2012-09-14 Comarch Cracovia - HC GKS Katowice 5:2: Różnice pomiędzy wersjami

m (Utworzył nową stronę „{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = GKS Katowice | gospodarz_owczesna_nazwa = | …”)

Linia 28: Linia 28:
|                            sedzia =
|                            widzow = 700
|                strzelcy_gospodarz = 10:37 [[Martin Dudaš]] ([[Petr Dvořak|Dvořak]])<br>25:06 [[Josef Fojtík]]([[Patrik Valčak|Valčak]], [[Jarosław Kłys|Kłys]])<br>25:57 [[Michał Piotrowski]] ([[Patrik Valčak|Valčak]], [[Robert Kostecki|Kostecki]])<br><br><br>38:37 [[Adrian Kowalówka]] ([[Patryk Noworyta|Noworyta]], [[Josef Fojtík|Fojtík]])<br>58:46 [[Patrik Valčak]] ([[Josef Fojtík|Fojtík]], [[Robert Kostecki|Kostecki]])
|                strzelcy_gospodarz = 10:37 [[Martin Dudaš]] ([[Petr Dvořak|Dvořak]])<br>25:06 [[Josef Fojtík]] ([[Patrik Valčak|Valčak]], [[Jarosław Kłys|Kłys]])<br>25:57 [[Michał Piotrowski]] ([[Patrik Valčak|Valčak]], [[Robert Kostecki|Kostecki]])<br><br><br>38:37 [[Adrian Kowalówka]] ([[Patryk Noworyta|Noworyta]], [[Josef Fojtík|Fojtík]])<br>58:46 [[Patrik Valčak]] ([[Josef Fojtík|Fojtík]], [[Robert Kostecki|Kostecki]])
|                            wyniki =1:0<br>2:0<br>3:0<br>3:1<br>3:2<br>4:2<br>5:2|
|                      strzelcy_gosc = <br>28:48 Jakub Wiecki (Bepierszcz)<br><br>43:32 [[Nick Sucharski]] (Chwedoruk, Elliott)
|                      strzelcy_gosc = <br><br><br>27:19 Justin Chwedoruk ([[Nick Sucharski|Sucharski]], Brown)<br>33:15 Justin Chwedoruk (Brown, Cescon)
'''Fire On Ice'''
''W piątek w ramach 3 kolejki PLH Cracovia podejmowała na własnym lodzie beniaminka z Katowic. Po bardzo ciekawym i trzymającym w napięciu spotkaniu podopieczni Rudolfa Rohačka wygrali 5:2.''
Już od pierwszych minut na lodowisku w Krakowie rozgorzała prawdziwa hokejowa bitwa. W pierwszych dwóch tercjach niemal nie było sytuacji kiedy boksy kar pozostawały puste, a obaj bramkarze raz za razem byli zmuszani do interwencji.
Wynik spotkania otworzył Martin Dudaš, który po wygranym przez Dvořaka wznowieniu huknął spod niebieskiej nie do obrony. W drugiej tercji, w odstępie 50 sekund Pasy wbiły kolejne dwie bramki. Najpierw Josef Fojtík wykończył zamek rozgrywany w podwójnej przewadze, a po chwili do bramki strzeżonej przez Kalembę trafił Michał Piotrowski. Wydawało się że biało-czerwoni osiągnęli bezpieczną przewagę, jednak katowiczanie wykorzystali dwa kolejne okresy gry w przewadze i po bramkach Justina Chwedoruka złapali kontakt.Na marginesie warto zauważyć że po trzech kolejkach Chwedoruk jest liderem strzelców PLH i wraz z resztą zaoceanicznego zaciągu w kadrze Jacka Płachty wnosi sporo świeżości w krajową rywalizację. Druga tercja zakończyła się jednak dwubramkowych prowadzeniem Pasów.
Po kolejnym zamku rozgrywanym w przewadze błysnął Adrian Kowalówka, który najpierw czujnie wymanewrował rywala pod niebieską i uderzył precyzyjnie w samo okienko. Druga tercja była kulminacyjnym fragmentem spotkania. Obie drużyny włożyły w pierwsze 40 minut mnóstwo sił i w trzeciej części tempo nieco spadło. W końcówce trener gości zdecydował się na ściągnięcie bramkarza i w efekcie Pasy zdobyły jeszcze jedną bramkę pieczętując wygraną.
Już w niedzielę kolejne spotkanie w hali przy ulicy Siedleckiego w Krakowie. O godzinie 18,30 rozpocznie się spotkanie Cracovia – Aksam Unia Oświęcim.

Wersja z 21:52, 15 gru 2012