|              Strona =
|                Skan =
|      Tytul_artykulu = Bez respektu
|              Autor =
|              Tresc =Tarnobrzeżanie przystąpili do tego pojedynku bez cienia respektu dla rywala. Od początku zdecydowanie atakowali i już w 7 min objęli prowadzenie za sprawą Piotra Zajączkowskiego, który z 16 metrów mocno podkręcił piłkę nie dając bramkarzowi gości żadnych szans na obronę. Miejscowi nie poprzestali na tym i wciąż napierali. W 25 min ładnie uderzał Krzysztof Tomanek, ale tym razem klasę pokazał [[Łukasz Paluch|Paluch]] wybijając piłkę na róg. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli krakowianie. Doskonałe sytuacje zmarnowali Paweł [[Paweł Zegarek|Zegarek]], którego strzał z najwyższym trudem wybronił Janowski oraz [[Marek Baster]]. Po raz kolejny umiejętności tarnobrzeskiego bramkarza w 42 min sprawdził [[Piotr Gruszka|Gruszka]], ale i tym razem Janowski był na posterunku.

Po przerwie niezwykle umotywowani goście przystąpili do zdecydowanych ataków. Krakowianie napierali, ale to miejscowi zdobyli bramkę. W 51 min do piłki doskoczył Jacek Kuranty i mocnym strzałem pokonał Palucha. W 57 min [[Piotr Gruszka|Gruszka]] mógł pokusić się o uzyskanie kontaktowej bramki, jednak mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy przegrał z nim pojedynek. Ten sam piłkarz kwadrans przed końcem meczu pięknie uderzył z dystansu, ale tym razem futbolówka nieznacznie minęła cel. Mecz stał na wysokim poziomie, a niewątpliwym bohaterem był bramkarz gospodarzy, Sylwester Janowski, który bronił z ogromnym wyczuciem. Z przykrością trzeba jednak stwierdzić, że po raz kolejny ze złej strony pokazali się szalikowcy Cracovii, przez co nie obeszło się bez interwencji służb porządkowych.

Źródło: ''Dziennik Polski''

}}
{{Artykul
|  Tytul_wydawnictwa = Gazeta Krakowska
|      Tytul_artykulu = Koniec serii
|              Tresc =Cracovia poniosła pierwszą porażkę w tych rozgrywkach. Powtórnie debiutował w tym spotkaniu jej wychowanek Łukasz Hermaniuk, ale nie przyniósł on szczęścia zespołowi. Od początku meczu Siarka rzuciła się do ataku. W 7 min z około 17 metrów strzelał Zajączkowski — wszystko wskazywało na to, że piłka minie słupek, a tymczasem, mocno podkręcona po koźle wpadła jednak tuż przy słupku do siatki. W 15 min Kozłowski strzelając z 25 metrów z rzutu wolnego trafił w mur. Niebawem Gruszka otrzymał piłkę od Księżyca, ale uderzył obok bramki. W 25 min Tomanek strzela

z wolnego, bramkarz z największym trudem wybija piłkę na róg. Zegarek w 31 min strzela z narożnika pola karnego, ale łapie piłkę Janowski. Po chwili Czyrek strzela obok słupka będąc w pełnym biegu. Szansę na wyrównanie mają „pasy" — rajd przeprowadza Baster, biegnie z piłką od połowy boiska, ale w ostatniej chwili na róg wybija piłkę Tomanek. W 42 min Gruszka strzela z ostrego kąta i Janowski z najwyższym trudem wybija piłkę na róg. Tuż przed przerwą Ziółkowski uderza obok słupka.
II połowa też zaczęła się korzystnie dla gospodarzy. Po strzale Czyrka, źle wybił piłkę Paluch, a w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Kuranty, który z ostrego kąta strzelił gola. W 57 min Gruszka był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale trafił piłką w golkipera. Podobną sytuację zmarnował po chwili Klempka. Cracovia zaatakowała z pasją, ale nie była w stanie wyprowadzić w pole mądrze grającej defensywy gospodarzy.

