Przygodzki (testowany)

"Przegrana 1:5 Comarch Cracovii" -
cracovia.pl

Przegrana 1:5 Comarch Cracovii

Mistrzowie Polski po raz drugi przegrali sparingowy mecz z GKS-em Tychy. Tym razem porażka była jeszcze większa niż przed dwoma dniami.

Kontuzji kolana w pierwszej tercji doznał Łukasz Sznotala. Jutro zawodnik przejdzie szczegółowe badania.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

1:0 Jarosław Rzeszutko - Teddy Da Costa (16:39) 2:0 Milan Baranyk - Radosław Galant (24:37) 3:0 Milan Baranyk - Jakub Witecki (30:20) 4:0 Radosław Galant - Michał Woźnica (33:09) 5:0 Adam Piorun - Jakub Witecki (41:55) 5:1 Aron Chmielewski - Sebastian Kowalówka (46:53)

Comarch Cracovia: Kulig (R.Kowalówka) - A.Kowalówka, Noworyta; Chmielewski, Słaboń, S.Kowalówka - Sznotala, Kłys; Piotrowski, Dvorak, D.Laszkiewicz - Zieliński, Dąbkowski; Cieślicki, Baca, Witowski - Jaskólski, Lehmann; Pesta, Kaluss, Przygodzki.
Źródło: cracovia.pl 8 sierpnia 2013 [1]

"GKS "na fali"" -

GKS "na fali"

Tyszanie w swoim kolejnym sparingu ponownie nie dali szans mistrzom Polski, pokonując ich aż 5:1. Honorowego gola dla gości strzelił Aron Chmielewski. Do kadry GKS-u wrócił Miroslav Durak, który wrócił do pełni zdrowia po urazie żeber.

Bez kontuzjowanych

Wielu, nawet najbardziej zagorzałych kibiców GKS-u na pewno nie spodziewało się, że bez kontuzjowanego Łukasza Sokoła i wracającego do zdrowia Adama Bagińskiego tyszanie zdołają zaaplikować aktualnym mistrzom Polski aż 5 bramek. Tak się właśnie stało!

Strzelecką kanonadę rozpoczął w 17. minucie Jarosław Rzeszutko, a osiem minut później w jego ślady poszedł doświadczony Milan Baranyk, który strzelił dwa kolejne gole dla trójkolorowych.

Co ciekawe jedną z bramek dla tyszan zdobył junior - Adam Piorun. Wcześniej ta sama sztuka udała się jeszcze Radosławowi Galantowi.

Honor uratowany

Po zmianie bramkarza w 30 minucie, kiedy to Arkadiusza Sobeckiego zastąpił Stefan Żigardy, krakowianom jeszcze trudniej przychodziło stworzenie groźnej sytuacji pod bramką gospodarzy. Goście dwoili się i troili, jednak na honorowe trafienie musieli czekać aż do 47. minuty, wtedy to Aron Chmielewski przeniósł krążek tuż nad leżącym na lodzie Zigardym.

- Zrobiliśmy wszystko by zagrać lepiej niż Cracovia. To tylko mecz treningowy, ale od rana bardzo ciężko ćwiczyliśmy na treningu. Musimy być zadowoleni z wyniku oraz z dwóch wygranych przeciwko mistrzowi kraju - powiedział po spotkaniu Nick Dupuis, 28-letni obrońca testowany przez GKS. - Myślę, że idziemy w dobrym kierunku i na pewno będziemy w pełni gotowi do zbliżającego się sezonu.

Dla tyszan był to ostatni sparing przed zbliżającym się turniejem im. Pavla Zabójnika rozgrywanego w słowackim Zvoleniu od 15-18 sierpnia.