|              Strona =
|                Skan =
|      Tytul_artykulu =
|              Autor =
|              Tresc = Walczący z determinacją o utrzymanie się w III lidze piłkarze Polonii podtrzymali w Krakowie dobrą passę - szósty mecz bez porażki (4 wygrane, 2 remisy). Goście zaprezentowali się pod Wawelem z dobrej strony, grali szybko, odważnie i mieli więcej pozycji do zdobycia gola.
Już w I połowie kilka razy strzelali z dystansu, w 22 minucie Sawa ograł już bramkarza Palucha, ale trochę zwlekał ze strzałem i w ostatniej chwili piłkę na róg wybił mu obrońca Wacek.
W 71 minucie po rzucie rożnym strzelał głową z paru metrów Monstko i piłka odbiła się od słupka. W 80 minucie bardzo aktywny Badowicz wpadł w pole karne i z kąta, z 14 metrów "huknął" pod poprzeczkę, Paluch końcami palców wybił piłkę na róg. <BR>
Linia 48: Linia 61:
Był to kolejny bardzo słaby występ Cracovii na swoim stadionie. Większość pretensji nie można mieć tylko do defensywy, gra pomocników i napastników była nijaka. Nikt nie umiał pokierować grą w linii środkowej (słaby mecz Hajduka). Napastnicy nie stanowili żadnego zagrożenia dla bramki rywala. Psioczyli więc kibice Cracovii, których coraz mniej przychodzi na stadion przy ul. Kałuży.

''Źródło: Dziennik Polski''

}}
{{Artykul
|  Tytul_wydawnictwa = Gazeta Krakowska
|              Autor = Jacek ŻUKOWSKI
|              Tresc = Polonia zaprezentowała się w Krakowie z jak najlepszej strony, była stroną przeważającą i była bliższa powodzenia. W niczym nie przypominała zespołu, który broni się przed spadkiem, nie ustępowała gospodarzom. Przemyślanie nie mieli bowiem w założeniu — jak większość zespołów, które przyjeżdżają do Krakowa — tylko obrony i gry na remis, ale atakowali i starali się zdobyć gola. W 22 min ścierpła skóra na sympatykach Cracovii. Bowiem po błędzie Dudy piłkę przejął Badowicz, podał do Sawy, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Paluchem. Ograł golkipera i na tyle zwlekał z oddaniem strzału, że nadbiegł Wacek i uprzedził go, wślizgiem wybijając piłkę na róg. W odpowiedzi „pasy" mogły zdobyć gola. Duda zrehabilitował się za poprzednią akcję — dograł doskonale piłkę na głowę do Hermaniuka, który jednak uderzył nad poprzeczką. Polonia zaś dwukrotnie strzelała obok bramki — nie trafiali Sawa i Badowicz.

Po przerwie gra była mniej ciekawa. Jednak niektóre sytuacje mogły zelektryzować sympatyków. Po szybko wykonanym rzucie wolnym, podyktowanym za faul bramkarza na Hajduku, gospodarze wykorzystali fakt, że golkipera nie było w bramce, ale nie przyniosło to bramkowego rezultatu. W 71 min bliscy powodzenia byli goście. Po rzucie rożnym Montsko „główkował" w słupek. Po chwili przemyślanie przeprowadzili groźną akcję trzech na trzech ale w ostatniej chwili Sawa został powstrzymany. Także Badowicz po podaniu Montski został zablokowany. W 80 min piękny rajd przeprowadził Badowicz. Strzelał z 14 metrów, ale Paluch wykazał się najwyższym kunsztem i wybił piłkę nad poprzeczkę. W 87 min szczęście mogło uśmiechnąć się do krakowian — po do- środkowaniu z rzutu rożnego Szwaj dych „główkował" ale piłka trafiła w obrońcę.

Badowicz (87' Kawecki)

Już w I połowie kilka razy strzelali z dystansu, w 22 minucie Sawa ograł już bramkarza Palucha, ale trochę zwlekał ze strzałem i w ostatniej chwili piłkę na róg wybił mu obrońca Wacek. W 71 minucie po rzucie rożnym strzelał głową z paru metrów Monstko i piłka odbiła się od słupka. W 80 minucie bardzo aktywny Badowicz wpadł w pole karne i z kąta, z 14 metrów "huknął" pod poprzeczkę, Paluch końcami palców wybił piłkę na róg.
"Pasy" takich dogodnych pozycji strzeleckich miały mniej. W ciągu 90 minut wypracowały praktycznie tylko dwie okazje. W 24 min. po centrze Dudy, z paru metrów główkował Hermaniuk, ale nad poprzeczką. Kolejną sytuację do zdobycia gola "Pasy" miały dopiero w ostatniej minucie, po rzucie rożnym, strzał Szwajdycha z 5 metrów zablokowali w ostatniej chwili obrońcy Polonii.