Bez respektu

Tarnobrzeżanie przystąpili do tego pojedynku bez cienia respektu dla rywala. Od początku zdecydowanie atakowali i już w 7 min objęli prowadzenie za sprawą Piotra Zajączkowskiego, który z 16 metrów mocno podkręcił piłkę nie dając bramkarzowi gości żadnych szans na obronę. Miejscowi nie poprzestali na tym i wciąż napierali. W 25 min ładnie uderzał Krzysztof Tomanek, ale tym razem klasę pokazał Paluch wybijając piłkę na róg. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli krakowianie. Doskonałe sytuacje zmarnowali Paweł Zegarek, którego strzał z najwyższym trudem wybronił Janowski oraz Marek Baster. Po raz kolejny umiejętności tarnobrzeskiego bramkarza w 42 min sprawdził Gruszka, ale i tym razem Janowski był na posterunku. Po przerwie niezwykle umotywowani goście przystąpili do zdecydowanych ataków. Krakowianie napierali, ale to miejscowi zdobyli bramkę. W 51 min do piłki doskoczył Jacek Kuranty i mocnym strzałem pokonał Palucha. W 57 min Gruszka mógł pokusić się o uzyskanie kontaktowej bramki, jednak mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy przegrał z nim pojedynek. Ten sam piłkarz kwadrans przed końcem meczu pięknie uderzył z dystansu, ale tym razem futbolówka nieznacznie minęła cel. Mecz stał na wysokim poziomie, a niewątpliwym bohaterem był bramkarz gospodarzy, Sylwester Janowski, który bronił z ogromnym wyczuciem. Z przykrością trzeba jednak stwierdzić, że po raz kolejny ze złej strony pokazali się szalikowcy Cracovii, przez co nie obeszło się bez interwencji służb porządkowych.
Źródło: Dziennik Polski 2 października 2000

"Koniec serii" -

Koniec serii

Źródło: Gazeta Krakowska 2 października 2000

Mecze sezonu 2000/01

ŠK Tvrdošín 2000-07-28 ŠK Tvrdošín - Cracovia 0:7  Polonia Przemyśl 2000-08-05 Cracovia - Polonia Przemyśl 1:0  Sandecja Nowy Sącz 2000-08-12 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:0  Lublinianka Lublin 2000-08-16 Cracovia - Lublinianka Lublin 3:0  Wisłoka Dębica 2000-08-19 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:0  Dalin Myślenice 2000-08-27 Dalin Myślenice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2000-08-30 Cracovia - Korona Kielce 3:0  Stal Sanok 2000-09-03 Stal Sanok - Cracovia 1:4  Górnik Wieliczka 2000-09-09 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:1  LKS Niedźwiedź 2000-09-13 LKS Niedźwiedź - Cracovia 0:0  Lewart Lubartów 2000-09-16 Cracovia - Lewart Lubartów 4:0  Hutnik Kraków 2000-09-23 Hutnik Kraków - Cracovia 0:2  Resovia Rzeszów 2000-09-27 Cracovia - Resovia Rzeszów 4:0  Siarka Tarnobrzeg 2000-09-30 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:0  Stal Rzeszów 2000-10-07 Cracovia - Stal Rzeszów 2:0  Unia Tarnów 2000-10-14 Unia Tarnów - Cracovia 1:0  Pogoń Staszów 2000-10-22 Cracovia - Pogoń Staszów 1:3  Podgórze Kraków 2000-10-25 Podgórze Kraków - Cracovia 1:2  Proszowianka Proszowice 2000-10-28 Proszowianka Proszowice - Cracovia 0:1  Łada Biłgoraj 2000-11-12 Łada Biłgoraj - Cracovia 2:1  Armatura Kraków 2000-11-19 Armatura Kraków - Cracovia 0:4  Cracovia_herb 2001 Trening Noworoczny  Słomniczanka Słomniki 2001-03-03 Słomniczanka Słomniki - Cracovia 1:6  Polonia Przemyśl 2001-03-10 Polonia Przemyśl - Cracovia 1:0  Puszcza Niepołomice 2001-03-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:4  Lublinianka Lublin 2001-03-24 Lublinianka Lublin - Cracovia 0:2  Wisłoka Dębica 2001-03-31 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-04-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0  Dalin Myślenice 2001-04-08 Cracovia - Dalin Myślenice 4:1  Korona Kielce 2001-04-14 Korona Kielce - Cracovia 1:2  Garbarnia Kraków 2001-04-18 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:3  Stal Sanok 2001-04-22 Cracovia - Stal Sanok 2:0  Górnik Wieliczka 2001-04-28 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:1  LKS Niedźwiedź 2001-05-03 Cracovia - LKS Niedźwiedź 2:0  Lewart Lubartów 2001-05-05 Lewart Lubartów - Cracovia 1:0  Górnik Brzeszcze 2001-05-09 Górnik Brzeszcze - Cracovia 3:4  Hutnik Kraków 2001-05-13 Cracovia - Hutnik Kraków 1:1  Resovia Rzeszów 2001-05-19 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:1  Siarka Tarnobrzeg 2001-05-23 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:0  Stal Rzeszów 2001-05-27 Stal Rzeszów - Cracovia 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-05-30 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:4  Unia Tarnów 2001-06-02 Cracovia - Unia Tarnów 2:0  Pogoń Staszów 2001-06-09 Pogoń Staszów - Cracovia 1:2  Proszowianka Proszowice 2001-06-11 Cracovia - Proszowianka Proszowice 1:3  Unia Tarnów 2001-06-20 Unia Tarnów - Cracovia 0:0  Łada Biłgoraj 2001-06-23 Cracovia - Łada Biłgoraj 5:1  Unia Tarnów 2001-06-26 Cracovia - Unia Tarnów 2:0