Zieliński
Maczuga

"Pierwsza dwucyfrówka w sezonie" -

Pierwsza dwucyfrówka w sezonie

Zgodnie z przewidywaniami kryniczanie grający w pierwszoligowych składzie nie byli wstanie nawiązać walki z mistrzami Polski. Cracovia już w pierwszych dwudziestu minutach zmiażdżyła przyjezdnych i od drugiej tercji mecz przybrał charakter wybitnie treningowy. Trener Rohaček dał w bramce szansę Mateuszowi Kuligowi, a gracze bez większego trudu nastrzelali rywalom pierwszą w sezonie dwucyfrówkę.

Do meczu z KTH w Krakowie podopieczni Rudolfa Rohačka przystępowali po trzech kolejnych porażkach na wyjeździe i już pierwsza tercja pokazała jak podrażniło to ambicję mistrzów Polski. Kryniczanie przyjechali do Krakowa w 1. ligowych składzie i już w pierwszej tercji boleśnie odczuli różnice klasy. Biało-czerwoni kompletnie rozbili defensywę gości i przy wyniku 7:0 po dwudziestu minutach zanosiło się na jedno z rekordowych zwycięstw w lidze. Od drugiej tercji krakowianie nie grali już na 100% i mecz przybrał wybitnie treningowy charakter. Aż 40. minut w bramce Pasów zaliczył Mateusz Kulig i trzeba przyznać że przy dwóch pierwszych straconych bramkach mógł zachować się nieco lepiej. Na szczęście z czasem interwencje drugiego bramkarza biało-czerwonych zyskały na jakości i w końcówce trzeciej tercji zdarzyło mu się kilka bardzo udanych zagrań. Krakowianie rozgrywali krążek bardzo swobodnie i bez problemu pierwszy raz w sezonie uzyskali dwubramkową zdobycz.

We wtorek 26. listopada Pasy wyruszają do Bytomia na mecz z Polonią, a następny mecz w Krakowie zagramy w piątek 29 listopada. Rywalem mistrzów Polski będzie ekipa MMKS Podhale Nowy Targ.
raf_jedynka
Źródło: TerazPasy.pl 24 listopada 2013 [1]

Skrót

Faktycznie decydująca była I tercja. Graliśmy kombinacyjnie, szybko i dużo strzelaliśmy. Dwie kolejne odsłony to było takie dogrywanie meczu do końca.

Robert Błażowski, trener KTH

Na początek pragnę pogratulować wysokiego zwycięstwa przeciwnikom. Mistrz Polski udzielił nam lekcji gry w hokeja. Pierwsza tercja, przegrana przez nas 0:7, wyjaśniła wszystko i chyba nie trzeba nic dodawać. Pokazaliśmy trochę ambicji w trzeciej odsłonie, ale przy wyniku 8:1 gospodarze grali już na luzie. Jeżeli chodzi o przyszłość naszego zespołu to decydujący będzie przyszły tydzień.

Źródło: cracovia-hokej.pl [2]