Stoklasa

Wiśniewski

"Tyszanie nowym liderem" -

Tyszanie nowym liderem

Hokeiści GKS-u Tychy pokonali w meczu na szczycie Comarch Cracovię 5:2 i awansowali na pozycję lidera PHL. Dla tyszan było to czternaste z rzędu zwycięstwo na własnym lodowisku.

Kibice zobaczyli nie tylko siedem bramek, ale również masę żmudnej pracy, wykonywanej w wielu sektorach lodowiska. Nie zabrakło także pięknych interwencji bramkarskich.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie i taflę tyskiego lodowiska zasypały pluszaki. Na 2:0 podwyższył Michał Woźnica i sytuacja ekipy z De Gaulle'a wyglądała komfortowo.

Takiego stanu rzeczy nie zmąciło trafienie Pasiuta, zdobyte już 30 sekund po zmianie stron, bowiem już w 23. minucie trzeciego gola dla ekipy Jiříego Šejby zdobył Adrian Parzyszek.

Po dwóch tercjach tyszanie prowadzili 4:2, a gdy w 42. minucie piątego gola zdobył Parzyszek, spotkanie rozstrzygnęło się. Trzy punkty zostały w Tychach.