2014-01-24 TMH Polonia Bytom - Comarch Cracovia 3:7

Wersja z dnia 11:31, 25 sty 2014 autorstwa Raf (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Polonia Bytom | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = TMH Polonia By...")

29:52 Řehák (Kostourek, Dvořak) 5/4
35:59 D.Laszkiewicz (Dąbkowski, Rutkowski)

38:39 Piotrowski (D.Laszkiewicz)
52:26 Chmielewski (S.Kowalówka) 4/5

57:37 Kłys (Řehák) 5/4
57:51 Dąbkowski (Rutkowski, D.Laszkiewicz)
59:53 Dvořak (Kostourek, Řehák) 5/4

16 min. 18 min.

Mistrzowska końcówka

Niemal do końca trzeciej tercji wynik spotkania w Bytomiu pozostawał sprawą otwartą. Mistrzowie Polski najpierw długo przegrywali, a po objęciu prowadzenia aż do 58. minuty nie byli wstanie odskoczyć gospodarzom na więcej niż jedną bramkę. W trzeciej tercji biało-czerwoni długimi okresami bronili się w osłabieniu i dopiero dwa trafienia obrońców przyniosły uspokojenie sytuacji.

Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco dla gospodarzy, którzy po akcji Dołęgi z Lucznikovem prowadzili już od 19. sekundy. W pierwszej tercji gracze Pasów niemal nie stwarzali sytuacją pod bramką Witkowskiego. Trzeba jednak obiektywnie stwierdzić, że i gospodarze, choć robili dużo wiatru, to nie zagrażali poważnie bramce strzeżonej przez Rafała Radziszewskiego.

W drugiej tercji pojawiły się wykluczenia i w czasie kiedy na ławce kar przebywał Valečko padło wyrównanie. Czeski atak Mistrzów Polski szybko rozrzucił krążek i Adam Řehák uderzeniem z pierwszego pokonał bytomskiego bramkarza. W 36. minucie było już 2:1 dla Pasów. Po wygranym wznowieniu z niebieskiej uderzył Mateusz Dąbkowski, a lot krążka zmienił Daniel Laszkiewicz. Gospodarze wyrównali po szybkiej kontrze 2 na 1, ale na drugą przerwę to biało-czerwoni zjeżdżali z prowadzeniem. W 39. minucie Michał Piotrowski, błyskawicznie objechał bramkę i zaskoczył Witkowskiego „od zakrystii”. Bramka na 4:2 dla Pasów padła w 53. minucie. Aron Chmielewski świetnie wykorzystał podanie Sebastiana Kowalówki trafiając podczas gry w osłabieniu. Warto dodać, że w pierwszych czternastu minutach trzeciej tercji sędziowie odesłali na ławkę kar aż sześciu zawodników w biało-czerwonych strojach, a gospodarze dwukrotnie mieli na lodzie nawet podwójną przewagę. Bramka na 3:4 padła właśnie w takich okolicznościach. W pozostałych sytuacjach górą była defensywa Mistrzów Polski, kierowana przez niezawodnego „Radzika”. Nasi hokeiści byli znacznie skuteczniejsi w podobnych sytuacjach i dwie z ostatnich trzech bramek padły podczas gry w przewadze. Mecz rozstrzygnął się w 58. minucie. Dwa kolejno wygrane wznowienia i dwa mocne uderzenia spod niebieskiej w wykonaniu Jarosława Kłysa i Mateusza Dąbkowskiego zbudowały w końcu bezpieczny dystans. W ostatnich sekundach świetną asystę Adama Řeháka na bramkę zamienił jeszcze Petr Dvořak i rozmiary zwycięstwa nieco przykryły dramaturgię starcia w bytomskiej „Stodole”.

Najbliższy mecz Cracovia rozegra w Krakowie. W niedzielę 26 stycznia prze Siedleckiego toczyć się będzie derbowe spotkanie z Podhalem Nowy Targ. Początek starcia o godzinie 18,30.
Źródło: TerazPasy.pl 24 stycznia 2014 [1]