2013-01-29 Aksam Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 0:1

Wersja z dnia 01:48, 31 sty 2013 autorstwa Raf (Dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „{{Mecz - hokej | gospodarz = Unia Oświęcim | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = Aksam Unia …”)

Hriňa
0:1 34:32 D. Laszkiewicz (L. Laszkiewicz)

14 min. 14 min.

Nietypowo w Oświęcimiu

Mecz w Oświęcimiu zakończył się dość nietypowym jak na hokejowe realia rezultatem, ale przede wszystkim przyniósł komplet punktów na wyjeździe, co w znaczący sposób odbiega od dokonań biało-czerwonych w tym sezonie, w spotkaniach poza własną halą.

Mecz rozpoczął się obiecująco, od obustronnej wymiany ciosów i szybkiej gry. Zawodnicy sprawdzali dyspozycję obu bramkarzy, a ta była bez zarzutu. Cracovia sprawiała lepsze wrażenie podczas gry 5 na5. Jednak gospodarze dwukrotnie mieli sposobność grać w podwójnej przewadze (odpowiednio przez 46 i 48 sekund) i mimo tego nie byli wstanie pokonać Radziszewskiego.

W drugiej tercji bramkarze znów dali popis swoich umiejętności. Najpierw „Radzik” chwytem do raka skasował sytuacje sam na sam z Tabačkiem, ale to Fikrt zaliczył spektakularny „save of the day”... Michał Piotrowski objechał bramkę gospodarzy, czym zmylił obrońców i bramkarza, po czym wyłożył krążek Aronowi Chmielewskiemu, który wypalił „na pustaka”. Jednak Czech, mimo że stał poza światłem bramki zdołał wystawić raka i złapał krążek! Cudu nie było w 33 minucie. Leszek Laszkiewicz mocnym prostopadłym podaniem między dwoma obrońcami podał do brata, który jednak nie zdołał opanować tego dogrania. Krążek odbił się jednak od łyżwy kapitana Pasów i kompletnie zmylił Fikrta. Prowadzenie Cracovii nie zmieniło obrazu spotkania. Grając 5 na 5 gospodarze nie potrafili (może nie chcieli?) stworzyć większego zagrożenia pod bramką Pasów i mecz stawał się coraz bardziej bezbarwnym i nieciekawym widowiskiem.

Podobnie słabo wyglądała trzecia tercja i nawet czas wzięty przez trenera Piątka, a potem wycofanie bramkarza nie podgrzał atmosfery.

Trzeba też odnotować kontuzję jakiej nabawił się Nicolas Besch (pojawiła się krew z rozbitego nosa i Francuz pojechał do szpitala).

Rezultat starcia w Oświęcimiu mógł wywrócić tabelę na miejscach 4-6. Katowice faktycznie wygrały w Sosnowcu, jednak zwycięstwo biało-czerwonych zdaje się już definitywnie odsuwać teorie „walki o szóste miejsce” między bajki. Na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Cracovia jest czwarta i ma największe szanse, aby z tej pozycji stanąć do walki w play-off. O tym czy rywalem będzie Unia, czy Katowice zadecyduje najpewniej bezpośrednie starcie obu ekip już w najbliższy piątek.

W piątek 1 lutego gra też Cracovia. W hali imienia Adama „Rocha” Kowalskiego podejmujemy JKH GKS Jastrzębie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18,00.

Post scriptum

Według wstępnych wyliczeń wygląda na to, że mecz w Oświęcimiu był sześćsetnym ligowym zwycięstwem hokeistów Cracovii. Nieco więcej na ten temat już wkrótce :)

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]