2005-03-01 Cracovia - Unia Oświęcim 0:3: Różnice pomiędzy wersjami

(New page: '''Cracovia - Unia Oświęcim 0:3 ( 0:0; 0:1; 0:2 )'''<br> '''Bramki zdobyli:''' 0:1 Ryczko (39), 0:2 Jaros (52), 0:3 Puzio (60)<br> '''W barwach Cracovii wystąpili:''' [[Rafał Radzisze...)

Linia 1: Linia 1:
'''Cracovia - Unia Oświęcim 0:3 ( 0:0; 0:1; 0:2 )'''<br>
{{Mecz - hokej
'''Bramki zdobyli:''' 0:1 Ryczko (39), 0:2 Jaros (52), 0:3 Puzio (60)<br>
|                          gospodarz = Cracovia

|                              gosc = Unia Oświęcim
'''W barwach Cracovii wystąpili:''' [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] - [[Marian Csorich|Csorich]], [[Pavel Urban|P.Urban]], [[Piotr Sarnik|Sarnik]], [[Damian Słaboń|Słaboń]], [[Rafał Twardy|Twardy]] - [[Oktawiusz Marcińczak|Marcińczak]], [[Patryk Noworyta|Noworyta]], [[Mateusz Malinowski|Malinowski]], [[Karel Horny|HornĂ˝]], [[Roman Tomas|Tomas]] - [[Paweł Kozendra|Kozendra]], [[Robert Smreczyński|Smreczyński]], [[Dariusz Musiał|Musiał]], [[Rafał Bibrzycki|Bibrzycki]], [[Sławomir Wieloch|Wieloch]] - [[Sebastian Witowski|Witowski]], [[Marcin Cieślak|Cieślak]], [[Stanisław Urban|S.Urban]]<br>
|          gospodarz_owczesna_nazwa =

|                gosc_owczesna_nazwa =
'''W barwach Unii wystąpili:''' Jaworski - Zamojski, Piekarski, Klisiak, Stebnicki, Puzio - Miedwiediew, Gabryś, Wojtarowicz, Jakubik, Jaros - Dulęba, Kłys, Klimin, Ryczko, Młynczenko - Radwan, Stachura, S. Kowalówka<br>

|              bramki_w_karnych_gosc =
|                            sedzia = Tadeusz Godziątkowski (Bydgoszcz)
|                            widzow = 2 700
|                strzelcy_gospodarz =
|                            wyniki = 0:1<br> 0:2<br> 0:3
|                      strzelcy_gosc = Ryczko (39)<br> Jaros (52)<br> Puzio (60)
|                bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]]
|                I_piatka_gospodarz = [[Marian Csorich|Csorich]]<br> [[Pavel Urban|P.Urban]]<br> [[Piotr Sarnik|Sarnik]]<br> [[Damian Słaboń|Słaboń]]<br> [[Rafał Twardy|Twardy]]
|                II_piatka_gospodarz = [[Oktawiusz Marcińczak|Marcińczak]]<br> [[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br> [[Mateusz Malinowski|Malinowski]]<br> [[Karel Horny|HornĂ˝]]<br> [[Roman Tomas|Tomas]]
|              III_piatka_gospodarz = [[Paweł Kozendra|Kozendra]]<br> [[Robert Smreczyński|Smreczyński]]<br> [[Dariusz Musiał|Musiał]]<br> [[Rafał Bibrzycki|Bibrzycki]]<br> [[Sławomir Wieloch|Wieloch]]
|                IV_piatka_gospodarz = [[Sebastian Witowski|Witowski]]<br> [[Marcin Cieślak|Cieślak]]<br> [[Stanisław Urban|S.Urban]]
|                      bramkarz_gosc = Jaworski
|                      I_piatka_gosc = Zamojski<br> Piekarski<br> Klisiak<br> Stebnicki<br> Puzio
|                    II_piatka_gosc = Miedwiediew<br> Gabryś<br> Wojtarowicz<br> Jakubik<br> Jaros
|                    III_piatka_gosc = Dulęba<br> Kłys<br> Klimin<br> Ryczko<br> Młynczenko
|                    IV_piatka_gosc = Radwan<br> Stachura<br> S. Kowalówka
}}

===Prasa===
===Prasa===
Linia 25: Linia 66:
- Zadecydowała strata pierwszej bramki. Po niej musieliśmy odważniej atakować, ale Jaworski wszystko bronił, a po kontrach straciliśmy kolejne gole - skomentował [[Rudolf Rohaczek|Rohaczek]].

[[Kategoria: Play-off (2004/05 Ekstraliga)|2005-03-01 Cracovia - Unia Oświęcim 0:3]]

(0:0; 0:1; 0:2)

Sędzia: Tadeusz Godziątkowski (Bydgoszcz)

ComArch/Cracovia - Dwory/Unia 0:3 - Gazeta Wyborcza 01.03.2005

Czy "Pasy" już przegrały play-off z Unią? - Gra się do trzech zwycięstw - zaznacza trener krakowian Rudolf Rohaczek. Decydujące bramki dla mistrzów Polski strzelali tym razem młodsi hokeiści: 23-letni Miłosz Ryczko i o rok starszy Marcin Jaros.

Pierwsza tercja to wzajemne badanie sił, ale z przewagą "Pasów" w drugiej jej części. Trener gości Andriej Sidorenko w końcówce puszczał do boju dwie najlepsze pary obrońców. Jacek Zamojski schodził do boksu tylko na moment, dla złapania oddechu.

Na początku drugiej tercji krakowianie zmarnowali dwie przewagi z rzędu. Po faulu Jakuba Radwana nie byli nawet w stanie założyć zamka. Kwadrans później Unia nieporadnie grała w przewadze pięciu na trzech (40 s), ale gdy ławkę kar opuścił Marian Csorich, padł gol po prostym błędzie obrońców i Rafała Radziszewskiego (wyszedł za bramkę i nie wybił krążka). Po uderzeniu Ryczki krążek odbity rykoszetem przelobował bramkarza "Pasów".

Przed trzecią tercją Cracovia stała pod ścianą - przegrywała już drugi mecz, więc musiała się odkryć i odważniej zaatakować. Ale Sidorenko pokazał, jak należy reagować na zmianę wyniku meczu: gdy tylko jego zespół objął prowadzenie, murem zasłonił własną tercję i wybijał biało-czerwonych z uderzenia. - Wtedy wystarczyło czekać na błąd rywala - tłumaczy szkoleniowiec reprezentacji i Unii.

"Pasy" atakowały, ale sytuacji stwarzały niewiele. W 50. min w zamieszaniu podbramkowym przebojowy Karel Horny minimalnie przestrzelił. Dwie minuty później, gdy sędzia sygnalizował karę po faulu Pavla Urbana na Wojciechu Stachurze, Jaros przeprowadził zabójczą dla Cracovii kontrę. - Mogłem jeszcze podawać do Mariusza Jakubika, ale zauważyłem, że obrońca się położył, i sam wykończyłem akcję strzałem między parkanami bramkarza - opowiada Jaros.

Trener Rohaczek próbował ratować sytuację i wycofał Radziszewskiego, ale przyniosło to trzeciego gola po strzale na raty do pustej bramki Mariusza Puzia.

- Zadecydowała strata pierwszej bramki. Po niej musieliśmy odważniej atakować, ale Jaworski wszystko bronił, a po kontrach straciliśmy kolejne gole - skomentował Rohaczek.