1921-09-04 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0
1921-09-04 Cracovia III - Sparta Kraków 2:1

1921-09-05 Cracovia - AZS Kraków 4:0

Walkower

Początkowo zweryfikowany jako walkower 0:5 z powodu rzekomego udziału nieuprawnionego zawodnika AZS[1], jednak po miesiącu ponownie przywrócono wynik z boiska[2].

Czas

"Cracovia II" - "A. Z. S." o mistrzostwo Polski w klasie B 4:0.
Źródło: Czas nr 204 z 7 września 1921 [1]

Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym cz.1
Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym cz.2
Dnia 4 b. m. o 12 w poł. na boisku Parku Sobieskiego, przy licznie zebranej publiczności powyższe drużyny stanęły do walki w pierwszej rundzie mistrzostwa Polski w klasie B. Grę rozpoczyna Cracovia i po kilku podaniach lewy skrzydłowy Cracovi strzela do bramki którą ładnie broni bramkarz A. Z. S. Szamota. Akademicy dzielnie się bronią, nie poprzestając na samej defenzywie, często atakując przeciwnika i tworząc dość niebezpieczne sytuacje pod-bramkowe których nie umie wykorzystać. Dało się zauważyć u graczy dość często nie umiejętne przyjmowanie piłki. Cracovia ogólnie grała dobrze, słabą częścią tej drużyny była pomoc. W 20 min. gry Reyman ładnym i dalekim strzałem zdobywa dla swej drużyny pierwszą bramkę. W 34 minucie Chruściński drugą bramkę. Do przerwy 2:0 na korzyść gości.
Po przerwie grę rozpoczynają akademicy i dość często atakują gości, tworząc dla siebie dogodne pozycje, lecz niewyzyskane. Mimo dobrej obrony, akademicy tracą jeszcze dwie bramki strzelone przez Chruścińskiego z podań Alfusa. Goście przewyższali akademików spokojem i szybkiem orjentowaniem się. Drużyna akademików przedstawiła się jako drużyna dobra. Atak słaby. Póki atak nie zostanie zmieniony, akademicy nie mogą myśleć o żadnem zwycięstwie z poważniejszą drużyną. Bramkarz dobry, lewy skrzydłowy Kryger najlepszy gracz w ataku, lecz zbytni solista, wskutek czego mało korzyści swej drużynie przynieść może. Goście pozostawili po sobie miłe wrażenie, jest to drużyna młoda i dobrze zapowiadająca się Sędziował p. Walczak.
Z.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 17 z 9 września 1921

A.Z.S. po raz pierwszy rozegrał match o mistrzostwo Polski w klasie B z Cracovią B. Match ten nie przyniósł widzom należytej emocji, gra bowiem była dość ospałą, a może nawet nudną.

Cracovia przedstawia się b. sympatycznie. Na pierwszy plan wybijają się prawy skrzydłowy Alfus, środek napadu Chruściński i nie do zastąpienia prawy obrońca Zasada. ten ostatni, to wspaniały materjał na pierwszoklasowego obrońcę.

A.Z.S. opadł w formie. Może przypisać to wakacjom, które sobie zrobiła drużyna, nie trenując prawie zupełnie. Brak strzelców w nim, to niedzielna przegrana. Pomoc i obrona pracowały dobrze. Bramkarz Szamota znów zawiódł przez swą złą technikę.

Gra toczyła się przeważnie na środku boiska. Nieraz nawet widać było stanowczą przewagę A. Z. S. Z bramek, strzelonych przez Cracovię, tylko trzecia zasługuje na wyróżnienie: podanie Alfusa z prawego skrzydła i piękny strzał głową Chruścińskiego. Sędziował pan J. Walczak.
Ape.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 17 z 10 września 1921 [2]

Ilustrowany Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Ilustrowanym Tygodniku Sportowym
Po zwycięstwach nad „Pogonią” i „Unionem” zmierzyła się „Cracovia II“ z warszawskim mistrzem klasy B. Wprawdzie Akademicy wykazywali już w poprzednich spotkaniach znaczny spadek formy, jednak na zawodach z „Cracovią“ znać już było pewną zmianę na korzyść.

Jak zwykle doskonały Szamota uratował moc beznadziejnych sytuacji, a raz wykonaniem ładnej robinzonady zmniejszył klęskę swej drużyny o jeden pewny niemal punkt.
Do przerwy 2:0 na korzyść „Cracovii“. Strzelają Reyman i Chruściński.
Po przerwie atakują Akademicy kilkakrotnie, lecz nieumiejętność strzelania udaremnia wszelkie ich wysiłki, natomiast „Cracovia“ zdobywa przez Chruścińskiego jeszcze 2 bramki.
Rezultat 4:0 na korzyść „Cracovii“ kończy spotkanie.