|          gospodarz_owczesna_nazwa = Comarch Cracovia
Linia 13: Linia 13:
|                                rok = 2013
|                            godzina = 18:30
|                            miejsce = Kraków
|                            miejsce = Kraków, [[Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego|ul. Siedleckiego 7]]
|                  bramki_gospodarz = 2
|                        bramki_gosc = 3
Linia 26: Linia 26:
|        bramki_w_karnych_gospodarz =
|              bramki_w_karnych_gosc =
|                            sedzia = Paweł Meszyński (A. Chyliński, W. Zień)
|                            sedzia = Paweł Meszyński (główny) - Artur Hyliński, Wiktor Zień (liniowi)
|                            widzow = 1800
|                            widzow = 1913
|                strzelcy_gospodarz = 19:27 [[Jarosław Kłys|Kłys]] ([[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]], [[Milan Kostourek|Kostourek]])<br><br><br>35:43 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]], [[Damian Słaboń|Słaboń]])
|                strzelcy_gospodarz = 19:27 [[Jarosław Kłys|Kłys]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]], [[Milan Kostourek|Kostourek]])<br><br><br>35:43 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]], [[Damian Słaboń|Słaboń]])
|                            wyniki = 1:0<br>1:1<br>1:2<br>2:2<br>2:3
|                      strzelcy_gosc = <br>26:59 Bepierszcz ([[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]]) 5/4<br>30:48 Bepierszcz (Frączek)<br><br>44:29 Danko (Słodczyk)
|                      strzelcy_gosc = <br>26:59 Bepierszcz (Frączek, Zukal) 5/4<br>30:48 Bepierszcz (Frączek, [[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]])<br><br>44:29 Danko (Słodczyk, Bigos)
|      strzelcy_w_karnych_gospodarz =
|                  wyniki_w_karnych =
Linia 38: Linia 38:
|                  trener_gospodarz = [[Rudolf Rohaček]]
|                        trener_gosc = [[Mariusz Kieca]]
|                bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] ([[Mateusz Kulig|Kulig]])
|                bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]]
|                I_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A.Kowalówka]]<br>[[Sebastian Witowski|Witowski]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]]
|                I_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Sebastian Witowski|Witowski]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]
|                II_piatka_gospodarz = [[Michal Žvatora|Žvatora]]<br>[[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Josef Fojtik|Fojtík]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]<br>[[Milan Kostourek|Kostourek]]
|              III_piatka_gospodarz = [[Daniel Galant|Galant]]<br>[[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D.Laszkiewicz]]
|              III_piatka_gospodarz = [[Daniel Galant|Galant]]<br>[[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]]
|                IV_piatka_gospodarz = [[Bartosz Dąbkowski|Dąbkowski]]<br>[[Łukasz Sznotala|Sznotala]]<br>[[Tomasz Cieślicki|Cieślicki]]<br>[[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]]
|                      bramkarz_gosc = [[Ondřej Raszka|O.Raszka]] (Khapkov)
|                      bramkarz_gosc = [[Ondřej Raszka|O. Raszka]]
|                      I_piatka_gosc = Bigos<br>Zukal<br>Podsiadło<br>Bepierszcz<br>Frączek<br>[[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]]
|                      I_piatka_gosc = Bigos<br>Zukal<br>Bepierszcz<br>Frączek<br>[[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]]
|                    II_piatka_gosc = Danko<br>Bigos<br>Dołęga<br>Słodczyk<br>Valušiak
|                    II_piatka_gosc = Danko<br>Krokosz<br>Dołęga<br>Słodczyk<br>Valušiak
|                    III_piatka_gosc = Krokosz<br>Musiał<br>Szewczyk<br>Przygodzki<br>Szymański
|                    III_piatka_gosc = Podsiadło<br>Musiał<br>Szewczyk<br>Przygodzki<br>Szymański
|              Autor = raf_jedynka
|              Tresc = ''Na inaugurację sezonu w hali imienia Adama „Rocha” Kowalskiego zarząd MKS-u przygotował niespodziankę dla kibiców. Wszystkie wejściówki oferowano w cenie 1 zł. Niestety niespodziankę sprawili także hokeiści, którzy przegrali z katowiczanami 2:3...''
|              Tresc = '''Na inaugurację sezonu w hali imienia Adama „Rocha” Kowalskiego zarząd MKS-u przygotował niespodziankę dla kibiców. Wszystkie wejściówki oferowano w cenie 1 zł. Niestety niespodziankę sprawili także hokeiści, którzy przegrali z katowiczanami 2:3...'''

