1921-08-28 Cracovia III - Olsza Kraków 3:4

tabela po meczu

Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym
Union zaczyna, lecz wkrótce pomoc Cracovii odbiera piłkę, podając szybko do napadu i już w 7 min. uzyskuje Chruściński z podania Strycharza pierwszego goala. Union przechodzi do ataku i w kilka minut później wyrównuje przez Kuklę i zdobywa nadto przez tegoż drugą i przez lewego łącznika 3-cią bramkę. Na 5 min. przed pauzą uzyskuje Just drugiego goala dla Cracovii. - Po pauzie bierze Cracovia silne tempo, któremu Union nie może sprostać, i w krótkim czasie wyrównuje Chruściński, a następnie zdobywa Alfus pięknym strzałem z korneru czwartą, Reyman 5-tą, Just 6. Z gości odznaczyli się: Strycharz, Alfus, Pychowski, z Unionu Kukla, oraz lewy łącznik, prawe skrzydło i środek pomocy. Sędziował b. dobrze p. Obrubański.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 16 z 2 września 1921

Ilustrowany Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Ilustrowanym Tygodniku Sportowym cz.1
Po zwycięskim spotkaniu „Cracovii“ z „Pogonią II" we Lwowie, wygrana jej z Unionem łódzkim nie pozostawiała żadnych wątpliwości.

„Union", który wystąpił z dwoma graczami rezerwowymi musiał przegrać i to jeszcze nawet ładnie z jego strony, że tylko w takim stosunku uległ „Cracovii".
W pierwszej połowie „Union" gra nadzwyczaj ambitnie i z silną wolą zwycięstwa, pomoc pracuje ofiarnie, kombinacje celowe i ładne przyziemne podawanie piłki.
Tempo gry wzrasta, entuzjazm z chwilą uzyskania 3-ej bramki dochodzi do szczytu, nadzieje rosną.
Przewagą i zwycięskim stosunkiem 3:2 na korzyść Unionu kończy się pierwsza połowa gry.
Po przerwie obraz się zmienia. „Union", który zanadto forsował z początku, nie wytrzymuje tempa, a „Cracovia“ pokazuje teraz co umie, strzelając w krótkich odstępach czasu 4 bramki.

Z Krakowian wyróżnili się Reyman lewy łącznik, oraz bramkarz, będący w bardzo dobrej formie. Z „Unionu" por. Kukla. Sędziował p. Obrubański.
Źródło: Ilustrowany Tygodnik Sportowy nr 9 z 7 września 1921

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W Łodzi rozegrała „Cracovia II” zawody z „Unionem" o mistrzostwa Polski w kl. B. Wedle sprawozdań prasy łódzkiej „Cracovia II” pokazała bardzo ładną grę. Jedynie bramkarz nie stał na wysokości zadania. Krakowianie zwyciężyli 6:3.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 237 z 2 września 1921