Cieślicki
Kostecki

"Blisko coraz bliżej" -

Blisko coraz bliżej

Porażka Cracovii w Katowicach sprawia, że już we wtorek, po spotkaniach 39. kolejki, może dojść do wywrócenia tabeli PLH na miejscach 4-6. Cracovia ma już tylko dwa punkty przewagi zarówno nad Unią, z którą zagra w Oświęcimiu, jak i nad Katowicami, które wybierają się do Sosnowca...
Źródło: TerazPasy.pl 27 stycznia 2013 [1]

"Wyjazdowe porażki hokeistów Cracovii i Unii" -

Wyjazdowe porażki hokeistów Cracovii i Unii

Niedzielna kolejka w Polskiej Lidze Hokejowej nie była udana dla drużyn z Małopolski. Cracovia przegrała w Katowicach 3-4, a Unia w Sanoku 2-4.
Dla "Pasów" był to niezwykle ważny mecz, bowiem po ewentualnym zwycięstwie praktycznie eliminowały katowiczan z walki o 4. miejsce. Tymczasem podopieczni Rudolfa Rohačka, choć prowadzili po pierwszej tercji 2-0, stracili w ciągu kwadransa cztery gole. W ostatnich sekundach wprawdzie wycofali bramkarza, ale już nie zdołali odrobić strat.Wygrana zespołu z Katowic sprawiła, że na szóste miejsce w tabeli spadła Unia. Rywalizacja w końcowych czterech kolejkach zapowiada się niezwykle ciekawie.
gst
Źródło: Sportowe Tempo 27 stycznia 2013 [2]

Skrót

Pierwsza tercja była zdecydowanie po naszej stronie, z kolei druga po stronie Katowic. W trzeciej przegrywaliśmy o jedną bramkę, stworzyliśmy sytuacje, których jednak nie wykorzystaliśmy. Dlatego przegraliśmy.

Jacek Płachta, trener GKS-u

Musimy lepiej zaczynać mecze, bo ostatnio pierwsze tercje nie są najlepsze. Druga tercja była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Wiedzieliśmy, że w trzeciej Cracovia podkręci tempo, ale udało nam się dowieźć wynik do końcowej syreny.

Źródło: cracovia-hokej.pl [3]