2019-10-15 Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 3:2

Wersja z dnia 18:31, 24 lis 2019 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (nowy artykuł)

(0:0; 1:2; 1:0; 0:0; 3:2)

Sędzia: Bartosz Kaczmarek, Patryk Kasprzyk (główni) - Daniel Lipiński, Sebastian Machel (liniowi)

Bychawski

10 min. 6 min.

Augustyniak

"Comarch Cracovia nie potrafi egzekwować rzutów karnych. Znów w nich przegrała" -

Comarch Cracovia nie potrafi egzekwować rzutów karnych. Znów w nich przegrała

W meczu rozegranym awansem krakowianie nie zrewanżowali się za piątkową porażkę 0:3 z Zagłębiem w spotkaniu, które odbyło się w Krakowie. Teraz przebieg meczu był zgoła odmienny, a o wszystkim decydowały karne, które „Pasy” przegrały (po raz trzeci w tym sezonie).

Miejscowi wyrównali – źle uderzał Podsiadło, ale krążek spadł pod nogi Oriechina, który z bliska ulokował go w siatce. Jeszcze w tej odsłonie goście wyszli na prowadzenie – znowu wykorzystując grę 5 na 4 – Bychawski strzałem sprzed bulika pokonał „Radzika”. W III tercji krakowianie byli bliscy strzelenia trzeciej bramki – po „bombach” Jezka, które odbił jednak Radziszewski. A gospodarze w zamieszaniu podbramkowym doprowadzili do wyrównania.

W 59 min Kapica próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale Radziszewski był lepszy. Krakowianie kończyli tę tercję grając 3 na 5, ale wytrwali. Jeszcze przez 51 s dogrywki goście grali w osłabieniu, ale nie dali sobie strzelić bramki. W szóstej serii karnych trafił Stoklasa, a pomylił się Bychawski.
Źródło: Gazeta Krakowska 15 października 2019 [1]