Dziurdzia
Sterbenz

"Nieudany sparing Comarch Cracovii i kolejny transfer" -

Nieudany sparing Comarch Cracovii i kolejny transfer

Hokeiści Comarch Cracovii rozegrali czwarty mecz sparingowy podczas przygotowań. Zmierzyli się z Duklą Michalovce, zespołem ze Słowacji, któremu ulegli 0:4. Wcześniej krakowianie przegrali z Re-Plast Unią Oświęcim (2:4), HK Poprad (3:6) oraz HK Nowa Wieś Spiska (2:3 po dogrywce)

Krakowianie ulegli 0:4, a wszystkie bramki padły w I tercji. Oto skład "Pasów": Krasanovsky – Jaracz, Żurek, Latal, Raska, Vildumetz – Younan, Bystroń, Lundgren, Mocarski, Sawicki – Motloch, Tynka, Kasperlik, Bezwiński, Brynkus – Kunst, Dziurdzia, Sterbenz, Wróbel, Kapica.

W zespole był testowany 19-letni czeski obrońca Michal Bystroń. Krakowianie nie mieli nic do powiedzenie w pierwszej odsłonie, która zaważyła na wyniku. Gospodarze mogli podwyższyć rezultat, ale potem nieco pofolgowali.

W Comarch Cracovii nie zagrał jeszcze pozyskany 26-letni defensor Daniel Krenżelok, który zagrał w trzech sparingach przekonał do siebie sztab trenerski i pozostanie w "Pasach". jest wychowankiem klubu Orlova, w przeszłości był młodzieżowym reprezentantem swojego kraju i ma na koncie srebrny medal prestiżowego Memoriału Ivana Hlinki.

Rozegrał aż 152 spotkania w czeskiej ekstraklasie z dorobkiem 4 goli i 12 asyst, reprezentując takie kluby jak HC Vitkovice, HC Kometa Brno i Ocelaři Trzyniec. Świetnie radził sobie również na drugim poziomie rozgrywkowym, gdzie zaliczył 145 meczów, a jego bilans to 53 punkty za 22 trafienia i 31 kluczowych podań.

Poprzednie rozgrywki rozpoczął w Vitkovicach, gdzie zaliczył trzy mecze, a następnie przeniósł się do HC Torax Poruba na zapleczu czeskiej ekstraklasy i rozegrał 28 spotkań (2G+6A).
Źródło: gazetakrakowska.pl 22 sierpnia 2023 [1]

"Zabójcze 10 minut. Słowacki ekstraligowiec pokonał Cracovię" -

Zabójcze 10 minut. Słowacki ekstraligowiec pokonał Cracovię

Comarch Cracovia wciąż pozostaje bez zwycięstwa w tegorocznej fazie meczów sparingowych. "Pasy” przegrały na wyjeździe z Duklą Michalovce 0:4, a wynik spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej tercji.

Krakowianie okazali się zespołem słabszym w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. W ciągu 10 minut stracili cztery gole, co całkowicie przesądziło o losach spotkania.

Czterobramkowa zaliczka pozwoliła Słowakom w pełni kontrolować przebieg meczu. Nic więc dziwnego, że w dwóch kolejnych odsłonach nie oglądaliśmy już żadnych trafień.

Dodajmy, że w ekipie z Siedleckiego 7 wystąpił testowany Michal Bystroň. To 19-letni defensor, który dotychczas występował w młodzieżowych zespołach HC Vítkovice Ostatnio przebywał na okresie próbnym w słowackim ekstraligowcu HK Dukla Trenczyn.