Źródło: Dziennik Polski 29 kwietnia 2002

Polonia zaprezentowała się w Krakowie z jak najlepszej strony, była stroną przeważającą i była bliższa powodzenia. W niczym nie przypominała zespołu, który broni się przed spadkiem, nie ustępowała gospodarzom. Przemyślanie nie mieli bowiem w założeniu — jak większość zespołów, które przyjeżdżają do Krakowa — tylko obrony i gry na remis, ale atakowali i starali się zdobyć gola. W 22 min ścierpła skóra na sympatykach Cracovii. Bowiem po błędzie Dudy piłkę przejął Badowicz, podał do Sawy, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Paluchem. Ograł golkipera i na tyle zwlekał z oddaniem strzału, że nadbiegł Wacek i uprzedził go, wślizgiem wybijając piłkę na róg. W odpowiedzi „pasy" mogły zdobyć gola. Duda zrehabilitował się za poprzednią akcję — dograł doskonale piłkę na głowę do Hermaniuka, który jednak uderzył nad poprzeczką. Polonia zaś dwukrotnie strzelała obok bramki — nie trafiali Sawa i Badowicz. Po przerwie gra była mniej ciekawa. Jednak niektóre sytuacje mogły zelektryzować sympatyków. Po szybko wykonanym rzucie wolnym, podyktowanym za faul bramkarza na Hajduku, gospodarze wykorzystali fakt, że golkipera nie było w bramce, ale nie przyniosło to bramkowego rezultatu. W 71 min bliscy powodzenia byli goście. Po rzucie rożnym Montsko „główkował" w słupek. Po chwili przemyślanie przeprowadzili groźną akcję trzech na trzech ale w ostatniej chwili Sawa został powstrzymany. Także Badowicz po podaniu Montski został zablokowany. W 80 min piękny rajd przeprowadził Badowicz. Strzelał z 14 metrów, ale Paluch wykazał się najwyższym kunsztem i wybił piłkę nad poprzeczkę. W 87 min szczęście mogło uśmiechnąć się do krakowian — po do- środkowaniu z rzutu rożnego Szwaj dych „główkował" ale piłka trafiła w obrońcę.
Jacek ŻUKOWSKI
Źródło: Gazeta Krakowska 29 kwietnia 2002

Trenerzy o meczu

Grzegorz Kmita, Cracovia

- Ostrzegałem piłkarzy, że Polonia jest bardzo groźnym zespołem. I to się na boisku potwierdziło. To był chyba najlepiej grający tej wiosny zespół na naszym stadionie. Mam pretensje do swoich piłkarzy, że za mało grali skrzydłami, zapomnieli zupełnie o strzałach. Zawsze jednak lepszy remis niż porażka. Być może w najbliższą środę w Proszowicach zagra już Ziółkowski.

Ryszard Kogutkiewicz, Polonia Przemyśl

- W naszej sytuacji, każdy punkt musi cieszyć. Zwłaszcza zdobyty w Krakowie, jakby nie było z drużyną ze ścisłej czołówki. To napawa optymizmem przed dalszymi meczami. Mieliśmy kilka świetnych sytuacji (Sawa, Badowicz), szkoda, że nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Ale mogliśmy nawet wyjechać bez punktu, gdyby w ostatniej minucie jeden z piłkarzy Cracovii (Szwajdych - przypis AS) trafił z paru metrów po rzucie rożnym do siatki.

Mecze sezonu 2001/02

Wisłoka Dębica 2001-08-05 Cracovia - Wisłoka Dębica 0:0  Górnik Wieliczka 2001-08-11 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:0  Korona Kielce 2001-08-18 Korona Kielce - Cracovia 2:2  Lewart Lubartów 2001-08-24 Cracovia - Lewart Lubartów 2:3  Łada Biłgoraj 2001-08-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 1:1  LKS Niedźwiedź 2001-09-01 LKS Niedźwiedź - Cracovia 1:1  Pogoń Leżajsk 2001-09-08 Pogoń Leżajsk - Cracovia 0:0  Pogoń Staszów 2001-09-12 Cracovia - Pogoń Staszów 2:1  Polonia Przemyśl 2001-09-15 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:2  Lech Poznań 2001-09-19 Cracovia - Lech Poznań 2:2 k.1-4  Proszowianka Proszowice 2001-09-23 Cracovia - Proszowianka Proszowice 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-09-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:1  Siarka Tarnobrzeg 2001-10-06 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 0:2  Stal Kraśnik 2001-10-13 Stal Kraśnik - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 2001-10-21 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:1  Borek Kraków 2001-10-23 Borek Kraków - Cracovia 0:4  Star Starachowice 2001-10-28 Star Starachowice - Cracovia 1:4  Świt Krzeszowice 2001-11-03 Świt Krzeszowice - Cracovia 0:1  Unia Tarnów 2001-11-10 Unia Tarnów - Cracovia 0:3  Wieczysta Kraków 2001-11-17 Wieczysta Kraków - Cracovia 0:1  Cracovia_herb 2002 Trening Noworoczny  Okocimski Brzesko 2002-02-26 Cracovia - Okocimski Brzesko 4:0  LKS Niedźwiedź 2002-03-03 Cracovia - LKS Niedźwiedź 2:1  Wisłoka Dębica 2002-03-09 Wisłoka Dębica - Cracovia 2:2  Górnik Wieliczka 2002-03-16 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:1  Skawinka Skawina 2002-03-19 Skawinka Skawina - Cracovia 1:1 k.4:2  Korona Kielce 2002-03-23 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Lewart Lubartów 2002-03-30 Lewart Lubartów - Cracovia 1:0  Łada Biłgoraj 2002-04-06 Cracovia - Łada Biłgoraj 2:0  LKS Niedźwiedź 2002-04-09 Cracovia - LKS Niedźwiedź 0:0  Pogoń Leżajsk 2002-04-13 Cracovia - Pogoń Leżajsk 0:2  Pogoń Staszów 2002-04-20 Pogoń Staszów - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 2002-04-27 Cracovia - Polonia Przemyśl 0:0  Proszowianka Proszowice 2002-05-01 Proszowianka Proszowice - Cracovia 2:1  Sandecja Nowy Sącz 2002-05-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2002-05-11 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:1  Stal Kraśnik 2002-05-18 Cracovia - Stal Kraśnik 1:1  Stal Stalowa Wola 2002-05-25 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:2  Star Starachowice 2002-06-01 Cracovia - Star Starachowice 4:0  Świt Krzeszowice 2002-06-08 Cracovia - Świt Krzeszowice 1:0  Unia Tarnów 2002-06-15 Cracovia - Unia Tarnów 2:1