|                              etap = Finał Play-off
|                            miesiac = 03
|                                rok = 2013
|                            godzina = 18:30
|                            miejsce = Kraków
|                            miejsce = Kraków, [[Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego|ul. Siedleckiego 7]]
|                  bramki_gospodarz = 4
|                        bramki_gosc = 1
Linia 26: Linia 26:
|        bramki_w_karnych_gospodarz =
|              bramki_w_karnych_gosc =
|                            sedzia = Paweł Meszyński i Zbigniew Wolas<br>(L. Kubiszewski i P. Matlakiewicz)
|                            sedzia = Zbigniew Wolas, Paweł Meszyński (główni) - Piotr Matlakiewicz, Leszek Kubiszewski
|                            widzow = 2600 (w tym 50 z Jastrzębia)
|                strzelcy_gospodarz = 10:28 [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]] ([[Martin Dudaš|Dudaš]], [[Nicolas Besch|Besch]])<br><br>15:33 [[Nicolas Besch|Besch]] ([[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]], [[Leszek Laszkiewicz|L.Laszkiewicz]]) 5/4<br>37:15 [[Josef Fojtík|Fojtík]] ([[Patrik Valčak|Valčak]])<br>57:59 [[Patrik Valčak|Valčak]] ([[Adrian Kowalówka|A.Kowalówka]], [[Leszek Laszkiewicz|L.Laszkiewicz]])
|                strzelcy_gospodarz = 10:28 [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]] ([[Martin Dudaš|Dudaš]], [[Nicolas Besch|Besch]]) 5/4<br><br>15:33 [[Nicolas Besch|Besch]] ([[Martin Dudaš|Dudaš]], [[Damian Słaboń|Słaboń]]) 5/4<br>37:15 [[Josef Fojtík|Fojtík]] ([[Patrik Valčak|Valčak]])<br>58:00 [[Patrik Valčak|Valčak]] ([[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]], [[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]])
|                            wyniki = 1:0<br>1:1<br>2:1<br>3:1<br>4:1
|                      strzelcy_gosc = <br>11:49 Zdenek (Bordowski)
|                      strzelcy_gosc = <br>11:49 Zdeněk (Bordowski)
|      strzelcy_w_karnych_gospodarz =
|                  wyniki_w_karnych =
|            strzelcy_w_karnych_gosc =
|                    kary_gospodarz = 2 min [[Martin Dudaš|Dudaš]] (Przeszkadzanie)
|                    kary_gospodarz = 2 min.<br>2 min. [[Martin Dudaš|Dudaš]] (Przeszkadzanie)
|                          kary_gosc = 2 min Górny (Przeszkadzanie)<br>2 min Dąbkowski (Uderzanie)<br>2 min Zaťko (Przeszkadzanie)<br>2 min Zaťko (Atak kijem trzymanym oburącz)<br>2 min Bryk (Bezpośrednie wystrzelenie krążka poza lodowisko)
|                          kary_gosc = 10 min.<br>2 min. Górny (Przeszkadzanie)<br>2 min. Dąbkowski (Uderzanie)<br>2 min. Zaťko (Przeszkadzanie)<br>2 min. Zaťko (Atak kijem trzymanym oburącz)<br>2 min. Bryk (Bezpośrednie wystrzelenie krążka poza lodowisko)
|                  trener_gospodarz = [[Rudolf Rohaček]]
|                        trener_gosc = Jiri Reznar
|                        trener_gosc = Jiří Režnar
|                bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] ([[Mateusz Kulig|Kulig]])
|                bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]]
|                I_piatka_gospodarz = [[Martin Dudaš|Dudaš]]<br>[[Nicolas Besch|Besch]]<br>[[Leszek Laszkiewicz|L.Laszkiewicz]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D.Laszkiewicz]]
|                I_piatka_gospodarz = [[Martin Dudaš|Dudaš]]<br>[[Nicolas Besch|Besch]]<br>[[Leszek Laszkiewicz|L. Laszkiewicz]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D. Laszkiewicz]]
|                II_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]<br>[[Patrik Valčak|Valčak]]<br>[[Josef Fojtík|Fojtík]]
|              III_piatka_gospodarz = [[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]
|              III_piatka_gospodarz = [[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]
|                IV_piatka_gospodarz = [[Grzegorz Myjak|Myjak]]<br>[[Robert Kostecki|Kostecki]]<br>[[Tomasz Cieślicki|Cieślicki]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Piotr Kmiecik|Kmiecik]]
|                IV_piatka_gospodarz = [[Tomasz Cieślicki|Cieślicki]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Piotr Kmiecik|Kmiecik]]
|                      bramkarz_gosc = Kosowski (Sopko)
|                      bramkarz_gosc = Kosowski
|                      I_piatka_gosc = Zaťko<br>Górny<br>Danieluk<br>Lipina<br>Král
|                    II_piatka_gosc = Mateusz Rompkowski<br>Karliček<br>Urbanowicz<br>Prochažka<br>Kapica
|                    II_piatka_gosc = Mat. Rompkowski<br>Karliček<br>Urbanowicz<br>Procházka<br>Kapica
|                    III_piatka_gosc = Bryk<br>Labryga<br>Bordowski<br>Słodczyk<br>Zdenek
|                    III_piatka_gosc = Bryk<br>Pastryk<br>Bordowski<br>Słodczyk<br>Zdeněk
|                    IV_piatka_gosc = Dąbkowski<br>Pastryk<br>Kogut<br>Maciej Rompkowski<br>Marzec
|                    IV_piatka_gosc = Dąbkowski<br><br>Kogut<br>Mac. Rompkowski<br>Marzec
|               Skan =
|Tytul_artykulu = Hokeiści Cracovii prowadzą w finale już 3-0!
|     Tytul_artykulu = Hokeiści Cracovii prowadzą w finale już 3-0!
| Autor =
|               Autor = AnGo
| Tresc =
|               Tresc = '''Hokeiści Cracovii po raz trzeci pokonali w finale play-off JKH GKS Jastrzębie-Zdrój i potrzebują tylko jednej wygranej, aby zdobyć mistrzowski tytuł. Czy nastąpi to w najbliższą niedzielę na Jastorze?'''

