1921-05-15 Cracovia II - Podgórze Kraków 5:0

0

Herb_Podgórze Kraków

Sędzia: Zweig

Walkower

Drużyna Podgórza zeszła z boiska w 38. minucie przy stanie 4:0 dla Cracovii II, spotkanie zweryfikowano jako walkower 5:0.

"Kronika sportowa." -
Czas

Kronika sportowa.

„Cracovia II” - K. S. „Podgórze” rozegrały ubiegłej niedzieli w Krakowie match o mistrzostwo klasy B. Match ten trwał zaledwie 40 minut, gdyż K. S. „Podgórze”, będąc przegrany w stosunku 4:0 i niezadowolony z orzeczeń sędziego, zeszedł z boiska. Typowy ten przykład niesubordynacyi sportowej winien być przez tut. kollegium sędziowskie jak najsurowiej ukarany, drużyna bowiem ma jeszcze inne środki, aby zaprotestować przeciw orzeczeniom sędziego, opuszczanie zaś boiska przed skończeniem zawodów świadczy ujemnie o kulturze sportowej danej drużyny.
Dr Wyk.
Źródło: Czas nr 112 z 19 maja 1921 [1]

"Z Wydziału Gier i Dyscypliny K. Z. O. P. N." -

Z Wydziału Gier i Dyscypliny K. Z. O. P. N.

Relacja z meczu w tygodniku Przegląd Sportowy
Na środowem posiedzeniu Wydziału Gier i Dyscypliny K. Z. O. P. N. rozpatrywaną była sprawa zejścia drużyny Podgórza w czasie zawodów z rezerwą Cracovii. Wypadek wygląda w ten sposób: W 38 minucie tych zawodów, przy stanie 4:0 na korzyść Cracovii, atak Podgórza strzela w stronę bramki przeciwnika. Piłka odbija się od poprzeczki i wraca z powrotem na boisko. Sędzia p. Zweig, stojąc w oddaleniu około 60 m. od bramki, w przypuszczeniu iż piłka odbiła się od wewnętrznej strony siatki, odgwizduje goala. Dopiero po bliższym zbadaniu sytuacji na miejscu (piłka zostawiła podobno widoczny ślad uderzenia na poprzeczce), przekonany o niesłuszności swego pierwotnego wyroku, bramki nie uznaje i daje rzut z pod bramki Cracovii. Drużyna Podgórza niezadowolona z takiego obrotu sprawy, schodzi - na wezwanie kapitana - z boiska, wobec czego sędzia po dłuższem czekaniu zawody odgwizdał. Nieodpowiedzialne i niesportowe zachowanie się kapitana drużyny Podgórze mogło ściągnąć dyskwalifikację całej drużyny, na skutek jednak sprawozdania sędziego, dyskwalifikowano tylko kapitana drużyny Zdzisława Ostrowskiego do końca roku 1921, z tem, że gracz ten nawet po roku 1921 kapitanem żadnej z drużyn związkowych być nie może. K. S. Podgórze otrzymał za brak dyscypliny w drużynie karę pieniężną 500 marek.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 2 z 28 maja 1921