2013-09-29 GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:2: Różnice pomiędzy wersjami

(drobne redakcyjne)
m (Costamagica przeniósł stronę 2013-09-29 GKS Tychy - Cracovia 3:2 do 2013-09-29 GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:2: ujednolicenie)

58:25 Aron Chmielewski (Słaboń) 5/4 +GOUT

8 min. 8 min.

Uraz Fojtika

Pierwsza ligowa konfrontacja Comarch Cracovii i GKS Tychy zakończyła się tak jak trzy sparingi przed sezonem. Zwyciężyli tyszanie, a w końcówce po groźnym ataku Parzyszka z tafli z urazem kolana sprowadzono Josefa Fojtika...

Początek pierwszej tercji z lekkim wskazaniem na Cracovię. Swoje sytuacje mieli Fojtik i Chmielewski, jednak Žigárdy nie dał się zaskoczyć. Inaczej było po drugiej stronie tafli. Na początku siódmej minuty gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Mojžíša. Obrońca pozyskany z Sanoka uderzył z pełnego zamachu po dograniu od Vítka i wpasował krążek ponad parkanem Rafała Radziszewskiego. W 18. minucie zrobiło się 2:0 po zagraniu Bagińskiego, który strzałem po lodzie w długi róg znów zaskoczył „Radzika”.

Na początku drugiej tercji przez 51 sekund biało-czerwoni grali w podwójnej przewadze i choć nie zdołali w tym czasie pokonać bramkarza gospodarzy, to uczynili to już podczas gry 5 na 4. Swoje premierowe trafienie dla Pasów zaliczył Michal Žvátora. Czech świetnie przymierzył spomiędzy bulików wprost w okienko i było 2:1. W kolejnych minutach obie drużyny miały szanse na rozgrywanie akcji w przewadze, jednak ani tyszanie (dwukrotnie), ani krakowianie (raz) nie byli wstanie zdyskontować gry 5 na 4.

Kiedy w 52. minucie Radosław Galant trafił na 3:1 sytuacja biało-czerwonych zrobiła się naprawdę trudna. W 58 minucie Paszyszek zdecydowanie natarł na Josefa Fojtika i Czech padł na lód sygnalizując uraz kolana. W końcówce już nie pojawił się na lodzie, a trener Rohaček wziął czas, po którym Pasy stanęły do wznowienia już bez „Radzika” w bramce. Gra w podwójnej przewadze dała efekt po niespełna trzydziestu sekundach. Jednak po trafieniu Arona Chmielewskiego widzowie nie oglądali już więcej bramek na tyskim Stadionie Zimowym.

We wtorek 1 października, w rozgrywanym awansem spotkaniu 12 kolejki Cracovia zagra przy Siedleckiego z Ciarko PBS Bank KH Sanok. Początek spotkania o 18,30.
Źródło: TerazPasy.pl 29 września 2013 [1]