Cracovia - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)
Pierwsza tercja należała do Cracovii. Już w początkowych minutach świetne okazje mieli Valčak i Fojtik. W 10 minucie na ławkę kar pojechał Dąbkowski i "Pasy" szybko to wykorzystały. Po prostopadłym zagraniu Dudaša sam pojechał na Kosowskiego S. Kowalówka i pewnie trafił do bramki. Jastrzębianie szybko odpowiedzieli, bowiem już po 81 sekundach Bordowski wyjechał zza bramki i zagrał do Zdenka, a ten mimo asysty Kłysa i Zielińskiego oddał z bliska strzał. Radziszewski miał już praktycznie krążek w "raku", ale ten wypadł i wtoczył się do siatki. W 16 minucie na kolejną karę pojechał Zatko i znów krakowianie to wykorzystali. Z linii niebieskiej strzelał Besch, a Mateusz Rompkowski chciał przejąć "gumę". Ta jednak źle odbiła się od kija i zaskoczyła Kosowskiego. Bramek samobójczych w hokeju nie ma, stąd zapisana została na konto Bescha.

1-0 S. Kowalówka - Dudaš - Besch 10:28 (w przewadze)
W drugiej tercji Cracovia dała pograć rywalowi, a sama czekała na błędy i szybkie kontry. Ta taktyka przyniosła wymierną korzyść w postaci gola, ale zanim to nastąpiło, "Pasy" miały świetne okazje - L. Laszkiewicz nie zdołał pokonać golkipera gości, a Valčak posłał krążek ponad poprzeczką. Po tej akcji Valčak wygrał wznowienie i wycofał do Fojtika, a ten zaskoczył Kosowskiego i posłał krążek między jego parkanami.

1-1 Zdeněk - Bordowski 11:49
W 49 minucie karę otrzymał Zatko, a po chwili - za wyrzucenie krążka za bandę - dołączył do niego Bryk. Cracovia grała przez 73 sekundy w podwójnej przewadze, ale podobnie jak dzień wcześniej tego nie wykorzystała. Później atakowali jastrzębianie, długimi fragmentami przebywali w tercji Cracovii, ale niewiele z tego wynikało. Tymczasem w końcówce sam na bramkarza pojechał Valčak i strzelając gola zapewnił krakowianom pewną wygraną.

2-1 Besch 15:33 (w przewadze)
- Dziś zagraliśmy nieco inaczej niż dzień wcześniej. Popełnialiśmy znacznie mniej błędów, graliśmy konsekwentnie i udało się. Prowadzimy wprawdzie 3-0, ale finał nie jest jeszcze rozstrzygnięty. W swoim życiu już wiele rzeczy widziałem i wiem, że zwłaszcza w hokeju wszystko jest możliwe - podsumował trener "Pasów", Rudolf Rohaček.}}

|              Autor = Radosław Kozłowski, skh
|              Tresc = '''W trzecim meczu finałowym play-off Comarch Cracovia pokonała JKH GKS Jastrzębie 4:1 i tym samym odniosła trzecie zwycięstwo w serii. Do wywalczenia mistrzostwa Polski hokeiści Pasów potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.'''

4-1 Valčak - S. Kowalówka - L. Laszkiewicz 57:59
Pierwsza tercja należała do Cracovii, która na początku meczu kilka razy ostro zaatakowała i w 11. minucie udokumentowała swoją przewagę, wykorzystując okres gry w przewadze. Po bardzo dobrym, dalekim podaniu Martina Dudasza Sebastian Kowalówka precyzyjnie uderzył w "okienko".

Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa), Zbigniew Wolas (Oświęcim) oraz Leszek Kubiszewski (Katowice), Piotr Matlakiewicz (Sosnowiec). Kary: 2 - 10 min. Widzów 2500.
Ale Pasy cieszyły się z prowadzenia tylko przez 82 sekundy. W zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Jirzi Zdenek i bez większych problemów pokonał Rafała Radziszewskiego.

Stan rywalizacji do czterech wygranych: 3-0 dla Cracovii.
Ostatnie słowo w tej odsłonie należało jednak do podopiecznych Rudolfa Rohaczka, którzy znów podczas gry w przewadze znaleźli sposób na Kamila Kosowskiego. Na listę strzelców wpisał sie Nicolas Besch. Krążek po jego uderzeniu odbił się jeszcze od kija Mateusza Rompkowskiego i wpadł do siatki obok całkowicie zaskoczonego golkipera gości.

CRACOVIA: Radziszewski - Dudaš (2), Besch; L. Laszkiewicz, S. Kowalówka, D. Laszkiewicz - A. Kowalówka, Noworyta; Dvořak, Valčak, Fojtik - Zieliński, Kłys; Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski - Myjak, Kostecki; Cieślicki, Słaboń, Kmiecik. Trener: Rudolf Rohaček.
Od tego momentu krakowianie kontrolowali już przebieg spotania. Grali bardzo mądrze, uważnie w obronie, raz po raz wyprowadzając szybkie kontry. Prowadzenie podwyższyli w 38. minucie za sprawą Josefa Fojtika, dla którego było to juz 11. trafienie w fazie play-off.

JKH: Kosowski - Zatko (4), Górny (2); Danieluk, Lipina, Kral - Mateusz Rompkowski, Karliček; Urbanowicz, Prochazka, Kapica - Bryk (2), Labryga; Bordowski, Słodczyk, Zdeněk - Dąbkowski (2), Pastryk; Kogut, Maciej Rompkowski, Marzec. Trener: Jiří Režnar.
Wynik spotkania ustalił jego kolega z ataku Patrik Valczak, który wykorzystał sytuację sam na sam i sprytnym uderzeniem zaskoczył jastrzębskiego golkipera. Było to najlepsze spotkanie w wykonaniu krakowian w finałowej rywalizacji. Od zwycięstwa w całej serii i złotych medali dzieli ich już tylko jedno zwycięstwo.}}

=== Trenerzy po meczu ===
====[[Rudolf Rohaček]], trener Cracovii====
Jestem zadowolony z tego meczu. Chcieliśmy dziś zagrać nieco ostrożniej, ale bardzo konsekwentnie i to się udało. Mimo że prowadzimy 3:0 i jesteśmy o krok od złotego medalu, to żadne ostateczne rozstrzygnięcia dziś jeszcze nie zapadły. Myślimy już teraz o kolejnym meczu i będziemy chcieli być nadal skoncentrowani. Za swojego życia widziałem dużo i dobrze wiem, że w hokeju wszystko jest możliwe. Mecze są różne, żeby daleko nie szukać - niedawny mecz z Sanokiem i szalona trzecia tercja z dziesięcioma bramkami. Tego nie można przewidzieć. W Jastrzębiu też może się jeszcze wiele wydarzyć. Co będzie dalej to pokaże czas, ale JKH to mocna drużyna i z całą pewnością na wyjeździe czeka nas teraz ciężka przeprawa.

====Daniel Czubiński, II trener [[GKS Jastrzębie - hokej mężczyzn|JKH]]====
Muszę stwierdzić, że w spotkaniach z krakowianami cierpimy na niemoc strzelecką, która później się na nas mści. Dziś także doświadczeni zawodnicy gospodarzy wykorzystali nasze błędy i nieskuteczność. Widać także, że kilku młodszych zawodników w naszej drużynie nie wytrzymuje presji. Przenosimy się teraz jednak na własne lodowisko i będziemy próbowali odmienić losy rywalizacji, by nie zakończyła się ona stanem 0:4.

(2:1; 1:0; 1:0)

Sędzia: Zbigniew Wolas, Paweł Meszyński (główni) - Piotr Matlakiewicz, Leszek Kubiszewski

37:15 Fojtík (Valčak)
58:00 Valčak (A. Kowalówka, L. Laszkiewicz)
1:0
1:1
2:1
3:1
4:1

11:49 Zdeněk (Bordowski)

2 min.
2 min. Dudaš (Przeszkadzanie)
10 min.
2 min. Górny (Przeszkadzanie)
2 min. Dąbkowski (Uderzanie)
2 min. Zaťko (Przeszkadzanie)
2 min. Zaťko (Atak kijem trzymanym oburącz)
2 min. Bryk (Bezpośrednie wystrzelenie krążka poza lodowisko)