Przebieg pierwszego mecz sezonu w Krakowie już od pierwszego wznowienia był sporym zaskoczeniem. Katowiczanie prowadzeni przez byłego bramkarza Pasów Mariusza Kiecę zaatakowali Mistrzów Polski wysokim pressingiem. Jednak zaskakujące było raczej to, że obrońcy biało-czerwonych długimi momentami nie potrafili sobie z tym poradzić. Bramka Rafała Radziszewskiego raz za razem była ostrzeliwana przez grających na trzy piątki gości. „Radzik” był jednak świetnie dysponowany i tylko dzięki jego postawie Pasy zachowały do przerwy czyste konto. W bramce GKS-u debiutował znany z występów w Krakowie Ondřej Raszka i w samej końcówce tercji dał się zaskoczyć Jarosławowi Kłysowi, który sprytnie uderzył z pierwszego krążka po inteligentnym dograniu Sebastiana Kowalówki. Goście przegrywali po dwudziestu minutach, ale przebieg pierwszej tercji dał im wyraźnie wiarę w końcowy sukces.
Linia 73: Linia 73:
Trzecia część spotkania rozpoczęła się od uważnej gry obu drużyn. Jednak poczynania biało-czerwonych w defensywie pozostawiają jeszcze wiele do życzenia. W 45. minucie goście sprawnie rozrzucili krążek w zamku, Kozłowski nie zdążył z asekuracją i Danko wypalił z klepki z niebieskiej w samo okienko. Do końcowej syreny pozostało ponad 15 minut, ale w poczynaniach biało-czerwonych zabrakło jakości. Na 135 sekund przed końcem regulaminowego czasu „Rudi” wziął czas i po wznowieniu gry kapitalną akcję przeprowadził duet Kozłowski- Fojtík. Trudno powiedzieć jak Raszka obronił strzał „Józka”, jednak wyrównująca bramka nie padła, choć ostatnie 45 sekund Cracovia grała bez bramkarza.

We wtorek 24 września gramy w Sanoku, a następne spotkanie w Krakowie już w piątek 27 września. Od 18,30 Cracovia rozpocznie rywalizację z JKH GKS Jastrzębie.}}
}}

=== Skrót ===
{{#ev:youtube|qcoI_4vcu4o}}

===Trenerzy po meczu===
====[[Rudolf Rohaček]], trener Cracovii====
Nie graliśmy cierpliwie, nie czekaliśmy na błędy przeciwnika, które na pewno GKS by popełnił. Graliśmy nerwowo. Ciężko powiedzieć skąd wzięło się to u tak doświadczonych zawodników. Nie graliśmy swojego hokeja. Za szybko chcieliśmy ten mecz rozstrzygnąć, ale naiwne zagrania w obronie kosztowały nas wynik.

====[[Mariusz Kieca]], trener [[GKS Katowice - hokej mężczyzn|GKSu]]====
Od pierwszej tercji narzuciliśmy swój styl i byliśmy lepsi. Mieliśmy takie założenie, żeby wyjść blisko pod Cracovię. Można się cieszyć, bo drużyna zapracowała na to zwycięstwo. Uważam, ze wygraliśmy zasłużenie. Chłopcy grali z dużym poświęceniem, walecznością i utrzymali prowadzenie. Cieszymy się.

{{#ev:youtube|ehIxQZA-7Jg}}
*[https://www.youtube.com/watch?v=ehIxQZA-7Jg Konferencja prasowa po meczu Comarch Cracovia - HC GKS Katowice 22.09.2013 (MKS CracoviaTV - Youtube)]

===Hokeiści po meczu===
{{#ev:youtube|QF0LcGv_tYk}}
*[https://www.youtube.com/watch?v=QF0LcGv_tYk Jarosław Kłys po meczu Comarch Cracovia - HC GKS Katowice 22.09.2013 (MKS CracoviaTV - Youtube)]

{{#ev:youtube|ryY7zVEyOMU}}
*[https://www.youtube.com/watch?v=ryY7zVEyOMU Josef Fojtik po meczu Comarch Cracovia - HC GKS Katowice 22.09.2013 (MKS CracoviaTV - Youtube)]

(1:0; 1:2; 0:1)

Sędzia: Paweł Meszyński (główny) - Artur Hyliński, Wiktor Zień (liniowi)

19:27 Kłys (S. Kowalówka, Kostourek)

35:43 Chmielewski (S. Kowalówka, Słaboń)

44:29 Danko (Słodczyk, Bigos)

2 min Kostourek (Uderzanie)
2 min Słaboń (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Kłys (Zahaczanie)
2 min Galant (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Bigos (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Podsiadło (Zahaczanie)
2 min Drzewiecki (Zahaczanie)