<BR> [[Marek Graba|Graba]]

|                Skan =
|                Skan = [[Grafika:1986-09-27 Cracovia - Stal Sanok 2-1 Tabela.jpg|thumb|right|150px|Tabela i wyniki po 8 kolejce]]

| Autor =
| Tresc = Po 35 minutach pierwszej po­łowy gospodarze prowadzili 2:0 i wydawało się, że odniosą zwycięstwo premiowane trzema punkta­mi. Wystarczył jednak moment nieuwagi, zagapienia się obroń­ców, by '''Pietruszka''' po indywidualnej akcji pokonał praktycz­nie bezrobotnego w tej części gry Holochera. <br>
Okrasą meczu był drugi gol zdobyty przez '''Kasperka''', z dośrodkowania Włodarczyka, wień­czący szybką i składną akcję całego zespołu.

Tabela i wyniki po 8 kolejce
Po dwóch celnych "główkach" Kasperka zanosiło się na pogrom sanoczan. Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji i Pietruszka po szybkim rajdzie zdobył "kontaktowego" gola. W miarę upływu czasu gospodarze grali coraz bardziej chaotycznie i mimo kilku dogodnych okazji inie zdołali już zaskoczyć Jęczkowskiego (m.in. w 85 min. Jelonek z 8 metrów strzelił ponad poprzeczkę). Goście po przerwie przeprowadzili trzy w miarę składne akcje, ale też bez efektu.
Źródło: Dziennik Polski

Po 35 minutach pierwszej po­łowy gospodarze prowadzili 2:0 i wydawało się, że odniosą zwycięstwo premiowane trzema punkta­mi. Wystarczył jednak moment nieuwagi, zagapienia się obroń­ców, by Pietruszka po indywidualnej akcji pokonał praktycz­nie bezrobotnego w tej części gry Holochera.
Okrasą meczu był drugi gol zdobyty przez Kasperka, z dośrodkowania Włodarczyka, wień­czący szybką i składną akcję całego zespołu.
Źródło: Echo Krakowa nr 189 z 29 września 1986