Lukáčik

Komínek

Vozdecký

Homer

33 min. (w tym Dutka 5+20) 10 min.

Sensacja w Krakowie. Porażka drużyny Rohaczka

To był ostatni sprawdzian „Pasów” przed meczem LM z JKH Helsinki w przyszły wtorek. Potrzebna będzie dużo wyższa forma, by myśleć o korzystnym wyniku.

Młody zespół z Jastrzębia, z 12 graczami młodzieżowymi, postawił się Cracovii. Goście grali agresywnie, forczekingiem, toteż krakowianie mieli problemy z budowaniem akcji ofensywnych, raz gości ratował słupek po uderzeniu Kaspra Bryniczki. Pod koniec tercji Tomas Kominek po kontrze pokonał Rafała Radziszewskiego. W drugiej odsłonie „Pasy” ruszyły do ataku, ale bramkarz gości Tomas Fuczik bronił jak w transie.

W 28 min goście mogli podwyższyć na 2:0, obrońcom Cracovii urwał się Kominek, ale przegrał pojedynek sam na sam z Radziszewskim. W 30 min gospodarze wyrównali, z dystansu strzelał Maciej Kruczek lot krążka zmienił Maciej Urbanowicz. W 36 min nieodpowiedzialnie zachował Rafał Dutka, rzucił na bandę Kamila Świerskiego, który doznał poważnej kontuzji. Dutka został odesłany do szatni, Pasy” przez 5 minut musiały grać w osłabieniu. Na dodatek w chwilę później karę dwóch minut otrzymał Krystian Dziubiński i krakowianie przez 117 sekund bronili się w trójkę, ale gola nie straciły.

W trzeciej tercji „Pasy” mocno naciskały, po raz drugi Bryniczka ostemplował słupek. Emocje zrobiły się w końcówce, najpierw Damian Kapica dał „Pasom” prowadzenie, ale w minutę później Patryk Matusik wyrównał. Dogrywka bez goli, w karnych lepsi byli goście 2:1. Sensacja stała się faktem.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 24 września 2017 [1]

"Niespodzianka w Krakowie! Jastrzębie wywozi dwa punkty" -

Niespodzianka w Krakowie! Jastrzębie wywozi dwa punkty

JKH GKS Jastrzębie sprawiło ogromną niespodziankę, pokonując na wyjeździe Comach Cracovię 3:2 po rzutach karnych. Decydujący najazd był dziełem Jana Homera, a karę meczu za niebezpieczny faul na Kamilu Świerskim otrzymał Rafał Dutka

Z przebiegu pierwszej tercji można wnioskować, że to Comarch Cracovia miała przewagę, jednak to przyjezdni jako pierwsi otworzyli wynik. W 18. minucie Karol Świerski wraz z Tomasem Kominkiem przeprowadzili dwójkową akcję, po której Czech umieścił krążek w siatce.

W drugiej odsłonie krakowianie przycisnęli i trener gosci Robert Kalaber poprosił o czas, jednak na niewiele się to zdało, gdyż "Pasy" wyrównały. W 30. minucie nie do obrony z daleka huknął Kruczek, gumę musnął jeszcze Urbanowicz i na tablicy świetlnej widniał remis. Kilka minut później kibice w Krakowie byli świadkami dramatycznych scen. Dutka z impetem wjechał w stojącego przodem do bandy Świerskiego za co otrzymał karę meczu. Zawodnik JKH długo nie podnosił się z lodu, który opuścił dopiero przy pomocy służb medycznych. Wyglądało to dramatycznie i wypada mieć nadzieję, że gracz Jastrzębia nie nabawił się poważnej kontuzji.

Wracając do czysto hokejowych emocji, w trzeciej odsłonie to Cracovia była bliska zwycięstwa. W 49. minucie Kapica otrzymał długie podanie od debiutującego Szurowskiego, przedarł się przez obronę gości i zmieścił krążek w siatce. Asystę przy tym trafieniu zaliczył również bramkarz miejscowych Rafał Radziszewski. I kiedy wydawało się, że Cracovia dowiezie korzystny wynik do końca, podopieczni trenera Kalabera wyrównali. Krążek dość niefortunnie odbił się od bandy, tuż przed bramką przejął go Matusik i wyrównał stan meczu.

Więcej goli już nie było i sędziowie zarządzili dogrywkę i rzuty karne, w których lepsze okazało się Jastrzębie, a decydujący najazd był dziełem Czecha Jana Homera.