1912-04-28 SK Moravská Ostrava - Cracovia 5:2

2

(2:2)

Widzów: 800

Skład

W składzie Cracovii 4 rezerwowych. Dokładny skład nieznany - mecz pomięty w kronikach Cracovii.

Illustriertes Österreichisches Sportblatt

Relacja z meczu w wiedeńskim tygodniku Illustriertes Österreichisches Sportblatt
Cracovia z czterema rezerwowymi; Ostrava w komplecie. Zaraz po rozpoczęciu Krakowian Ostrawianie przejęli piłkę i ostro zaatakowali zmęczonych podróżą Krakowian. Ostrava zdobyła dającą prowadzenie bramkę z rzutu karnego. Wkrótce udało się Ostrawianom dzięki napieraniu bramkarza, podwyższyć wynik na 2:0 na ich korzyść. Przed końcem pierwszej połowy pomoc Cracovii wyrównała dzięki dwóm doskonałym strzałom, które były niemożliwe do obrony. W drugiej połowie zawrotne tempo; obie strony dążą do zwycięstwa. Świetnie układane szanse obracają się w niwecz, by znów na nowo były formowane. Cracovię prześladował pech i pomimo doskonałej gry w ustawieniu z trzema pomocnikami nie potrafiła posłać piłki do bramki. Jednak wysiłki Ostrawian, którzy wyróżniali się dobrym startem do piłki, zostały uwieńczone sukcesem, tak że mecz zakończył się wynikiem 5:2 na korzyść Ostrawian. Po obu stronach obrona dobrze. Widzów około 800 osób. Sędzia dobrze.
Źródło: Illustriertes Österreichisches Sportblatt (oryginalnie w języku niemieckim) nr 20 z 11 maja 1912