Fabian Kapica

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fabian Kapica
Fabian Kapica.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Fabian Kapica
Kraj Polska
Data urodzenia 30 grudnia 2002
Miejsce urodzenia Nowy Targ ,Polska
Numer w Cracovii 91
Pozycja Napastnik
Uchwyt kija Prawy
Wzrost 172 cm
Waga 73 kg
Wychowanek Podhale Nowy Targ
Informacje klubowe
Obecny klub Cracovia
Numer 91
Sezony w Cracovii
Sezon W/G/A
2022/23
2023/24
PHL - 8/0/4
PHL - 35/0/3
Kluby
Lata Klub W/G/A

2022-23 -
Podhale Nowy Targ Flaga POL.png
Cracovia Flaga POL.png

W/G/A - wystepy/gole/asystyFabian Kapica - hokeista grający na pozycji napastnika. Urodził się 30 grudnia 2002 w Nowym Targu i jest wychowankiem tamtejszego Podhala. Brat Damiana Kapicy. W barwach Pasów zadebiutował w meczu z Unią 3.01.2022..

  • dodatkowe informacje [1].


Fabian Kapica wzmacnia Pasy!

Klan Kapiców w Najstarszym Klubie Sportowym w Polsce powiększa się!

Do dobrze znanego napastnika Pasów - Damiana, dołącza jego młodszy brat Fabian. 20-letni wychowanek Podhala Nowy Targ zasila drużynę na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego!

Fabian Kapica urodził się 30 grudnia 2002 roku w Nowym Targu i od najmłodszych lat reprezentuje barwy miejscowego Podhala. Gra na pozycji napastnika o prawym uchwycie kija. W przeszłości występował również w Niemczech, przywdziewając barwy młodzieżowych ekip Hamburgera SV, ETC Crimmitschau oraz EV Landshut. Jest także młodzieżowym reprezentantem Polski.

W Polskiej Hokej Lidze rozegrał jak dotąd 76 spotkań, w których strzelił 13 goli i zanotował 11 asyst. Obecny sezon to z kolei 23 występy oraz 11 punktów za 5 trafień i 6 kluczowych podań. Dwukrotnie wystąpił także w drużynie MMKS Podhale Nowy Targ w rozgrywkach Młodzieżowej Hokej Ligi.

Fabian, witamy w Pasach i życzymy powodzenia!

Źródło 3.01.2022 cracovia-hokej.pl/ [2]


Dołączył do brata. Fabian Kapica zawodnikiem Cracovii

Fabian Kapica sezon 2022/2023 dokończy w Comarch Cracovii. 20-letni napastnik został wypożyczony z TAURON Podhala Nowy Targ z opcją transferu definitywnego.

Kapica (172 cm, 76 kg) ma 20 lat i może grać na każdej pozycji w ataku. Na swoim koncie ma występy we wszystkich kategoriach młodzieżowych reprezentacji.

W przeszłości występował również w Niemczech, przywdziewając barwy młodzieżowych ekip Hamburgera SV, ETC Crimmitschau oraz EV Landshut.

W Polskiej Hokej Lidze rozegrał jak dotąd 79 spotkań, w których strzelił 13 bramek i zanotował 11 asyst. W tym sezonie jego dorobek zatrzymał się na 23 występach, 5 golach i 6 kluczowych zagraniach. 

Co ciekawe 20-letni napastnik już na początku sezonu był blisko przenosin pod Wawel. Pojechał nawet z Cracovią na zgrupowanie do Popradu, gdzie miał możliwość przekonania do siebie Rudolfa Roháčka. Jego przenosiny do ekipy „Pasów” nie doszły wtedy do skutku.

Na sam koniec dodajmy, że Fabian jest młodszym bratem Damiana Kapicy, który od wielu lat stanowi o sile ekipy z Siedleckiego 7.

Źródło 3.01.2022 hokej.net/ [3]