Cieślicki
Kozłowski

"Mistrzowska inauguracja" -

Mistrzowska inauguracja

Cracovia zainaugurowała sezon rozgrywając awansem wyjazdowy mecz 13. kolejki w Jastrzębiu. Gospodarze zmarnowali pierwszą okazję do rewanżu za finał ostatnich rozgrywek i przegrali z ekipą Rudolfa Rohačka 3:1.

Pasy wyszły na prowadzenie bo świetnej akcji pierwszego ataku, a jednobramkowa przewaga utrzymała się do połowy trzeciej tercji. W drugiej części gry biało-czerwoni aż osiem razy grali w osłabieniu, jednak Rafał Radziszewski stanowił zaporę nie do przejścia. Co prawda „Radzik” dał się pokonać w 52. minucie po akcji Lipiny z Danielukiem, jednak Pasy ponownie wyszły na prowadzenie po akcji debiutantów. Milan Kostourek idealnie obsłużył Tomasza Kozłowskiego, który nie miał problemów z pokonaniem Šlipčenki. W końcówce gospodarze wycofali bramkarza, jednak desperacka próba doprowadzenia do dogrywki zakończyła się trzecim trafieniem dla Pasów.

Już w niedzielę 22 września mecz w Krakowie. Od 18,30 na lodowisku przy Siedleckiego mistrzowie Polski grać będą z HC GKS Katowice. Zarząd MKS ustalił promocyjne ceny biletów na to spotkanie na poziomie 1 zł. Warto też rozważyć zakup karnetu na cały sezon zasadniczy (23 mecze) w cenie 79 zł.
Źródło: TerazPasy.pl 20 września 2013 [1]

"Nie sprostali mistrzom" -

Nie sprostali mistrzom

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie najwyraźniej nie wyciągnęli wniosków ze spotkania z Polonią Bytom i kolejny raz razili nieskutecznością w ataku i prostymi błędami w grze obronnej. Bez skrupułów wykorzystali to zawodnicy Comarch Cracovii, którzy wyjeżdżają do Krakowa z kompletem punktów. Nieskuteczność miejscowych była szczególnie widoczna w drugiej tercji, kiedy to aż siedmiokrotnie grali w przewadze.

Pierwsze minuty spotkania należały do podopiecznych Rudolfa Rohaczka, którzy w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Błąd popełnili jastrzębscy defensorzy, którzy zostawili Sebastiana Kowalówkę i Damiana Słabonia samych przed bramką Slipczenki, a napastnicy Cracovii nie mieli problemu ze zdobyciem bramki. Gospodarze mogli błyskawicznie odpowiedzieć za sprawą Miroslava Zatki, ale jego strzał dobrze wybronił Radziszewski. W kolejnych minutach obie strony starały się grać ofensywnie, ale żadna ze stron nie potrafiła pokonać bramkarza rywali, mimo kilku dogodnych sytuacji.

W drugiej tercji hokeiści Cracovii bardzo chcieli się zapisać w protokole meczowym, notując raz po raz kary. Przez drugie dwadzieścia minut goście aż siedmiokrotnie wędrowali na ławkę kar, jednak jastrzębianie mimo w miarę dobrze rozgrywanych zamków, razili nieskutecznością, celując głównie w Rafała Radziszewskiego, albo obok bramki. Goście ograniczyli się głównie do kontr i po jednej z nich w 38. minucie Milan Kostourek mając odsłoniętą zdecydowaną część bramki nie zdołał umieścić krążka w siatce.

Trzecia odsłona nie różniła się zbytnio od poprzednich. Podopieczni Mojmira Trliczika ambitnie starali się doprowadzić do wyrównania, ale krakowianie dobrze się bronili. Dopiero w 52. minucie drogę do bramki znalazł Mateusz Danieluk, przytomnie dobijając do pustej bramki krążek odbity przez Radziszewskiego po strzale Petra Lipiny. Po bramce dla gospodarzy spotkanie się wyrównało i wszystko wskazywało na to, że obejrzymy dogrywkę. Jednak w 58. minucie po błędzie jastrzębskiej defensywy krążek do bramki z najbliższej odległości skierował Tomasz Kozłowski. Wynik meczu ustalił na 42. sekundy przed końcową syreną Sebastian Kowalówka strzałem do pustej bramki.