29:53 Chmielewski (S. Kowalówka, Kozłowski)
31:08 S. Kowalówka (Słaboń, A. Kowalówka)

Sznotala
Kozłowski

"Krakowiacy i Górale..." -

Krakowiacy i Górale...

MMKS Podhale Nowy Targ nie sprostał Comarch Cracovii, przegrywając w meczu sparingowym 3:8. Jednak ambicji młodym "Szarotkom" z pewnością odmówić nie można.

Wyrównany początek

Pierwsze pięć minut spotkania to wyrównana gra obydwu zespołów. Dopiero po bramce Dvorzaka w 7. minucie meczu grę zdecydowanie zdominowała Cracovia, która szybko zdobyła kolejne trzy trafienia. Na listę strzelców wpisali się odpowiednio Piotrowski, Kowalówka oraz Laszkiewicz.

Podhale nie załamało się szybko straconymi czterema golami i starało się ponownie nawiązać równorzędną walkę. Jej efektem była bramka zdobyta przez Michalskiego po podaniu Zarotyńskiego w 17. minucie spotkania.Wlała ona w serca kibiców nadzieję na lepszą grę w dalszej części meczu.

Problemy w defensywie

W drugiej tercji ponownie dobra gra "Szarotek" przeplatała się z tą o wiele gorszą. Nowotarżanie popełniali masę prostych błędów w obronie, które Cracovia wykorzystywała bezlitośnie.

Strzelanie w drugiej tercji rozpoczął Sebastian Kowalówka, który zakończył grę w przewadze krakowian. Chwilę po tym Chmielewski wykorzystał zamieszanie pod bramką Niesłuchowskiego, a w 32. minucie kolejne trafienie zaliczył Kowalówka, który wjechał jak w masło w obronę nowotarżan i pewnie wpakował gumę do siatki.

Na osłodę Góralom pozostała ładna bramka Bryniczki z końcówki drugiej odsłony spotkania.

Wyrównana trzecia tercja

Trzecia tercja spotkania była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu Podhala. Górale przez pełne dwadzieścia minut nie dali się zdominować Cracovii. W 47. trzecią bramkę dla "Szarotek" zdobył Tomasik, który świetnym strzałem spod niebieskiej pokonał golkipera Cracovii.

Jednak na bramkę Tomasika błyskawicznie odpowiedział Piotrowski, który tym samym ustalił wynik spotkania. W ostatecznym rozrachunku krakowianie pokonali gospodarzy 8:3.

W niedzielę Podhale rozegra kolejny sparing. Tym razem rywalem Górali będzie KTH Krynica. Przez całą niedzielę w Nowym Targu będzie trwał także piknik hokejowy, który zainauguruje nowy sezon rozgrywek.