2010-02-25 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 5:4: Różnice pomiędzy wersjami

m
Linia 36: Linia 36:
|                    kary_gospodarz = 2 min [[Jarosław Kłys|Kłys]] (Zahaczanie)<br>2 min [[Igor Bondarevs|Bondarevs]] (Atak kijem trzymanym oburącz)<br>
|                          kary_gosc = 2 min Opatovsky (Wysoki kij)<br>2 min [[Oktawiusz Marcińczak|Marcińczak]] (Zahaczanie)<br>2 min Opatovsky (Atak kijem trzymanym oburącz)<br>2 min Balčik (Podcięcie)<br>2 min T.Da Costa (Atak łokciem)<br>2 min Zahariasz (Zahaczanie)<br>2 min Opatovsky (Zahaczanie)
|                  trener_gospodarz = [[Rudolf Rohaczek]]
|                  trener_gospodarz = [[Rudolf Rohaček]]
|                        trener_gosc = Milan Skokan
|                bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] ([[Marek Rączka|Rączka]])
Linia 82: Linia 82:
Goście byli bliscy sprawienia ogromnej niespodzianki. - Myślę, że mieliśmy dramatyczny, dobry mecz. Jest smutne, że nie daliśmy bramki na 5:4. A karne to loteria. Jutro jest nowy dzień, zobaczymy się znów - mówił po meczu trener Zagłębia Milan Skokan.

Trener mistrzów Polski Rudolf Rohacek zwrócił uwagę, że play-off, to inne mecze niż w lidze. - Trudno się grało przeciwko dobrze zorganizowanej obronie naszych gości. Chwila nieuwagi przy stanie 3:1 i mogliśmy przegrać mecz. Mam pretensje, że tak doświadczona drużyna pozwala sobie na taką nieuwagę. Trzecia tercja w naszym wykonaniu już wyglądała lepiej. Chcę podziękować Bondarevsowi i Laszkiewiczowi za to, że świetnie wykonali karne.
Trener mistrzów Polski Rudolf Rohaček zwrócił uwagę, że play-off, to inne mecze niż w lidze. - Trudno się grało przeciwko dobrze zorganizowanej obronie naszych gości. Chwila nieuwagi przy stanie 3:1 i mogliśmy przegrać mecz. Mam pretensje, że tak doświadczona drużyna pozwala sobie na taką nieuwagę. Trzecia tercja w naszym wykonaniu już wyglądała lepiej. Chcę podziękować Bondarevsowi i Laszkiewiczowi za to, że świetnie wykonali karne.

Dzięki bonusowi Cracovia po pierwszym meczu prowadzi już 2:0 w rywalizacji play off z Zagłębiem i do awansu do finału potrzebuje już tylko dwóch zwycięstw. Szansa na zrobienie kolejnego kroku do finału będzie już w piątek o godzinie 17.

(1:1; 2:2; 1:1; 0:0; 2:1)

Sędzia: Jacek Rokicki oraz Przemysław Kępa (L.Kubiszewski i M.Smura)

T.Da Costa

2 min Kłys (Zahaczanie)
2 min Bondarevs (Atak kijem trzymanym oburącz)
2 min Opatovsky (Wysoki kij)
2 min Marcińczak (Zahaczanie)
2 min Opatovsky (Atak kijem trzymanym oburącz)
2 min Balčik (Podcięcie)
2 min T.Da Costa (Atak łokciem)
2 min Zahariasz (Zahaczanie)
2 min Opatovsky (Zahaczanie)

Hokej: Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 5:4 (karne) - Potrzebne były karne

Od początku meczu Cracovia zdecydowanie przeważała, ale napastnicy mistrza Polski seryjnie nie wykorzystywali sytuacji (D. Laszkiewicz, Musial, Radwański, Piotrowski). Zagłębie odgryzało się z rzadka i nie były to sytuacje bramkowe. W 11 minucie, na 8 sekund przed końcem kary Opatovskiego, Leszek Laszkiewicz dograł do Słabonia, środkowy pierwszej formacji minął obrońcę i posłał krążek między parkanami Rajskiego.

Bramkarz Zagłębia nie popisał się przy tej interwencji, ale jego vis a vis również zaliczył błąd, który dał rywalowi bramkę. Podczas gry z przewagą, Martin Balcik wrzucił krążek spod niebieskiej linii w kierunku bramki Radziszewskiego. Lecąca niezbyt szybko guma, ku zdziwieniu kibiców, wpadła do siatki.

Hokeiści Cracovii popisali się zadziwiającą nieskutecznością, gdy przez 116 sekund grali z przewagą dwóch graczy!

W drugiej części meczu Cracovia dominowała, ale tylko do strzelenia trzeciej bramki. Kolejne formacje krakowian zamykały gości w ich tercji obronnej. Zagłębie nie było w stanie wyprowadzić zdecydowanej kontry! Rajskiego zaskoczył wpierw Rutkowski strzelając spod niebieskiej linii.

W 34 minucie pierwsza formacja Cracovii skutecznie rozegrała przewagę i wydawało się, że nadszedł czas kontrolowania meczu, ale coś się zacięło i w ciągu niespełna minuty goście doprowadzili do wyrównania! Kontrę Różańskiego świetnie wykończył Sarnik, a chwilę później Vladimir Luka szczęśliwie (po kiju obrońcy) umieścił krążek w bramce w okienku bramki Radziszewskiego.

Minutę po rozpoczęciu trzeciej tercji Radwański nie wykorzystał podania Musiala i nie zdołał pokonać Rajskiego z granicy pola bramkowego. Kontra, którą wyprowadziło Zagłębie okazała się zabójcza. Gabriel Da Costa ostro strzelił, trafił w Radziszewskiego, celnie dobił Marcin Jaros.Cracovia przeważała, ale bramkę zdobyła grając w osłabieniu. Reprezentacyjny duet Słaboń - L. Laszkiewicz wyprowadził kontrę i kapitan reprezentacji nie dał szans Rajskiemu.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Rzuty karne rozpoczął od celnego strzał Piotr Sarnik. Damian Słaboń nie pokonał Rajskiego, podobnie jak Luka. Klasę pokazał Igors Bondarevs i sprytnym strzałem między parkanami pokonał bramkarza gości. Teddy Da Costa strzelił mocno, ale Radziszewski obronił. Egzekucji dokona Leszek Laszkiewicz.