51:37 Leszek Laszkiewicz (Słaboń, Besch) 5/4

Valčak
Kmiecik

Ziętara

Katowice zdobyte!

W spotkaniu 10. kolejki PLH Cracovia pewnie ograła w Katowicach ekipę beniaminka 4:1. Już po pierwszej tercji Pasy objęły bezpieczne prowadzenie, którego gracze GKS-u nie zdołali już zniwelować, w czym ogromna zasługa kapitalnie dysponowanego Rafała Radziszewskiego. „Coup de grace” zadał katowiczanom Leszek Laszkiewicz.

Katowiczanie rozpoczęli z impetem i już w pierwszej minucie za sprawą Drzewieckiego objęli prowadzenie. Jednak gracze Pasów dość szybko opanowali sytuację i raz za razem było groźnie pod bramką Kalemby. W końcu w 13. minucie krążek trafił do bramki po uderzeniu Adriana Kowalówki z linii niebieskiej. Podopieczni Rudolfa Rohačka nie zwalniali tempa i po świetnej akcji Michała Piotrowskiego, Petr Dvořak dał prowadzenie biało-czerwonym. W końcówce mocno naparli gospodarze ale w ostatnich sekundach tercji katowiczanie zapomnieli o obronie. Szybką kontrę wykończył Josef Fojtík, który trafił do bramki równo z syreną oznajmiającą koniec pierwszej tercji.

W drugim dwudziestu minutach na lodzie rządził chaos. Obie drużyny miały problemy z konstruowaniem składnych akcji i oddawaniem celnych strzałów. W efekcie obaj bramkarze nie mieli zbyt wiele okazji do interwencji.

W trzeciej tercji gospodarze znów natarli z animuszem, zmuszając Rafała Radziszewskiego do najwyższego wysiłku. Kluczowe dla losów spotkania były minuty pomiędzy 46 i 49, kiedy to w skutek trzech nakładających się na siebie wykluczeń dla zawodników Cracovii, gospodarze grali przez ponad dwie minuty w podwójnej przewadze. Obaj trenerzy doskonale zdawali sobie sprawę z powagi sytuacji. Najpierw swój czas wykorzystał trener Rohaček, a podczas kolejnej przerwy w grze uczynił to także Jacek Płachta. O tym jak gorąco było pod bramką „Radzika” świadczy fakt, że gracze w pasiastych koszulkach ani razu nie zdołali w tym czasie wystrzelić krążka z tercji! Przez cały okres gry w podwójnej przewadze katowiczanie rozgrywali zamek i wszystkie przerwy w grze to wynik świetnych interwencji bramkarza Cracovii. „Radzik” zatrzymał graczy GKS-u, a kiedy na ławce kar wylądował zawodnik gospodarzy, Pasy dobiły rywala. Damian Słaboń kapitalnie obsłużył Leszka Laszkiewicza, a ten ustalił wynik spotkania. Po bramce na 1:4 biało-czerwoni kontrolowali wydarzenia na tafli „Satelity”, a gracze GKS-u sprawiali wrażenie zupełnie zrezygnowanych.

Cracovia zwyciężyła w Katowicach prezentując dojrzały i skuteczny hokej. Kolejne doskonałe zawody rozegrał Rafał Radziszewski, który swoją postawą kompletnie zdemoralizował graczy GKS-u.

W piątek 5 października przed Cracovią wyjazd do Oświęcimia na mecz z Aksam Unią. Następne spotkanie w Krakowie zaplanowano w niedzielę 7 października. Rywalem naszej drużyny będzie JKH GKS Jastrzębie.

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]

"Punkty dla Cracovii, Unia poległa po karnych" -

Punkty dla Cracovii, Unia poległa po karnych

We wtorek rozegrana została 10. kolejka Polskiej Ligi Hokejowej. Cracovia wygrała w Katowicach, a Unia uległa w Sanoku, ale dopiero po serii rzutów karnych.

"Pasy" po raz drugi w tym sezonie okazały się lepsze od katowiczan, a sprawę załatwiły w pierwszej tercji. Kontrowersje wzbudził gol Fojtika na 3-1, bowiem został zdobyty równo z syreną. Gospodarze protestowali, ale nic nie wskórali. Później coraz bardziej naciskali gospodarze, zwłaszcza w ostatniej tercji, jednak tego wieczoru Radziszewski bronił jak w transie. W 47 minucie krakowianie rozpoczęli 90-sekundową grę w podwójnym osłabieniu. Przetrzymali to, a po chwili Fojtik był faulowany i sędziowie podyktowali rzut karny. Poszkodowany pojechał na bramkarza mało zdecydowanie i nie zdołał go pokonać. Udało się to wkrótce Leszkowi Laszkiewiczowi, którego obsłużył Słaboń wracający do pierwszego ataku. HC GKS Katowice - Cracovia 1-4 (1-3, 0-0, 0-1)

0-1 Drzewiecki - Popko 0:48

1-1 A. Kowalówka - S. Kowalówka - Dvořak 12:55

1-2 Dvořak - Piotrowski 15:07

1-3 Fojtik 19:59

1-4 L. Laszkiewicz - Słaboń 51:37 w przewadze

Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa) - Jacek Bernacki, Piotr Matlakiewicz (obaj Sosnowiec). Kary: 12 - 24 (w tym 10 minut dla A. Kowalówki za niesportowe zachowanie). Widzów 900.

GKS: Kalemba - Bychawki, Cescon, Maćkowiak, Frączek, Bepierszcz - Galant, Bigos, Popko, Chwedoruk, Drzewiecki - Krokosz, Gwiżdż, Brown, Komorski, Wiecki - Śmiełowski, Szymański, Pawlik, Guzik, Grobarczyk.

CRACOVIA: Radziszewski - Sznotala, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - A. Kowalówka, Noworyta; Piotrowski, Dvořak, S. Kowalówka - Kłys, Dudaš; Fojtik, Valčak, Kmiecik - Witowski, Zieliński; Chmielewski, Rutkowski, Ziętara.
Źródło: Sportowe Tempo 2 października 2012 [2]