|                            godzina = 18:00
|                            miejsce = Nowy Targ, Miejska Hala Lodowa
|                        bramki_gosc = 8
Linia 28: Linia 28:
|                            sedzia =
|                            widzow =
|                strzelcy_gospodarz =
|                strzelcy_gospodarz = <br><br><br><br>16:38 M. Michalski (Zarotyński)<br><br><br><br>36:28 Bryniczka (M. Michalski)<br>46:23 Tomasik (Olchawski, Szumal)
|                            wyniki =
|                            wyniki = 0:1<br>0:2<br>0:3<br>0:4<br>1:4<br>1:5<br>1:6<br>1:7<br>2:7<br>3:7<br>3:8
|                      strzelcy_gosc =
|                      strzelcy_gosc = 6:59 [[Petr Dvořak|Dvořak]]<br>10:20 [[Michał Piotrowski|Piotrowski]] ([[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]])<br>12:51 [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]<br>15:19 [[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]] ([[Michał Piotrowski|Piotrowski]])<br><br>22:29 [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]] ([[Artur Zieliński|Zieliński]], [[Aron Chmielewski|Chmielewski]])<br>29:53 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]], [[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]])<br>31:08 [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]] ([[Damian Słaboń|Słaboń]], [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]])<br><br><br>47:58 [[Michał Piotrowski|Piotrowski]] ([[Petr Dvořak|Dvořak]], [[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]])
|                I_piatka_gospodarz =
|                I_piatka_gospodarz = Łabuz<br>Mrugała<br>M. Michalski<br>Bryniczka<br>Zarotyński
|                II_piatka_gospodarz =
|                II_piatka_gospodarz = Landowski<br>K. Kapica<br>Ziętara<br>D. Kapica<br>[[Piotr Kmiecik|P. Kmiecik]]
|              III_piatka_gospodarz =
|              III_piatka_gospodarz = Gaczoł<br>Tomasik<br>P. Michalski<br>Wronka<br>M. Kmiecik
|                IV_piatka_gospodarz =
|                IV_piatka_gospodarz = Wojdyła<br>Szumal<br>Wielkiewicz<br>Stypuła<br>Olchawski
|                      bramkarz_gosc =
|                      bramkarz_gosc = [[Mateusz Kulig|Kulig]] (41' [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]])
|                      I_piatka_gosc =
|                      I_piatka_gosc = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Sebastian Witowski|Witowski]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]
|                    II_piatka_gosc =
|                    II_piatka_gosc = [[Michal Žvatora|Žvatora]]<br>[[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]]
|                    III_piatka_gosc =
|                    III_piatka_gosc = [[Daniel Galant|Galant]]<br>[[Bartosz Dąbkowski|Dąbkowski]]<br>[[Tomasz Cieślicki|Cieślicki]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Marcin Wiśniewski|Wiśniewski]]
|                    IV_piatka_gosc =
|                    IV_piatka_gosc = [[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Łukasz Sznotala|Sznotala]]<br>[[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]]
|                      hokej_kobiet =
}}
}}

0:1 - Dvořak - 6:59, 0:2 - Piotrowski (Laszkiewicz) - 10:20, 0:3 - S. Kowalówka - 12:51, 0:4 - Laszkiewicz (Piotrowski) - 15:19, 1:4 - M. Michalski (Zarotyński) - 16:38, 1:5 - S. Kowalówka (Zieliński, Chmielewski) - 22:29, 1:6 - Chmielewski (S. Kowalówka, Kozłowski) - 29:53, 1:7 - S. Kowalówka (Słaboń, A. Kowalówka) - 31:08, 2:7 - Bryniczka (M. Michalski) - 36:28, 3:7 - Tomasik (Olchawski, Szumal) - 46:23, 3:8 - Piotrowski (Dvořak, D. Laszkiewicz) - 47:52
|                Skan =
|      Tytul_artykulu = Krakowiacy i Górale...
|              Autor = Dawid Szewczyk
|              Tresc = '''MMKS Podhale Nowy Targ nie sprostał Comarch Cracovii, przegrywając w meczu sparingowym 3:8. Jednak ambicji młodym "Szarotkom" z pewnością odmówić nie można.'''

'''Wyrównany początek'''

MMKS: Niesłuchowski; Łabuz - Mrugała, Landowski - K. Kapica, Gaczoł - Tomasik, Wojdyła; M. Michalski - Bryniczka - Zarotyński, P. Ziętara - D. Kapica - P. Kmiecik, P. Michalski - Wronka - M. Kmiecik, Wielkiewicz - Olchawski - Stypuła - Szumal. Cracovia: Kulig (40:00 R. Kowalówka); A. Kowalówka - Witowski, Žvatora - Kłys, D. Galant - Dąbkowski, Zieliński; Chmielewski - Słaboń - S. Kowalówka, Piotrowski - Dvořak - D. Laszkiewicz, Cieślicki - Rutkowski - Wiśniewski - Sznotala, Kozłowski. Kary: Podhale - 8 minut, Cracovia - 16 minut.
Pierwsze pięć minut spotkania to wyrównana gra obydwu zespołów. Dopiero po bramce Dvorzaka w 7. minucie meczu grę zdecydowanie zdominowała Cracovia, która szybko zdobyła kolejne trzy trafienia. Na listę strzelców wpisali się odpowiednio Piotrowski, Kowalówka oraz Laszkiewicz.

Podhale nie załamało się szybko straconymi czterema golami i starało się ponownie nawiązać równorzędną walkę. Jej efektem była bramka zdobyta przez Michalskiego po podaniu Zarotyńskiego w 17. minucie spotkania.Wlała ona w serca kibiców nadzieję na lepszą grę w dalszej części meczu.

'''Problemy w defensywie'''

W drugiej tercji ponownie dobra gra "Szarotek" przeplatała się z tą o wiele gorszą. Nowotarżanie popełniali masę prostych błędów w obronie, które Cracovia wykorzystywała bezlitośnie.

Strzelanie w drugiej tercji rozpoczął Sebastian Kowalówka, który zakończył grę w przewadze krakowian. Chwilę po tym Chmielewski wykorzystał zamieszanie pod bramką Niesłuchowskiego, a w 32. minucie kolejne trafienie zaliczył Kowalówka, który wjechał jak w masło w obronę nowotarżan i pewnie wpakował gumę do siatki.

Na osłodę Góralom pozostała ładna bramka Bryniczki z końcówki drugiej odsłony spotkania.

'''Wyrównana trzecia tercja'''

Trzecia tercja spotkania była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu Podhala. Górale przez pełne dwadzieścia minut nie dali się zdominować Cracovii. W 47. trzecią bramkę dla "Szarotek" zdobył Tomasik, który świetnym strzałem spod niebieskiej pokonał golkipera Cracovii.

Jednak na bramkę Tomasika błyskawicznie odpowiedział Piotrowski, który tym samym ustalił wynik spotkania. W ostatecznym rozrachunku krakowianie pokonali gospodarzy 8:3.

W niedzielę Podhale rozegra kolejny sparing. Tym razem rywalem Górali będzie KTH Krynica. Przez całą niedzielę w Nowym Targu będzie trwał także piknik hokejowy, który zainauguruje nowy sezon rozgrywek.}}

Aktualna wersja na dzień 22:59, 9 paź 2023