Pesta (testowany)

"Przegrana w sparingu Z GKS-em Tychy" -
cracovia.pl

Przegrana w sparingu Z GKS-em Tychy

W pierwszym meczu sparingowym podopieczni Rudolfa Roháčka przegrali z drużyną GKS-u Tychy 1:3.

Bramkę dla mistrzów Polski zdobył Sebastian Kowalówka. W czwartek o 18:00 w Tychach odbędzie się mecz rewanżowy.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) 1:0 (02:27) J.Vitek 4/5 1:1 (42:27) S.Kowalówka 2:1 (43:10) A. Parzyszek

3:1 (48:19) N.Duduis
KK
Źródło: cracovia.pl 06 sierpnia 2013 [1]

"Falstart krakowian" -

Falstart krakowian

Mistrzowie Polski w swoim pierwszym sparingu ulegli hokeistom GKS-u Tychy 3:1. W dużej mierze do sukcesu tyszan przyczynił się bramkarz Sztefan Żigardy, który momentami bronił jak w transie. Kolejne starcie obu ekip już w czwartek

Mimo braku kontuzjowanych Adama Bagińskiego i Łukasza Sokoła, to gospodarze lepiej rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. W 3. minucie strzałem pod poprzeczkę bramkarza gości pokonał Jozef Vitek, który od początku swojego pobytu w Tychach prezentuje bardzo wysoką formę.

Bardzo długo utrzymywał się wynik 1:0 dla tyszan, zwłaszcza dzięki wyśmienitej grze Sztefana Żigardiego, który niejednokrotnie uratował swój zespół przed utratą gola. W drugiej tercji oglądaliśmy wiele groźnych strzałów zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, jednak żaden z nich nie spowodował zmiany rezultatu.

Taki stan gry utrzymywał się aż do 43. minuty, kiedy to Sebastian Kowalówka wpakował krążek do niemalże pustej bramki tyszan.

Jednak 30 sekund później gospodarze ponownie objęli prowadzenie, dzięki weteranowi tyskiej drużyny Adrianowi Parzyszkowi. Mistrzowie Polski robili co mogli by odmienić losy spotkania, ale za każdym razem krążek po ich strzałach lądował w łapaczce bramkarza gospodarzy. Katem krakowian został testowany przez GKS Nick Dupuis, który zaliczył pierwsze trafienie w trójkolorowych barwach.