Fraszko

"Słowacy lepsi w pierwszym przedsezonowym sparingu" -
Cracovia-hokej.pl

Słowacy lepsi w pierwszym przedsezonowym sparingu

Serię meczów sparingowych hokeiści Comarch Cracovii rozpoczęli od porażki 1:8 z trzecią drużyną ubiegłego sezonu w słowackiej ekstralidze.

Jak zgodnie powtarzają niemal wszyscy obserwatorzy, w tym słowaccy dziennikarze, wynik spotkania z trzecią drużyną tamtejszej Tipsport Extraligi, nie oddaje jego przebiegu. Na tle uczestnika Ligi Mistrzów, szczególnie w pierwszej tercji trenujący zaledwie od tygodnia hokeiści "Pasów" prezentowali się bardzo dobrze. Efekty takiej gry przyszły w 15. minucie, gdy po wyjściu z kontrą krążek w siatce umieścił Damian Słaboń.

Swoje szanse mieliśmy także w drugiej tercji, ale i sporo nagimnastykować się musiał Rafał Radziszewski. Ostatecznie po kanonadzie rywali "Radzik" skapitulował dopiero w 30. minucie. Nadal rozpoczynająca przygotowania drużyna Comarch Cracovii nie wytrzymała naporu i do końca trzeciej tercji straciła jeszcze dwie bramki.

Trzecia część była już tylko potwierdzeniem klasy drużyny z kraju naszego południowego sąsiada. Spotkanie zakończyło się serią rzutów karnych, w których minimalnie lepsza (2:1) była także Nitra.

Kolejny sparing podopieczni trenera Rudolfa Rohačka rozegrają w czwartek. O 18 na lodowisku w Oświęcimiu "Pasy" zagrają z tamtejszą Unią.
Źródło: Cracovia-hokej.pl 4 sierpnia 2015 [1]

"Słowacka lekcja hokeja" -

Słowacka lekcja hokeja

Comarch Cracovia w swoim pierwszym sparingu przed zbliżającym się nowym sezonem Polskiej Hokej Ligi przegrała wysoko na wyjeździe z HK Nitra 1:8.

Krakowianie na początku spotkania prowadzili równą grę z trzecim zespołem ubiegłego sezonu słowackiej Tipsport Extraligi, a także tegorocznym uczestnikiem hokejowej Ligi Mistrzów. Początkowe minuty starcia to płynna i dosyć szybka gra obydwu drużyn. Polski zespół już na samym starcie meczu otrzymał szansę na zdobycie gola podczas gry w przewadze, której jednak nie zdołał wykorzystać.

Wynik spotkania otworzył za to w 16. minucie meczu Damian Słaboń, który skutecznym uderzeniem zakończył kontratak Cracovii i dzięki solidnej postawie Radziszewskiego to zespół z Krakowa po pierwszej tercji mógł się cieszyć z jednobramkowego prowadzenia.

Druga tercja nie potoczyła się już po myśli krakowian. Wpierw wynik spotkania podczas gry w przewadze wyrównałSlovák, a potem kolejne trafienia dołożyli Novak oraz Piačka i w niespełna cztery minuty z wyniku 1:0 dla Cracovii zrobiło się 1:3.

W trzeciej tercji polska drużyna nie zdołała odwrócić losów tego spotkania. Na dobrą sprawę nie dostała na to okazji bowiem już na samym początku ostatniej odsłony kolejną bramkękrakowianomzaaplikował Buček. Mijały następne minuty a Nitra ciągle podwyższała swoje prowadzenie. Radziszewskiego przed końcową syreną zdołali jeszcze pokonaćŠtefanka,Mezei,Stloukal oraz Bene i w ostatecznym rozrachunku Słowacy wygrali aż 8:1.

Kolejne sparingowe spotkanie Cracovia rozegra już za dwa dni. Wówczas to "Pasy" zmierzą się w Oświęcimiu z miejscową Unią.