1912-10-27 Cracovia - AZS Kraków 3:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 27 października 1912, 14:30

Cracovia - AZS Kraków

3
:
0

(0:0)Herb_AZS Kraków


Skład:
Rogalski
Traub I
Fryc
Owsionka
Augenblick
Traub II
Dąbrowski I
Koželuh
Styczeń
Dobrzański
Kisielewski I

Ustawienie:
2-3-5


bramki Bramki
Koželuh
Dobrzański x2

Mecze tego dnia:

1912-10-27 Cracovia - AZS Kraków 3:0
1912-10-27 Lwów - Kraków 2:1


podczas meczu

Skład zespołu Cracovii

Skład zespołu Cracovii z kronik klubowych Cracovii.

Zapowiedź meczu

"Ze sportu." -
Czas

Ze sportu.

Pierwsza zapowiedź meczu w dzienniku Czas
W niedzielę d. 27 bm. odbędą się zawody piłką nożną Akad. związku sportowego z klubem sportowym „Cracovia”. A. Z. S. po rozegraniu zawodów z innemi klubami, a w szczególności po wzmocnieniu drużyny przez K. S. „Alfa”, który wstąpił do niego, wystawia drużynę silną, która dla drużyny "Cracovii" będzie poważnym przeciwnikiem. Zawody odbędą się bez względu na pogodę. Ceny na te kody są znacznie zniżone. Początek zawodów punktualnie o g. 2.35 pop.
Źródło: Czas 26 października 1912


"Piłka nożna." -
Nowiny

Piłka nożna.

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowiny
W niedzielę dnia 27 bm. odbędą się zawody piłką nożną I drużyny Akademickiego Związku Sportowego z I drużyną K. S. „Cracovii”. Akad. Z. Sp. po ostatnich swoich występach i po wzmocnieniu przez wstąpienie K. S. „Alfa” zmienił na korzyść swą drużynę, tak, że zawody te budzą w kołach sportowych duże zainteresowanie. Ceny na te zawody są znacznie zniżone. Początek zawodów, które odbędą się bez względu na pogodę, o godź. 3/4 3 po południu.
Źródło: Nowiny 27 października 1912


"Kronika" -
Czas

Kronika

Druga zapowiedź meczu w dzienniku Czas

Zawody w piłkę nośną Akad. Związku sport, z „Cracovią” o godz. 2.30 po południu w parku sportowym na Błoniach.

Źródło: Czas 27 października 1912


"Ze sportu" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Ze sportu

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Dnia 27 b. m. odbędą się zawody piłką nożną I. drużyny Akademickiego Związku Sportowego z I. drużyną K. S. „Cracovia". Drużyna A. Z. S. po ostatnich swoich występach i po wzmocnieniu przez paru graczy z K. S. „Alfa“ zmieniła się na korzyść, tak że zawody te budzą w kołach sportowych silne zainteresowanie. Ceny na te zawody są znacznie zniżone. Zawody odbędą się bez względu na pogodę. Początek zawodów punktualnie o godz. ¾ 3 po południu.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 247 z 27 października 1912


Opis meczu

Illustriertes Österreichisches Sportblatt

Relacja z meczu w wiedeńskim tygodniku Illustriertes Österreichisches Sportblatt
Na pokrytym śniegniem boisku, przy trzech stopniach mrozu, rywalizowała Cracovia przeciwko A. Z. S. Podziwiamy doprawdy graczy, jak i entuzjastyczną publiczność, których w żadnym wypadku nie odstraszyły takie warunki pogodowe i którzy wytrwali na placu gry aż do końca. Cracovia, która swoich najlepszych graczy wysłała do Lwowa na odbywające się tam zawody międzymiastowe Lwów – Kraków, musiała wystąpić z sześcioma rezerwowymi.

W pierwszej połowie gry nie mogła Cracovia osiągnąć płynności w grze i potrwało dosyć długo, zanim gracze się odnaleźli. Cracovia podjęła kilka ostrych ataków, jednak rozbiły się one o dobrze grającego bramkarza, który zatrzymał bez zarzutu kilka groźnych piłek. Dopiero po przerwie rozwinęła Cracovia dobrą grę podaniami, wyprowadziła kilka gwałtownych ataków i uzyskała trzy bramki. Nieliczne ataki A. Z. S. rozbijały się o dobrze grającą obronę i o bardzo dobrego bramkarza, który jednak miał bardzo mało okazji, aby się wykazać. Obydwie drużyny walczyły wszystkimi siłami – jedni aby utrzymać osiągnięty rezultat – drudzy, aby przynajmniej zdobyć gola. Cracovia jest jednak teraz w formie – oblegała prawie bez przerwy bramkę A. Z. S.

Prowadzona całkiem fair przez obie drużyny gra znalazła powszechne uznanie.
Źródło: Illustriertes Österreichisches Sportblatt (oryginalnie w języku niemieckim) nr 45 z 2 listopada 1912


"Ze sportu" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Ze sportu

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Mino dotkliwego mrozu odbył się match miedzy ,,Cracovią“ a „A. Z. S.”.

„Cracovia“, osłabiona wskutek wysłanie kilku graczy do Lwowa na match między Krakowem a Lwowem nie grała tak, jak się spodziewać należało. W skład „A. Z. S.“ weszło kilku członków „Alfy".

Przebieg matchu był bardzo mało interesujący z powodu złych warunków, w których się match odbył (wysoki śnieg), a następnie z powodu małego zgrania drużyn. Do pauzy obie drużyny są sobie równe, piłka przenosi z pod jednej bramki ku drugiej do pauzy żadna drużyna nie uzyskała punktu.

Po pauzie gra toczy się przeważnie na połowie ,.A. Z. S.“. W 15 m uzyskuje „Cracovia“ pierwszy punkt strzelony przez Dobrzańskiego. Po tym goalu bombarduje ,.Cracovia“ bramkę przeciwnika i mimo doskonałej gry bramkarza ,.A. Z. S.“ pakuje jeszcze dwa goale, tak, że match kończy się wynikiem 3: 0 na korzyść „Cracovii” . Z „Cracovii“ wyróżniali się: Traub, Dąbrowski i Owsionka z ,,A- Z. S.“ bramkarz. lewo skrzydło i prawy back.

Sędziował bardzo dobrze p. Kożeluch trainer „Cracovii“.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 248 z 29 października 1912