10:30 Valčak (Fojtík, Kostecki)

33:31 Kostecki
45:28 S. Kowalówka (Słaboń, Piotrowski)
60:20 L. Laszkiewicz (Słaboń, Kłys) 4/4

16 min (w tym Działo 10) 8 min

Dwa punkty w Sosnowcu

Z dwoma punktami wracają do Krakowa podopieczni Rudolfa Rohačka z wyjazdu do Sosnowca. Po trzech tercjach był remis 3:3, a zwycięstwo choć już tylko na wagę dwóch punktów zapewnił w 20 sekundzie dogrywki Leszek Laszkiewicz.
Źródło: TerazPasy.pl 23 września 2012 [1]

"Hokeiści Cracovii skuteczni w dogrywce" -

Hokeiści Cracovii skuteczni w dogrywce

W niedzielę odbyła się siódma kolejka Polskiej Ligi Hokejowej. Cracovia po piątkowej wygranej z GKS Tychy, w niedzielę dopiero po dogrywce okazała się w Sosnowcu lepsza od Zagłębia.
Trener Rudolf Rohaček jest konsekwentny - każdy mecz rozpoczyna tym samym składem i dopiero w trakcie potyczki dokonuje roszad. Tak też było dzisiaj w Sosnowcu, bowiem Zagłębie prowadziło już 3-1 wykorzystując grę w przewadze - najpierw podwójną, a następnie pojedynczą. "Pasy" długo się rozkręcały, doprowadziły do remisu i dogrywki. Ta nie trwała długo, bowiem już w 20 sekundzie Damian Słaboń zagrał do niezawodnego Leszka Laszkiewicza, a ten zdobył zwycięskiego gola.
gst
Źródło: Sportowe Tempo 23 września 2012 [2]

"Cracovia wygrywa po dogrywce" -

Cracovia wygrywa po dogrywce

W ostatnim meczu pierwszej rundy hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali po dogrywce z Cracovią 3:4.

Od pierwszych minut ambitnie grający sosnowiczanie starali się szybko otworzyć wynik tego pojedynku, lecz dobra postawa Rafała Radziszewskiego sprawiła, że krążek po strzałach Jarosława Dołęgi i Piotra Sarnika nie przekroczył linii bramkowej. Dużo więcej precyzji zachował w 11 minucie Patrik Valcak, który z bliska pokonał Michała Elżbieciaka.

- Mecz źle się dla nas ułożył mimo, że graliśmy blisko Cracovii od samego początku. Kary, które łapał przeciwnik pozwoliły nam jednak na tworzenie sytuacji bramkowych – mówił po meczu trener Zagłębia, Mariusz Kieca.

W 14 minucie podczas gry z przewagą dwóch zawodników hokeiści z Sosnowca doprowadzili do wyrównania, a krążek do siatki skierował Vladimir Luka. 29 sekund później było już 2:1 dla podopiecznych Mariusza Kiecy, gdyż kolejną przewagę liczebną na bramkę zamienił Piotr Sarnik.

Po bramce Tobiasza Bernata w 34 minucie spotkania nadzieje na kolejne punkty w Sosnowcu stawały się coraz bardziej realne, lecz jak się później okazało była to dodatkowa motywacja dla podopiecznych Rudolfa Rohacka.

- Po wyjściu na prowadzenie w pierwszej tercji zaczęliśmy łapać kary, a to nas zgubiło. Ciężko nam się dzisiaj grało, lecz jestem zadowolony za zawodników, że zagrali do końca – komentował przebieg spotkania trener gości.

Sosnowiczanie mimo dobrej postawy nie zdołali zachować wypracowanej przewagi do samego końca, gdyż w 33 minucie do bramki trafił były zawodnik Zagłębia – Robert Kostecki, a 12 minut później do remisu doprowadził Sebastian Kowalówka.

Zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka, a w niej trójkową akcję przeprowadzili hokeiści z Krakowa, którzy rozpracowali defensywę rywala i już w 20 sekundzie zapewnili sobie zwycięstwo.

- W dogrywce kolejne fatalne zagrania obrońców spowodowały, że przeciwnik szybko strzelił bramkę. Myślę, że moja drużyna zasłużyła dzisiaj na dwa lub nawet trzy punkty – zakończył Kieca.